The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 89. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18798

1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. (Fi.650.-), lekkie zgięcie wzdłuż lewego marginesu, gwarancja Schmutz.

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa 
500 PLN
18799

1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, gwarancja.

Fi.255FP
Mi.276PFä
480 PLN
18800

1932 list z Przemyśla.

Fi.256
Mi.277 
10 PLN
18801

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 30 gr - frankatura wielokrotna, list zagraniczny wysłany 10.VII.1933 ze Lwowa do Lucerny.

Fi.256
Mi.277 
20 PLN
18802

1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji.

Fi.256
Mi.277 
15 PLN
18803

1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Poznań 3, stempel okolicznościowy z wyróżnikiem "b" na karcie pocztowej wysłanej 3.I do miejscowości Sołacz-Dwór; dobry stan zachowania (Myślicki 30 121).

Fi.Cp48I
30 PLN
18804

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik na dofrankowanej części na odpowiedź karty podwójnej wysłanej 17.VII.1933 do Otwocka (Myślicki 32 123).

Fi.Cp49IB, 240
Mi.259 
30 PLN
18805

1932 poświadczenie obywatelstwa polskiego wystawione w Przemyślu, 16.II opłacone znaczkiem opłaty stemplowej za 1 zł (revenue).


30 PLN
18806

1932 kartka ilustrowana 9il. nr 8)wydana nakładem Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji, której całkowity dochód był przeznaczony na walkę z bezrobociem.


10 PLN
18807

1932 list z Ministerstwa Spraw Wojskowych do polskiego poselstwa w Wiedniu przekazany pocztą dyplomatyczną, pieczęć lakowa ministerstwa.


40 PLN
18808

1933 list polecony z Ożarowa koło Warszawy 14.III.33 z Fabryki Kabli do Warszawy.

Fi.240, 252, 254
Mi.259, 273, 275
20 PLN
18809

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Leszno nr 398, widokówka z kopalni w Wieliczce.

Fi.242, 252, 254
80 PLN
18810

1933 list polecony ze Lwowa do Rumunii.

Fi.248, 262
Mi.267, 283
70 PLN
18811

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Łuniniec nr 283 z wyróżnikiem e, widokówka "typ Poleszczuka".

Fi.252
211 PLN
SOLD
18812

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wołkowysk - Warszawa przez Czeremchę nr 116 z wyróżnikiem b.

Fi.254
Mi.275 
50 PLN
18813

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 235 z wyróżnikiem a.

Fi.254
80 PLN
18814

1933 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności w Pabianicach.

Fi.254, 257
Mi.275, 278 
20 PLN
18815

1933 wirnik okolicznościowy "X-LECIE L.O.P.P MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V-WARSZAWA", na liście z Warszawy do Lwowa.

Fi.256
30 PLN
18816

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
180 PLN
18817

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
240 PLN
18818

1933 700-lecie założenia Torunia, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y
900 PLN
SOLD
18819

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. (Fi.350.-)

Fi.258G
Mi.279
280 PLN
18820

1933 zwycięzcy Challengu.

Fi.259
Mi.280
30 PLN
18821

1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
100 PLN
18822

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
70 PLN
18823

1933 zwycięzcy Challege'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
500 PLN
18824

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
100 PLN
18825

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 20.9 z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza.

Fi.259
Mi.280 
30 PLN
18826

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280 
110 PLN
18827

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280
100 PLN
18828

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-).

Fi.259
Mi.280
440 PLN
18829

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z bardzo rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y 
3 000 PLN
18830

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
18831

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281 
80 PLN
18832

1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID, gwarancja Petriuk.

Fi.260D
Mi.281
110 PLN
18833

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
130 PLN
18834

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
18835

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y
140 PLN
18836

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
120 PLN
18837

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", z podpisami najwybitniejszych polskich filatelistów: W.Rachmanowa, W.Polańskiego, J.Dudzińskiego, J.Witkowskiego i wielu innych biorących udział w wystawie; do karnetu wklejone okolicznościowe znaczki za 60 gr ze znakami wodnymi w położeniu (licząc od lewej): II.D, II.G; unikalny - być może jednostkowy - walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.260G-D
Mi.281X-Y
600 PLN