The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 92. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3545

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie.

Fi.124 ark.
170 PLN
3546

1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG.

Fi.125
60 PLN
3547

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz w bardzo dobrym stanie.

Fi.65 ark.
480 PLN
3548

1944 5 rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN
3549

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie widokowej z okazji 400. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
140 PLN
3550

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, słabszy stan zachowania (prawy górny róg złamany, w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie) - cena samych znaczków Fi.560.-.

Fi.125a
400 PLN
3551

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, czworoblok z ciętego arkusika.

Fi.125b
250 PLN
3552

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy).

Fi.125b nz
500 PLN
SOLD
3553

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek cięty z szerokim prawym marginesem.

Fi.125b nz
40 PLN
3554

1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana ekspresowa karta pocztowa za 30 gr o sygnaturze II.41, wysłana 10.5 z Warszawy do Lizbony z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymaną paczkę, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, datownik odbiorczy 5.6; na froncie i odwrocie ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp8II, 86
300 PLN
3555

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp9
35 PLN
3556

1944 całostka GG użyta miejscowo w Wiedniu, osobliwe.

Fi.Cp9
100 PLN
3557

1944 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Raciechowicach przez Myślenice, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp9
80 PLN
3558

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
100 PLN
3559

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
40 PLN
3560

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z błędem; czysta (Fi.120 euro).

Fi.Cp9c B
80 PLN
3561

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
3562

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
3563

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
3564

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 14.7 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
60 PLN
3565

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.12 z Pruszkowa do Włocławka (Fi.60.-).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
3566

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, uszkodzenie znaku opłaty "ciemna plamka za głową"; gwarancja.

Fi.Cp10 B
Mi.P13 
200 PLN
3567

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana z agencji pocztowej Golcza, trzywierszowy stempelek w ramce "Golcza über Miechow (Distr.Krakau)", znaczek unieważniono 28.11 w urzędzie pocztowym w Miechowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
60 PLN
3568

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 29.12 Częstochowy do Poznania (Fi.60.-).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
3569

1944 kartka z Milanówka do Krakowa.

Fi.Cp10
60 PLN
3570

1944 kartka z nadrukiem na polskiej przedwojennej całostce wydania dla wysyłkowego biura filatelistycznego w Krakowie z obiegu pocztowego, na odwrocie tekst XX, Fischer 3.000,- zł, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Fcp5BII
1 200 PLN
3571

1944 niewprowadzone do obiegu znaczki serii obiegowej "widoki", znaczki w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.I-III
4 000 PLN
3572

1944 list urzędowy z Radomia, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym typu IX z niekatalogowanym dotąd wyróżnikiem ac, unikalne, gwarancja.

Fi.U21
1 400 PLN
3573

1944 karta (część na odpowiedź), nadana w agencji pocztowej Kamień, wysłana 15.1 z miejscowości Nisko do szpitala w Stalagu IIA, trzywierszowy stempelek w ramce "Kamien über Nisko (Distr.Krakau)", stempelek cenzora obozowego nr.9, ciekawa treść! przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.


100 PLN
3574

1944 Oflag IID - zaadaptowana część z opłaconą odpowiedzią listownika, wysłana do obozu 14.4 z Ursusa, zwraca uwagę datownik nadawczy URSUS ÜBER PRUSZKOW (DISTR.WARSCHAU) z wyróżnikiem "b", w lewym dolnym rogu wpisane pierwsze litery nazwiska jeńca - "Wę" od nazwiska "Węcławski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; ciekawy w kształcie stempelek cenzora nr.16, nietypowa całość w dobrym stanie zachowania.


120 PLN
3575

1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony ze Szwajcarii wysłany 8.III z Winterthur do Jarosławia, liczne oznaczenia cenzury, m.in. zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy z 15.3 na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
3576

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z Dunajca do Krakowa.


40 PLN
3577

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.


40 PLN
3578

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Włochy przez Pruszków do Nowego Sącza.


40 PLN
3579

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Bukowina przez Dunajec do Nowego Sącza.


40 PLN
3580

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
3581

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
3582

1944 katalog znaczków polskich i Generalnego Gubernatorstwa wydawnictwa Pionier z Krakowa, 280 stron plus dwa cenniki.


50 PLN
3583

1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie.


200 PLN
3584

1945 list urzędowy oznaczony "Dienstpost" przesłany miejscowo 6.1 w Krakowie, doskonałej jakości odbitka wirnika propagandowego, dwuwierszowa nagłówkowa i okrągła z godłem pieczęć nadawcy "GENERALGOUVERNEMENT SOZIALVERSICHERUNGSKASSE IN KRAKAU", dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania nadany kilka dni przed wyzwoleniem Krakowa (18.I).

Fi.Va
100 PLN