Auction 89. Inter-war Poland 1919-1939

18718

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku na lotniczym liście poleconym do Lwowa przewiezionym 3.V specjalną pocztą lotniczą zorganizowaną z okazji wystawy; dodatkowy stempel "Par Avion. - Samolotem. Expedition Philatelique" (Myślicki 28 203 - stopień rzadkości C); opłata za taki list wynosiła 0,25 (list) + 0,40 (polecenie + 1,25 zł. (lotniczy), ponieważ znaczkami opłacono jedynie 1,85 zł. dodatkowe 5 gr. pobrano gotówką - stempelek po lewej, na odwrocie kasownik przejściowy WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY i odbiorczy Lwów z 4.V; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy); sygnowane Esperantista Filatelejo.

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
800 PLN
18719

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z przywieszką z bloku.

Fi.235-6
Mi.254-5
450 PLN
18720

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloku z przywieszką.

Fi.235-6
Mi.254-5
400 PLN
18721

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria czystych znaczków z bloku.

Fi.235-36
Mi.254-55
400 PLN
18722

1928 złożenie zwłok gen. Józefa Bema w mauzoleum w Tarnowie, czworoblok.

Fi.237
Mi.256
100 PLN
18723

1928 znaczek unieważniony stemplem ambulansu pocztowego na trasie Lwów - Załucze nr 34c.

Fi.237
30 PLN
18724

1928 Gen. Józef Bem, próba w kolorze czerwonym - odbitka z drzeworytu z podpisem E.Gaspe (Fi.4500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.237 P1
Mi.256
4 500 PLN
18725

1928 wydanie obiegowe z Józefem Piłsudskim, znaczek w kolorze jasno niebieskostalowym, gwarancja i opis.

Fi.238a
Mi.257
65 PLN
18726

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski znaczek za 50 gr w kolorze niebieskozielonym - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.V.1932 z Warszawy do Pławna; zwracają uwagę dwie różne odbitki stempelka polecenia, w tym jedna unieważniona poprzez przekreślenie; kasownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.238a, 226
Mi.257, 245
200 PLN
18727

1928 prezydent Ignacy Mościcki, czworoblok.

Fi.239
Mi.258
800 PLN
18728

1928 wydanie obiegowe - prezydent Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym poziomo, niewielka podlepka.

Fi.239z
Mi.258v
90 PLN
18729

1928 Henryk Sienkiewicz, czworoblok.

Fi.240
Mi.259
50 PLN
18730

1928 Henryk Sienkiewicz, czworoblok znaczków za 15 gr. z międzypolem na dole, pochodzi z górnej części z dwusektorowego walca (układ 2), z którego drukowano znaczki o wymiarach 18-22 mm; górny sektor posiadał 80 znaczków, a dolny 70, oba sektory były rozdzielone 28,5 mm międzypolem, czworoblok znaczków rozdzielonych międzypolem (Fi.2000.-).

Fi.240
Mi.259
600 PLN
18731

1928 LWÓW 15 BOGDANÓWKA, Henryk Sienkiewicz - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.VI.31 z urzędów Lwów 15 do Winnipeg, zwraca uwagę niecodzienny stempelek polecenia Lwów 15 Bogdanówka odbity nieco słabiej; na odwrocie datowniki odbiorcze; dobry stan zachowania.

Fi.240a
Mi.259
72 PLN
18732

1928 list na kopercie żałobnej wysłany jako druk z Poznania do Lwowa.

Fi.242
15 PLN
18733

1928 wydanie obiegowe, fałszerstwo wiedeńskie znaczka za 25 gr. na szkodę poczty.

Fi.244F2
Mi.263FFä
80 PLN
18734

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Lublin nr 251.

Fi.Cp48
50 PLN
18735

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z trzema podlepkami na górnym marginesie, gwarancja.

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
600 PLN
18736

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok w ładnym stanie.

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
1 200 PLN
18737

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
5 000 PLN
18738

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, miejscowy list opłacony blokiem unieważnionym 11.V kasownikiem okolicznościowym Wystawy w Warszawie, na odwrocie owalny stempelek nadawcy "Niedźwiedzki handel win i artykułów kolonialnych"; całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Plewka.

Fi.bl.1
1 200 PLN
18739

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok ze śladami podlepek na marginesach, liczony jako pasek znaczków, pasek w pięknym stanie i co rzadkie z bardzo dobrym ząbkowaniem, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.1
600 PLN
18740

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok czysty z pełną ładną oryginalną gumą i co rzadkie z bardzo dobrym ząbkowaniem (Fi.1800.-), poza widoczną na skanie naturalna żyłką w papierze i lekkim pionowym zgięciem w ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
1 000 PLN
18741

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany okolicznościowo i co rzadkie z pełną ładną oryginalną gumą, zachowany w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
750 PLN
18742

Fi.bl.1 (235, 236)
Mi.Bl.1
350 PLN
18743

1928 list firmowy z Warszawy opłacony frankaturą mechaniczną.

40 PLN
18744

1929 kartka z Sanoka do Lwowa, znaczek z usterką w postaci uszkodzonego prawego dolnego narożnika.

Fi.209
Mi.237
30 PLN
18745

1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Petrowice nr 6 1.XI.29.

Fi.210
35 PLN
18746

1929 list lotniczy wysłany z Warszawy urzędu Warszawa Port Lotniczy do Paryża, stempel w ramce "POBRANO / PEROU zł … gr.", odbiorczy wirnik TOLOUSE 25.IV 1929 oraz na odwrocie datownik PARIS GARE DU NORD 24.-4 29.

Fi.219, 220, 221, 224
Mi.227, 228, 229, 232
45 PLN
18747

1929 "Do JWPana Józefa Piłsudskiego Marszałka Rzeczypospolitej Polskiej" list polecony wysłany 19.XII z Oświęcimia do Marszałka Piłsudskiego w Warszawie; na odwrocie datowniki odbiorcze: Warszawa 1 z 19.XII i Warszawa 11 z następnego dnia; walor z oryginalnego obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.238b, 242
Mi.270, 261
400 PLN
18748

1929 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 114 z wyróżnikiem c.

Fi.240
40 PLN
18749

1929 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 101 z wyróżnikiem a.

Fi.240
40 PLN
18750

1929 list firmowy z Trzebini do Holandii.

Fi.241
Mi.26
15 PLN
18751

1929 list firmowy z Warszawy, znaczek kasowany wirnikiem okolicznościowym Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu.

Fi.241
Mi.260
80 PLN
18752

1929 "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V.-30.IX.1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" Warszawa 2 (wyróżnik "c"), wirnik okolicznościowy na liście wysłanym 1.V do Krakowa, zwraca uwagę dekoracyjna koperta firmowa wydawnictwa "Trzaska, Evert, Michalski" (Myślicki 29 105).

Fi.241
Mi.260
50 PLN
18753

1929 "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V.-30.IX.1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" Warszawa 2 (wyróżnik "c"), wirnik okolicznościowy na drukach wysłanych 20.IX.1929 do Wieliczki; karta firmowa "POLSKA WYTWÓRNIA RADJOTECHNICZNA RADIO-JAR", znaczek uszkodzony (Myślicki 29 105).

Fi.242
Mi.261
25 PLN
18754

1929 kartka z warszawy do Poznania z wirnikiem Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu.

Fi.242, 243
20 PLN
18755

1929 list firmowy z Czortkowa nadany w ambulansie pocztowym na trasie Husiatyń - Stanisławów nr 382.

Fi.244
Mi.263
90 PLN
18756

1929 kartka z Gdańska do Czechosłowacji, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA OKRĘTOWA P.P. ŻEGLUGA POLSKA S.S. "GDAŃSK"", S.S. Gdańsk – polski parowy statek pasażerski żeglugi przybrzeżnej został zbudowany przez Stocznię Cesarską w Gdańsku w roku 1926 na zamówienie polskiego armatora "Żegluga Polska", widokówka z Helu.

Fi.244
400 PLN
18757

1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Kraków nr 133.

Fi.Cp48
80 PLN