The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12238

1940 kartka z Żabna do Krosna.

Fi.33II
50 PLN
12239

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura pojedyncza, druki wysłane 19.XII.41 z Warszawy do placówki lokalnej Rady Głównej Opiekuńczej - Komitetu Opiekuńczego w Falenicy; dobry stan zachowania.

Fi.40
30 PLN
12240

1940 kartka z pośrednictwa pocztowego w Brzostku przez Jasło do Rudnik.

Fi.40
40 PLN
12241

1940 przesyłka zagraniczna do Szwecji, ofrankowany formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 wysłany do Sztokholmu, nadany w pośrednictwie Susiec (fioletowy prostokątny stempelek), znaczki skasowano 29.III w Tomaszowie Lubelskim, czerwony stempel cenzury Wehrmachtu, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo i pionowo zgięta).

Fi.40, 45
300 PLN
12242

1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.65.-).

Fi.40-51
50 PLN
12243

1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria skasowana 17.9 w urzędzie Kraków 5 na dwóch kopertach ekspresowych listów poleconych (opłata niezgodna z taryfą), datownik odbiorczy na odwrocie; znaczki w dobrym stanie zachowania, koperty w słabszym.

Fi.40-51
60 PLN
12244

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 14.2.41 z Krakowa do Wiednia, tam przekierowany do domu opieki społecznej, na odwrocie zalepki wiedeńskiej kontroli dewizowej z odciśniętym 15.II datownikiem i datownik odbiorczy z 17.2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.45
120 PLN
12245

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Czerwony Krzyż, 12+8 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacona miejscowa karta pocztowa, przesłana w Warszawie, datownik odbiorczy z 19.VII.

Fi.52
40 PLN
12246

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.52-55
60 PLN
12247

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym.

Fi.52-55
50 PLN
12248

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-).

Fi.52-55
60 PLN
12249

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów skasowanych 17/18.8 stemplami okolicznościowymi w Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.52; 4a-d
120 PLN
12250

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.56-58
40 PLN
12251

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
12252

1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie.

Fi.56-58; 6a
50 PLN
12253

1940 1 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria czterech specjalnych pamiątkowych kart, ostemplowanych okolicznościowo 26.X w głównych miastach dystryktów: Krakowie, Warszawie, Lublinie, Radomiu.

Fi.58, 6a-d
80 PLN
12254

1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 26.X w Warszawie.

Fi.58; 6b
30 PLN
SOLD
12255

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria narożnych czworobloków z gapami, skasowana 7.XII w Warszawie, w tej formie trudne do zdobycia, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.59-62
250 PLN
12256

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.59-62
60 PLN
12257

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta.

Fi.59-62
50 PLN
12258

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria.

Fi.59-62
40 PLN
12259

1940 znaczek z serii "historycznej" na formularzu polskiej poczty polowej, skasowany grzecznościowo 18.I w Otwocku.

Fi.310
Mi.331 
15 PLN
SOLD
12260

1940 JEDYNY OKUPACYJNY WARSZAWSKI STEMPEL PROWIZORYCZNY przeznaczony do kasowania znaczków w obrocie pocztowym Polaków, a więc nie niemieckiej poczty polowej i służbowej (skąd znane są dwa prowizoryczne datowniki); karta pocztowa wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony przedwojennym polskim datownikiem z wyciętym napisem, wyróżnik *b*, ponieważ w adresie nadawcy podano ulicę Zwycięzców, a najbliższy urząd pocztowy Warszawa 33 (w czasie okupacji biuro pocztowe Warschau 033) znajdował się na ulicy Francuskiej 11a (w odległości ok.200m), można domniemywać, że przesyłkę wysłano z tego właśnie urzędu; unikalna całość ze zbioru J.Falkowskiego, opisana przez J.Z.Piekuta w numerze 3(102) z 1997 roku Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego.

Fi.CP4I
700 PLN
12261

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-).

Fi.Ck1
20 PLN
12262

1940 wydanie przedrukowe na polskiej kopercie, lekkie złamanie w prawym dolnym narożniku.

Fi.Ck1
40 PLN
12263

1940 kartka z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp1I
40 PLN
12264

1940 kartka z Jędrzejowa do Skierniewic.

Fi.Cp2
50 PLN
12265

1940 kartka z Baligrodu do Chełma Lubelskiego.

Fi.Cp2I
50 PLN
SOLD
12266

1940 kartka z Warszawy do Milanówka.

Fi.Cp2II
80 PLN
12267

1940 kartka Dąbrowy Tarnowskiej do Przemyśla.

Fi.Cp2II
80 PLN
12268

1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Pilzno do Biecza, ramkowy stempel agencji pocztowej "Pilzno / über Debica", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy.

Fi.Cp3
60 PLN
12269

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1500.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 24.10 z Limanowej do Warszawy; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; mimo odbarwień spowodowanych światłem słonecznym dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II
900 PLN
12270

1940 wydanie przedrukowe na polskich przedwojennych całostkach, całostka z napisem KARTA POCZTOWA o długości 55,5 mm z sygnaturą VI-1938, gwarancja i oznaczenie na rewersie.

Fi.Cp3I
700 PLN
12271

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 8.8 z agencji pocztowej Proszowice do PCK w Krakowa, znak opłaty zgodnie z rozporządzeniem unieważniony datownikiem w Krakowie; stempel kancelaryjny Czerwonego Krzyża; praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji.

Fi.Cp3II
100 PLN
12272

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 27.VI z Hrubieszowa do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II
50 PLN
12273

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie.

Fi.Cp3II
30 PLN
12274

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", egzemplarz makulaturowy karty podstawowej - całostka wadliwie - ukośnie, w stosunku do druku, przycięta; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp3II
80 PLN
12275

1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp3II
30 PLN
SOLD
12276

1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
30 PLN
12277

1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym J z obiegu pocztowego z Mińska mazowieckiego do Góry Kalwarii.

Fi.Cp3II
40 PLN