Auction 89. Inter-war Poland 1919-1939

18358

1919 wydanie w walucie markowej, makulaturowy znaczek drukowany niewielką ilością farby.

Fi.96A
Mi.114B
50 PLN
18359

1919 wydanie w walucie markowej, czworoblok ciętych znaczków za 5 mk. z błędami na poz.61 "buława nad łokciem" a na poz.71 "bomba przed koniem" (Fi.4800.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.96A B1+2
Mi.100
2 400 PLN
18360

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z poz. 93 w arkuszu z usterką w postaci braku lewej części litery A w POLSKA.

Fi.96B
Mi.114
25 PLN
18361

Fi.96B
Mi.114
25 PLN
18362

1919 wydanie w walucie markowej, pasek znaczków z obiegu pocztowego bez perforacji poziomej na marginesie.

Fi.96B
Mi.114
60 PLN
18363

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie.

Fi.96B
Mi.114
60 PLN
18364

1919 Poczta Polska na Pomorzu, Grębocin - wydanie w walucie markowej, 5 mk - frankatura mieszana, list polecony wysłany 28.12.1920 z agencji pocztowej Grębocin do Wierzchosławic w powiecie Inowrocławskim, znaczki unieważnione polskim datownikiem, niemiecka nalepka polecenia; na odwrocie prowizoryczny (niemiecki) stempel odbiorczy; całości z prawidłowo użytym znaczkiem za 5 mk wydania ze stycznia 1919 należą do bardzo rzadko spotykanych; zgrabna niewielka całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.96B, 92B
Mi.114x, 109x
320 PLN
18365

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z poz. 56 w arkuszu z błędem "fajka".

Fi.96B B3
Mi.114
25 PLN
18366

1919 wydanie w walucie markowej, makulaturowy znaczek z drukiem podwójnym.

Fi.96DpA
Mi.100DD
80 PLN
18367

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "buława nad łokciem", pęknięcie na gumie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.96axB B2
Mi.114
100 PLN
18368

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "bomba przed koniem", gwarancja i oznaczenie.

Fi.96xB B1
Mi.114
100 PLN
18369

1919 I Polska Wystawa Marek, seria nieząbkowana, ostemplowana okolicznościowo 21.V na kopercie listu poleconego wysłanej z terenu wystawy do Krakowa, dodatkowo doklejony kwestarski znaczek "NA BIEDNYCH" z królem Władysławem Jagiełłą; datownik odbiorczy z 22.V na odwrocie.

Fi.102-6A
Mi.118-22B
120 PLN
18370

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, kompletna seria w czworoblokach ciętych i ząbkowanych.

Fi.102-6A, B
Mi.118-22A, B
200 PLN
18371

Fi.102AB1
Mi.118B
50 PLN
18372

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 5+5 f. z błędem na poz.1 "brak szeryfa w I", gwarancja.

Fi.102B B
Mi.118A
30 PLN
18373

1919 I Polska Wystawa Marek, NIESPOTYKANY RODZAJ BŁĘDU - NADRUK NA ZNACZKU OBUSTRONNIE GUMOWANYM parka znaczków za 5+5 f. z gumowaniem na rysunku znaczka i podwójnie na odwrocie oraz dodatkowo z błędem znaczka podstawowego na poz.33 "F jak y", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.102B B1
Mi.118A
400 PLN
18374

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, czworoblok z przesuniętym nadrukiem, charakterystyczna dla tego wydania słaba guma.

Fi.103A
Mi.119B
75 PLN
18375

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f., ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze zamiast na dole znaczka (Fi.od 300.-), gwarancja.

Fi.103A
Mi.119B
300 PLN
18376

Fi.103A
Mi.119B
40 PLN
18377

Fi.103A
Mi.119B
40 PLN
18378

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki wydania przedrukowego na prawidłowo opłaconym miejscowym liście poleconym nadanym 15.V z terenu wystawy; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.103B, 104B, 105B
Mi.119A, 120A, 121A
40 PLN
18379

1919 Wystawa Marek w Warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja Walisch.

Fi.103B MK
Mi.119A
90 PLN
18380

1919 I Polska Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 10+5f. na papierze żeberkowanym pionowo (Fi.100.- zwykły 5.-) i bez perforacji poziomej (znaczek na zwykłym papierze Fi.350.-); dodatkowo z błędem nadruku na poz.8 "brak prawego górnego szeryfa w I", trzy w jednym.

Fi.103Bz MK
Mi.119Az Uo
400 PLN
18381

1919 I Polska Wystawa Marek, list polecony (przefrankowany o 5 fen) opłacony znaczkami wydania przedrukowego, wysłany 11.V z terenu wystawy, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym; zwraca uwagę usterka znaczka podstawowego za 15 fen. "lewa cyfra 1 nominału uszkodzona u dołu".

Fi.104-105B
Mi.120-121A
80 PLN
18382

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 15+5 f. z błędem na poz.58 "brak górnego prawego szeryfa w I", gwarancja.

Fi.104B B
Mi.120A
25 PLN
18383

1919 I Polska Wystawa Marek, czworoblok znaczków za 15+5 f., lewy górny z rzadkim skatalogowanym ostatnio błędem na poz.62 "gruba I", gwarancja.

Fi.104B B5
Mi.120A
200 PLN
18384

1919 I Polska Wystawa Marek, trzy znaczki za 15+5 f., lewy w parce typu I z katalogowanym błędem na poz.11 "brak połowy I", prawy w parce rzadkiego typu III, a pojedynczy typu II z błędem na poz.6 "brak lewego szeryfa w I", gwarancja.

Fi.104B T.IB1+III, II
Mi.120A
250 PLN
18385

1919 MIĘDZYRZEC - I Polska Wystawa Marek, znaczek za 25+5 f. unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Międzyrzeca, gwarancja.

Fi.105B
Mi.121A
80 PLN
18386

1919 I Polska Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I poz.71, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch rzędach (20 szt.) jest on na właściwej wysokości, w miarę centralnie po środku rysunku znaczka; na innych jest znacznie poprzesuwany i rzadko mieści się na pojedynczym znaczku w całości, gwarancja Schmutz.

Fi.106 IA
Mi.122ByI
4 000 PLN
18387

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria.

Fi.107-13
Mi.123-9
20 PLN
18388

Fi.107-13
Mi.123-29
25 PLN
18389

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, parka znaczków za 15 fen. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.108 MK2
Mi.124 UMs
400 PLN
18390

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym.

Fi.108P5
300 PLN
18391

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, narożny czworoblok niekatalogowanych prób znaczków za 20 f. o potrójnym druku, dwa bicia w jednym miejscu, trzecie skośnie przesunięte, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P4 Dpt
Mi.125
800 PLN
18392

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński, bardzo rzadka narożna próba znaczka za 20 fen. w kolorze czarnym na barwnym kartonie, gwarancja.

Fi.109 P2
Mi.125
1 000 PLN
18393

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, marginesowa próba znaczka za 20 fen. rzadsza bez podwójnego druku, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P3
Mi.125
150 PLN
18394

Fi.109nz/P3
Mi.125
400 PLN
18395

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, rzadka jako gumowana próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym, zachowana w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą (Fi.440.-), w zasadzie jak znaczek cięty, gwarancja.

Fi.110 P3
Mi.126
400 PLN
18396

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja.

Fi.110 P4 Dpt MK
Mi.126
150 PLN
18397

Fi.110P6
Mi.126P
1 200 PLN