The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12398

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.89-91 ark.
250 PLN
12399

1942 urodziny Hitlera, najrzadsza cięta seria GG - w tym dwa znaczki marginesowe, tak jak ocalały, na kremowym kartonowym papierze bez gumy (Fi.9000.-); pochodzą z jednego z dwóch kompletów nieząbkowanych arkuszy, które dotarły do Agencji Filatelistycznej w Krakowie z Staatsdruckerei Wien; były przylepione do paczek z arkusikami poszczególnych wartości; arkusze odklejono, a kilka serii przylepiono zwykłym klejem na koperty i ostemplowano datownikiem Agencji (Versandstelle) "Krakau 3 26.10.43", wycinki z kasowanymi znaczkami pochodzą właśnie z takich kopert; istnieje komplet kopert z paskami trzech ciętych znaczków i gapą na górnym marginesie; większość znaczków pozostała czysta, gwarancja.

Fi.89-91 nz
Mi.89-91U
8 000 PLN
12400

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.89-91; 20
30 PLN
12401

1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
12402

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie.

Fi.92-95; 22
30 PLN
12403

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z lewym marginesem z liczbami rozrachunkowymi ostemplowana 3.X w Lublinie na kopercie kasownikiem okolicznościowym dla tego wydania z kłamliwą treścią "1342 1942 LUBLIN 600 JAHRE DEUTSCHE STADT" (600 lat Lublina niemieckiego!!! miasta).

Fi.92-95; 24
50 PLN
12404

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
40 PLN
12405

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
12406

1942 list z warszawy do Lisowa (Warthenland), koperta z wydrukowanym znakiem opłaty unieważniona wirnikiem warszawskim z wyróżnikiem bb.

Fi.Ck2y
40 PLN
12407

1942 kartka z Grodziska do Karolówki, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
50 PLN
12408

1942 widoki zabytkowych budowli, sygnatura II.41 z obiegu pocztowego z Warszawy do Sztokholmu.

Fi.Cp8II
108 PLN
SOLD
12409

1942 miejscowa kartka z Warszawy, sygnatura II.41.

Fi.Cp9a
10 PLN
12410

1942 całostki z sygnaturą II.41 i III.42.

Fi.Cp9a, Cp9b
13 PLN
SOLD
12411

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03
100 PLN
12412

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą II.42, zgięcia na narożniku.

Fi.Cp9b
10 PLN
12413

1942 całostka z sygnaturą III.42 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp9b
10 PLN
12414

1942 widoki zabytkowych budowli, sygnatura I.44.

Fi.Cp9c
35 PLN
12415

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków na kartce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku uzyta miejscowo w Częstochowie.

Fi.FCp2I
500 PLN
12416

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków grzecznościowo stemplowany.

Fi.CpU3
60 PLN
SOLD
12417

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków grzecznościowo stemplowany.

Fi.CpU4
50 PLN
SOLD
12418

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków.

Fi.FCp4
40 PLN
12419

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków z kasownikiem okolicznościowy z Krakowa do Lublina.

Fi.CpU4
180 PLN
12420

1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41.

Fi.U6
20 PLN
12421

1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie.

Fi.U6
15 PLN
12422

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGEN UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na karcie wysłanej 23.9 z Częstochowy do Staszowa, znaczek w słabszym stanie; wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla (Fi.500.-); przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego, ale opłacona za wysoko.

Fi.VIIc
400 PLN
12423

1942 zagraniczny list polecony, ofrankowany okolicznościową serią znaczków wysłany 7.I z Rzymu do Rozwadowa, stempelki i zalepka cenzury kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.629-632, 307 
100 PLN
12424

1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.45, 84
20 PLN
12425

1942 Stalag XB (szpital) - zaadaptowana część na odpowiedź karty podwójnej obozu XC, wysłana 17.8 z Włoch do obozu, zwraca uwagę niecodzienny datownik WLOCHY ÜBER PRUSZKOW (DISTR WARSCHAU), stempelek cenzora nr.40.


60 PLN
12426

1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu (Fi.50.-), na wycinku.

Fi.28
30 PLN
12427

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie, sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania.

Fi.29; Fcp4
50 PLN
12428

1943 dowód nadania ze Lwowa opłacony znaczkiem wydania obiegowego - widoki zabytkowych budowli za 20 gr.

Fi.44
100 PLN
12429

1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Kielc.

Fi.63 79
36 PLN
SOLD
12430

1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Stalowej Woli.

Fi.63, 79, 87
70 PLN
12431

1943 złożony front gazety krakowskiej wysłanej z Krakowa do Niemiec, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym.

Fi.72
80 PLN
12432

1943 przekaz paczkowy z Brzeska do Makowa Podhalańskiego.

Fi.74, 83
60 PLN
12433

1943 przekaz paczkowy z Przemyśla do Niemiec.

Fi.77, 83, 86
220 PLN
12434

1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Makowa.

Fi.79, 83, 86
60 PLN
12435

1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Makowa Podhalańskiego.

Fi.79, 86
60 PLN
12436

1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec.

Fi.83
170 PLN
12437

1943 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria w parkach poziomych z oznaczeniem na dolnym marginesie ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw3
40 PLN