Auction 89. Inter-war Poland 1919-1939

18598

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, parka prób znaczka za 1000000 mk., kreślona i rzadka poczwórnie kreślona, sygnowana S.Kski, gwarancja Schmutz.

Fi.180 nz
Mi.199
300 PLN
18599

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, górny znaczek z podwójnym ząbkowaniem ramkowym poziomym na znaczku i pionowym na marginesie, niewielkie naddarcie górnego znaczka po lewej stronie, gwarancja i opis Walisch.

Fi.181u
Mi.200
100 PLN
18600

1924 list polecony z warszawy do Wiednia.

Fi.182, 184, 185, 186, 190
40 PLN
18601

1924 kartka ze Lwowa do Austrii.

Fi.182, 184, 186
Mi.201, 203, 205
55 PLN
18602

1924 list w kopercie żałobnej z miejscowości Mrocza do Niemiec, prawidłowa niska frankatura 6 gr jak za druk w obrocie zagranicznym

Fi.182, 185
90 PLN
18603

1924 list z Warszawy do Wiednia.

Fi.182, 185, 186, 187
20 PLN
18604

1924 list polecony z Warszawy do polskiego konsulatu w Wiedniu, ładna kolorowa frankatura.

Fi.182, 185, 187, 190
Mi.201, 204, 206, 209
40 PLN
18605

1924 Orzeł w wieńcu, seria czysta.

Fi.182-92
Mi.201-11
700 PLN
18606

1924 orzeł w wieńcu, seria w dobrym stanie.

Fi.182-92
Mi.201-11
450 PLN
18607

1924 Orzeł w wieńcu, unikalny w czworoblokach zestaw jedenastu prób znaczków w kolorach definitywnych, w tym rzadkie: za 15 gr. z niebieskim kreśleniem i o nominałach 20, 25, 30 i 40 gr., gwarancja Mikulski,.

Fi.182-92 P
Mi.201-10
16 800 PLN
18608

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 2 gr., kreślona, gwarancja.

Fi.183 P
Mi.202
200 PLN
18609

1924 list z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do Wiednia.

Fi.184, 185
Mi.203, 204
45 PLN
18610

1924 orzeł w wieńcu, próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Berbeka.

Fi.184P
150 PLN
18611

1924 Orzeł w wieńcu, dwie próby znaczków za 5 gr., jasnozielona na średnim papierze i ciemniejsza na cienkim, kreślone, gwarancja Łaszkiewicz, obie.

Fi.185 P
Mi.204
350 PLN
18612

1924 list firmowy z Warszawy 26.XI.26 do Szwajcarii.

Fi.185, 187
Mi.204, 206
10 PLN
18613

1924 list z Warszawy do Niemiec.

Fi.187
10 PLN
18614

1924 Orzeł w wieńcu, parka kreślonych prób znaczka za 15 gr., sygnowana MB, ze zbioru i gwarancja Bojanowicz.

Fi.187 P
Mi.206
300 PLN
18615

1924 list firmowy z Warszawy 7.VIII.24 do Londynu.

Fi.190
Mi.208
20 PLN
18616

1924 "Od 5 do 15.IX.1924 IV. TARGI WSCHODNIE I WYSTAWA ROLNICZA LWÓW POLSKA" dodatkowy stempel propagandowy doskonale odciśnięty na kopercie listu poleconego wysłanego 7.7 z urzędu Lwów 6 do Lyonu, ofrankowanego dwoma znaczkami za 30 gr "Orzeł w wieńcu", na odwrocie datownik odbiorczy; koperta firmowa "BANK ZWIĄZKU SPÓŁEK ZAROBKOWYCH ODDZIAŁ LWOWSKI"; według Myślickiego stopień rzadkości C - w jego katalogu nawet nie reprodukowany !!! słabszy stan zachowania (Myślicki 24 101).

Fi.190
Mi.209
1 300 PLN
18617

1924 Orzeł w wieńcu, 30 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 21.XI.1925 z Warszawy do Paryża, koperta firmowa "L'EST EUROPÉEN RÉDACTION ET ADMINISTRATION"; słabszy stan zachowania.

Fi.190
Mi.209a
30 PLN
18618

1924 Orzeł w wieńcu, 40 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 30.X.1926 z Warszawy do USA; słabszy stan zachowania.

Fi.191
Mi.210
20 PLN
18619

1924 Orzeł w wieńcu, 50 gr - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany miejscowo 29.I.1927 w Białej-Podlaskiej, koperta firmowa "Adwokat i Obrońca przy Sądach Wojskowych STANISŁAW MOŹDZIŃSKI Biała Podlaska"; słabszy stan zachowania.

Fi.192
Mi.211
30 PLN
18620

1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura na firmowym liście poleconym z Łodzi 3.10.25 do Holandii, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193
Mi.212
115 PLN
18621

1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym.

Fi.193
Mi.212
50 PLN
18622

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.193 B
Mi.212
500 PLN
18623

Fi.193
Mi.212
110 PLN
18624

1924 Stanisław Wojciechowski, poprawiana guma, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
50 PLN
18625

1924 polecony list zleceniowy Banku Zachodniego w Warszawie do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193, 208
Mi.212, 236
140 PLN
18626

1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura mieszana, list zleceniowy - najwcześniejsza koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (XI.-925) wysłany 7.I.1928 z Warszawy do Urzędu pocztowego w Mławie, kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w doskonałym stanie zachowania opisany i reprodukowany w PRZEGLĄDZIE FILATELISTYCZNYM 4/2015 w artykule pp. P.Pelczara i M.Rzadkosza.

Fi.193, 208II
Mi.212, 236II
250 PLN
18627

1924 ekspresowy list polecony z MSZ w Warszawie do Pragi.

Fi.208II, 209II, 210I
25 PLN
18628

1924 pokwitowanie pocztowe z Krakowa 1, stempel "Kasa telegraficzna / *Kraków 1*".

60 PLN
18629

1925 list polecony multyfrankatura z Janowca Wielkopolskiego do Niemiec.

Fi.182, 192
Mi.201, 211
85 PLN
18630

1925 list z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do Pragi.

Fi.183, 189, 208
Mi.202, 208, 236
35 PLN
18631

Fi.184, 187
10 PLN
18632

1925 frankatura wielokrotna na kopercie firmowej Syndykatu Koszykarskiego w Krakowie.

Fi.186
Mi.205
30 PLN
18633

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rozwadów - Lublin nr 457, widokówka z ratuszem w Tarnowie.

Fi.186
80 PLN
18634

1925 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 139 z wyróżnikiem a.

Fi.187
40 PLN
18635

1925 list polecony z Warszawy do Pragi.

Fi.190, 209, 210
30 PLN
18636

1925 ekspresowy list polecony z MSZ w Warszawie do Pragi.

Fi.192, 208II, 213II
35 PLN
18637

1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Królewskiej Hucie seria (Fi.1100.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 250 PLN