The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12358

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura pojedyncza, przesyłka urzędowa wysłana 10.11.1944 z Krakowa do Kielc, niedoręczona i zwrócona do nadawcy; poczta pomimo oznaczenia "Dienstpost" (służbowa) uznała przesyłkę za nieopłaconą i naliczyła dopłatę (Nachgebühr) ale w pojedynczej zamiast podwójnej wysokości, która została pobrana od instytucji wysyłającej; na odwrocie pieczęć kancelaryjna z datą zwrócenia przesyłki; niezwykle ciekawa całość o wyjątkowym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.72
200 PLN
12359

1941 list z Krakowa do Lwowa, wirnik okolicznościowy z Krakowa.

Fi.72
20 PLN
12360

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej VESTA, przesłany miejscowo 28.9.1944 w Krakowie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78
40 PLN
SOLD
12361

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 40 gr - frankatura pojedyncza (Mi.200 euro), karta pocztowa opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 29.12.1944 z Piotrkowa do obozu pracy Wesenberg (Gemeinschaftslager) w Niemczech.

Fi.81
120 PLN
12362

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42. wysłana 7.IV.1943 z agencji pocztowej Kąkolewnica do Ubezpieczalni Społecznej w Lublinie, znaczki prawidłowo unieważnione w urzędzie nadrzędnym Radzyń Podlaski; na odwrocie stempelek agencji i kasownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
160 PLN
12363

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 4.4.1943 ze Lwowa do Czortkowa; słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
30 PLN
12364

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu).

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
45 PLN
SOLD
12365

1941 koperta ze znakiem opłaty Wawel, sygnatura II.42.

Fi.Ck2x
50 PLN
SOLD
12366

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
12367

1941 kartka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym R z Krakowa do Warszawy, kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A. Hitlera z Krakowa.

Fi.Cp3II
50 PLN
12368

1941 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Sędziszowa, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp6A
40 PLN
12369

1941 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Strzyżowa, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp6B
60 PLN
12370

1941 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Skarżysko Kamienna - Sandomir nr 1183.

Fi.Cp7II
108 PLN
SOLD
12371

1941 widoki zabytkowych budowli, sygnatura II.41.

Fi.Cp7II
15 PLN
12372

1941 kartka z Dynowa do Rymanowa, sygnatura II.41, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

Fi.Cp7II
20 PLN
12373

1941 znaczek doręczeniowy za 20 gr., oryginalnie kasowany w Ciechominie na wycinku z adresu pomocniczego.

Fi.D2
120 PLN
SOLD
12374

1941 list polecony (grzecznościowy) wysłany z pośrednictwa pocztowego Siekierczyna do Limanowej, dodatkowy znaczek opłaty doręczeniowej za 20 gr unieważniony trzywierszowym fioletowym stempelkiem pośrednictwa "Poststützpunkt Siekierczyna über Limanowa (Distr. Krakau)", znaczki zgodnie z przepisami skasowano 22.V w urzędzie nadrzędnym Limanowa, na odwrocie odciśnięty ten sam stempelek; znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Ryblewski.

Fi.D2, 50, 66
Mi.Z2
200 PLN
12375

1941 list pobraniowy wysłany 3.12.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skwierczyn; z pośrednictwa Repki po pobraniu stosownej opłaty znaczkiem doręczeniowym za 50 gr. przesyłkę dostarczono odbiorcy (Fi.1800.-); na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i czytelniejszy niż na froncie stempelek pośrednictwa Repki z ręcznie wpisaną datą 7.XII.41; znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942, a nieliczna oryginalna korespondencja to adresy przesyłowe i wycinki z paczek; list i to z właściwie użytym znaczkiem za 50 gr. to unikat.

Fi.D4
Mi.Z4 
2 500 PLN
12376

1941 formularz kartkowy na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
220 PLN
12377

1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury.

Fi.49, Cp7
15 PLN
12378

1941 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań Polaka mieszkającego we Francji, który zaginął w trakcie kampanii francuskiej w maju 1941; formularz do PCK w Krakowie datowany 10.VI, wysłany z agencji pocztowej "Iwkowa bei Brzesko", datownik nadawczy Slotwina 12.4; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
12379

1941 zagraniczny lotniczy list polecony, wysłany 23.9 z Nowego Jorku do Krakowa, dwie zalepki i liczne stempelki cenzur amerykańskich i niemieckich, kasowniki odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; gwarancja.


320 PLN
12380

1941 telegram o sygnaturze (OBP 3.41) w kopercie o wymiarach 160x116 mm, sygnatura (H.K.1.41 3 400 000), wysłany 13.X z Warszawy do Włocławka (Leslau); koperta z dwóch stron rozcięta.


150 PLN
12381

1942 "Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl m.b.H." - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie okienkowej listu przesłanego 7.5 z Krakowa; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.1200.-); gwarancja Schmutz.

Fi.10
1 000 PLN
12382

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
30 PLN
12383

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
10 PLN
12384

1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy.

Fi.45
30 PLN
12385

1942 WHW SPENDENMARKE 1941-1942 - znaczek kwestarski NSDAP za 20 gr dochód ze sprzedaży którego, przeznaczony był na pomoc zimową (dla Niemców), list polecony z Nowego Sącza do Krakowa wysłany 11.V.53!!! - data w datowniku całkowicie błędnie nastawiona, datownik odbiorczy z 12.4.42 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.45, 79
240 PLN
12386

1942 list polecony z Warszawy do Siedlec z rzadką "R" Warschau SW 30, na odwrocie stempel odbiorczy Siedlce.

Fi. 49, 50
70 PLN
12387

1942 list express-polecony z Warszawy do Berlina na adres słynnego hotelu Exselsior do Franza Prochaska, na odwrocie uzupełnienie frankatury znaczkami Fi78.

Fi. 49, 50, 78
40 PLN
12388

1942 przekaz paczkowy z Warszawy do Lublina.

Fi.50, 79
60 PLN
12389

1942 list firmowy z Krakowa z kasownikiem okolicznościowym 3-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.73
30 PLN
12390

1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa.

Fi.75
25 PLN
12391

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Zdziarzec do Krakowa, ramkowy stempel agencji pocztowej "Zdziarzec / über Debica / Distr. Krakau", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy.

Fi.75
90 PLN
12392

1942 kartka z Sieprawia do Kielc, stempel pośrednictwa pocztowego w Sieprawiu przez Kraków, rzadki wirnik okolicznościowy z Krakowa z okazji drugiej rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75, VI
250 PLN
12393

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
12394

1942 kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym 2. rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.76
40 PLN
12395

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
12396

1942 urodziny Hitlera, seria narożnikowa z oznaczeniem ENTW.: + podpis projektanta na dolnym marginesie, skasowana okolicznościowo w dniu wejścia do obiegu.

Fi.89-91 Pw3
30 PLN
12397

1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91 Pw3
30 PLN