Auction 90. Inter-war Poland 1919-1939

27133

Fi.104B B
Mi.120A
20 PLN
27134

1919 Wystawa Marek GRUBA I - UNIKAT, znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I poz.99, walor o nakładzie jedynie 100 sztuk, tylko na dwu pozycjach występuje odmiana rzymskiej cyfry w postaci "bardzo gruba I", drugi egzemplarz pozostaje nieznany; po prawej dla porównania skan cyfry I zwykłej grubości; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch dolnych rzędach (20 szt.) jest on na właściwej wysokości, w miarę centralnie po środku rysunku znaczka; w innych jest znacznie poprzesuwany, fotoatest, gwarancja i opis pozycji w arkuszu Schmutz.

Fi.106IA B5
Mi.122By1
10 000 PLN
27135

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria.

Fi.107-13
Mi.123-9
20 PLN
27136

Fi.107-13
Mi.123-29
25 PLN
27137

1919 kartka z Koła do Włocławka, widokówka z Warszawy z widokiem mostu Śląsko - Dąbrowskiego przed i po zburzeniu.

Fi.108
80 PLN
27138

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, bardzo rzadka próba znaczka za 15 fen. w kolorze karminowym na barwnym kartonie, niedokładnie skatalogowana, gwarancja Schmutz.

Fi.108 P4
Mi.124
1 200 PLN
27139

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym.

Fi.108P5
300 PLN
27140

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, dwie próby znaczka za 20 fen. rzadsza zwykła brązowa na białym papierze i popularniejsza o podwójnym druku, duży format, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P3, P4 Dpt
Mi.125
240 PLN
27141

Fi.109nz/P3
Mi.125
400 PLN
27142

Fi.110 P
Mi.126
4 000 PLN
27143

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, parka rzadkich gumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.880.-), co niespotykane z fragmentem stempla unieważniajacego na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P3
Mi.126
1 200 PLN
27144

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, dwie marginesowe próby znaczka za 20 fen. o podwójnym druku - ciemnobrązowa wyżej niż jasna i ciemnobrązowa niżej niż jasna, mały format, bardzo ładny zestaw, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P4 Dpt
Mi.126
240 PLN
27145

Fi.110P6
Mi.126P
1 200 PLN
27146

1919 Sejm Ustawodawczy - J.Piłsudski, bardzo rzadka próba znaczka za 20 fen. w kolorze oliwkowym, niekatalogowana na barwnym kartonie, gwarancja Schmutz.

Fi.111 P
Mi.127
1 200 PLN
27147

Fi.112
Mi.128
100 PLN
27148

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, znaczek za 50 fen. dotąd niekatalogowany z podwójnym ząbkowaniem poziomym, sygnowany T w ramce, gwarancja.

Fi.112 (MK4(
Mi.128
100 PLN
27149

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, cięty marginesowy znaczek za 50 fen. o bardzo mocno przesuniętym podwójnym druku, dodatkowo z dużym wtrąceniem w papierze, które ciekawie zniekształciło druk na awersie; podobny do próby P2, ale jest ona niegumowana i drukowana na cienkim białym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.112 nz Dp
Mi.128 U
310 PLN
27150

Fi.113 P1 / 113 P2
Mi.129
400 PLN
27151

Fi.113P3
Mi.129
350 PLN
27152

Fi.114
180 PLN
27153

Fi.Cp1I
300 PLN
27154

1919 kartka z Dąbrowy21.7.19 do Monachium, stempel cenzury zagranicznej przy MSZ w Warszawie.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
27155

1919 KUTNO - karta pocztowa wysłana z Kutna do Warszawy, znak opłaty unieważniony rzadkim stemplem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp24
500 PLN
27156

Fi.Cp24
360 PLN
27157

1919 kartka z Krakowa 30.9.19 do Wiednia, stempel cenzury krakowskiej.

Fi.Cp25
20 PLN
27158

1919 kartka ze Lwowa 22.7.19 do Lublina, stempel cenzury wojskowej we Lwowie.

Fi.Cp25
25 PLN
27159

1919 kartka z Krakowa 22.1.19 do Lwowa, stempel "Wolne od cenzury".

Fi.Cp25
80 PLN
27160

1919 kartka z Szczawna 29.8.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp25
40 PLN
27161

1919 Kresy, kartka z Drohobycza 30.10.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp25
40 PLN
27162

1919 kartka z Drohobycza 15.12.19 do Rzeszowa, początek wojny bolszewickiej, stempel formacyjny "Baon zap. 54. p.p. Strzelców kresowych", stempel cenzury wojskowej w Drohobyczu.

Fi.Cp25
100 PLN
27163

1919 "25.h.gotówką.L.ark." - czytelnie odciśnięty stempelek opłaty gotówkowej na liście wysłanym 23.II z Nowego Sącza do Krakowa, datownik z napisem niemieckim i polskim "NEU SANDEC 1 NOWY SĄCZ" z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
27164

90 PLN
27165

1919 kwiecień kartka miejscowa z Poznania opłacona jeszcze znaczkiem niemieckim ostemplowana również niemieckim datownikiem mimo, że po zakończeniu zwycięskiego powstania wielkopolskiego w lutym 1919 roku Polacy przejęli administrowanie miastem.

70 PLN
27166

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH".

100 PLN
27167

1919 kartka z Jaworu 29.3.19 do Krakowa, opłata gotówkowa - ręczna adnotacja na kartce, stempel cenzury wojskowej w Przemyślu, ciekawa widokówka "POGROM MOSKALI pod KRAKOWEM w dniu Bożego Narodzenia 1914 r.".

120 PLN
27168

1920 austriacki sekretnik wysłany jako polecony z Krakowa 12.1.20 do Lwowa.

Fi.74B, 76B, 77B
Mi.78, 80, 81
65 PLN
27169

1920 miejscowy list polecony do ministra spraw wojskowych w Warszawie 30.7.20 od posła na sejm rabina M.Halperna, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.78B
Mi.106
50 PLN
27170

1920 list z warszawy do Niemiec, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1.

Fi.80B, 90B
Mi.84, 106
40 PLN
27171

1920 list polecony z Wojnicza do Krakowa, koperta przycięta z lewej strony, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.80B, 98
Mi.84, 113
40 PLN
27172

1920 kartka z warszawy 4.2..20 do Niemiec, stempel warszawskiej cenzury wojskowej "Wr 1" w okręgu w kolorze zielonym.

Fi.86B, Cp30
35 PLN