Auction 89. General Government

19967

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Lösosina Gorna do Limanowej.

40 PLN
19968

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Dunajca.

40 PLN
19969

1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej, stempelki: czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Tuczna über Biała-Podlaska", obok datownik BIALA PODLASKA (DISTR. LUBLIN); dobry stan zachowania.

35 PLN
19970

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 1.3 z Lizbony do Józefowa; liczne stempelki cenzur, dodatkowo na froncie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złamana).

100 PLN
19971

1943 znaczki opłaty stemplowej.

80 PLN
19972

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.

60 PLN
19973

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.

70 PLN
19974

40 PLN
19975

Fi.76; 36
30 PLN
19976

Fi.77, 86
200 PLN
19977

1944 kartka z Piotrkowa do Krakowa do Rady Głównej Opiekuńczej (stempel odbiorczy Rady), organizacji polską działająca w czasie II wojny światowej, świadczącą pomoc Polakom, współpracującą z czerwonym Krzyżem w Szwajcarii, fotoatest Drzewiecki.

Fi.78
280 PLN
19978

1944 AMBULANS relacji Rzeszów - Jasło, znaczek na wycinku skasowany 02.3.44 datownikiem ambulansu BAHNPOST REICHSHOF (DISTR.KRAKAU)-JASLO ZUG 235, dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na znaczkach).

Fi.78
50 PLN
19979

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-).

Fi.117-19
150 PLN
19980

Fi.117-119; 37
40 PLN
19981

Fi.120-4
40 PLN
19982

Fi.120-4
20 PLN
19983

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
19984

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
100 PLN
19985

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 30 gr. z błędem na poz.4 lub 9 "uszkodzona ramka nad cyfrą 3", gwarancja Krawczyk.

Fi.122 B1
Mi.122I
50 PLN
19986

Fi.124 ark.
170 PLN
19987

Fi.65 ark.
480 PLN
19988

Fi.125; 38
400 PLN
19989

Fi.125; 38
120 PLN
19990

Fi.125a
400 PLN
19991

Fi.125b
250 PLN
19992

1944 5 rocznica utworzenia GG, parka czystych znaczków ciętych za 10+10 zł.

Fi.125b nz
150 PLN
19993

Fi.125b nz
500 PLN
19994

Fi.125b nz
50 PLN
19995

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp9
35 PLN
19996

1944 całostka GG użyta miejscowo w Wiedniu, osobliwe.

Fi.Cp9
100 PLN
19997

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 wysłana z agencji pocztowej w Kompinie do Rybna, fioletowy dwuwierszowy stempelek "Kompina über Lowitsch (Distr Warschau)" odciśnięty prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 22.9 w Łowiczu; słaby stan zachowania (karta pionowo złamana).

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
40 PLN
19998

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
100 PLN
19999

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
40 PLN
20000

Fi.Cp9c B
80 PLN
20001

Fi.Cp10
Mi.P13
20 PLN
20002

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
20003

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
20004

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
20005

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
20006

Fi.Cp10
Mi.P13
70 PLN