The auction will start on 19.04.2024

Auction 92. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3425

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jodłownik przez Limanową do Krakowa.


40 PLN
3426

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z Warszawy do Krakowa.


40 PLN
3427

1941 dokument z sądu w Tarnowie opłacony znaczkiem sądowym.


130 PLN
3428

1942 (?) "AUSLIEFERUNGSSTELLE des Verordnungsblattes für das Generalgouvernement" - 6 gr frankatura mechaniczna odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie (Fi.650.-); rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.17a
500 PLN
3429

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
30 PLN
3430

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
10 PLN
3431

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Wisznicach przez Białą Podlaską do Lwowa.

Fi.43
45 PLN
3432

1942 list nadany w agencji pocztowej w Łopiennikach przez Krasnystaw do Krakowa.

Fi.45
35 PLN
3433

1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gozd, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym, datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania.

Fi.67; V
25 PLN
3434

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia we Lwowie miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
3435

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Zdziarzec do Krakowa, ramkowy stempel agencji pocztowej "Zdziarzec / über Debica / Distr. Krakau", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy.

Fi.75
90 PLN
3436

1942 2. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta ilustrowana skasowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie.

Fi.75; 22
120 PLN
3437

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
3438

1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
200 PLN
3439

1942 list nadany w agencji pocztowej w Wąwolnicy (Wonwolnica) przez Puławy do Celejowa.

Fi.78
45 PLN
3440

1942 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Rybnej przez Kraków do Czechosłowacji, stempel pośrednictwa, na odwrocie dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

Fi.78
60 PLN
3441

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
3442

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1 zł złożony w połowie.

Fi.86 ark.
150 PLN
3443

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1,20 zł złożony w połowie.

Fi.87 ark.
150 PLN
3444

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.89-91 ark.
250 PLN
SOLD
3445

1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
3446

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie.

Fi.92-95; 22
30 PLN
3447

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z lewym marginesem z liczbami rozrachunkowymi ostemplowana 3.X w Lublinie na kopercie kasownikiem okolicznościowym dla tego wydania z kłamliwą treścią "1342 1942 LUBLIN 600 JAHRE DEUTSCHE STADT" (600 lat Lublina niemieckiego!!! miasta).

Fi.92-95; 24
50 PLN
3448

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
40 PLN
3449

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
3450

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp8
45 PLN
3451

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego.

Fi.Cp9
45 PLN
3452

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9I
Mi.P12/01 
15 PLN
3453

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03
100 PLN
3454

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym "3 Rocznica utworzenia GG" i wysłana do Starachowic, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02; 25
30 PLN
3455

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
30 PLN
3456

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
10 PLN
3457

1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp9II, 42, 73
250 PLN
3458

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
3459

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście wysłanym we wrześniu 1942 z Częstochowy do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.VIIc
600 PLN
3460

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Rumunii wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


160 PLN
3461

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
3462

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza.


40 PLN
3463

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca.


40 PLN
3464

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN