The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 89. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19847

1941 parki znaczków ciętych, niekompletna seria bez znaczka 16 i 48 gr.

Fi.71-75nz, 77-81nz
250 PLN
19848

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami na górnym marginesie, dwa znaczki z lekko załamanym marginesem.

Fi.71-82 Pw1
110 PLN
19849

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami.

Fi.71-82 Pw1
80 PLN
SOLD
19850

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura pojedyncza, kompletna opaska gazetowa wysłana 21.6.42 z Warszawy do Ostrowi mazowieckiej, dobry stan zachowania.

Fi.72
40 PLN
SOLD
19851

1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 6 gr. złożony w połowie, ubytek na marginesie po zszywaczu.

Fi.72 ark.
45 PLN
19852

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 8 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 6.1.1945 z Częstochowy do obozu Wessenberg; karta nieznacznie przefrankowana.

Fi.73
40 PLN
19853

1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. złożony w połowie, ubytek na marginesie po zszywaczu.

Fi.74 ark.
45 PLN
19854

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, dowód nadania paczki o sygnaturze DPO449 (3.41) wysłanej 18.III z Falenicy; znaczek unieważniony datownikiem "FALENICA über WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "b"; niecodzienna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.160.-)!

Fi.77
100 PLN
19855

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą X.43. dofrankowana i jako ekspres polecony wysłana 720.4.44 z Warszawy do Krakowa, znaki opłaty unieważnione datownikiem "WARSCHAU SW30 über WARSCHAU C1"; na odwrocie kasownik odbiorczy 21.4; dekoracyjny rzadki walor w dobrym stanie zachowania (znaczek za 80 gr naklejono uszkodzony, znak opłaty uszkodzono przy otwieraniu koperty).

Fi.Ck2, 111, 112
Mi.U2/03
200 PLN
19856

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu).

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
50 PLN
19857

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
19858

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Uhrusku do Katowic.

Fi.Cp6B
160 PLN
19859

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego.

Fi.Cp71
45 PLN
19860

1941 formularz kartkowy na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
220 PLN
19861

1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury.

Fi.49, Cp7
15 PLN
19862

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jodłownik przez Limanową do Krakowa.


40 PLN
19863

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z Warszawy do Krakowa.


40 PLN
19864

1941 dokument wystawiony 9.V w Krakowie nakazujący przymusowe opuszczenie mieszkania przez polskiego najemcę, wystawiony przez "Der Stadhauptmann von Krakau Städische Wohnungsamt", fioletowa pieczęć z godłem "Generalgouvernement Distrikt Krakau DER BEAUFTRAGTE DES DISTRIKTSCHEFS für die Stadt Krakau", niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania.


120 PLN
19865

1941 dokument z sądu w Tarnowie opłacony znaczkiem sądowym.


130 PLN
19866

1942 "Zeitungsverlag Krakau - Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna - odmiana ze skośnymi cyframi (Fi.1000.-), idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 20.11 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.3b
900 PLN
19867

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
30 PLN
19868

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
10 PLN
19869

1942 karta pocztowa z namalowaną ręcznie ilustracją przedstawiającą świat ogarnięty płomieniami wojny prawidłowo ofrankowana znaczkiem za 12 gr skasowanym 9.I w Ostrowcu (OSTROWIEC KIELECKI); dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.43
250 PLN
19870

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Wisznicach przez Białą Podlaską do Lwowa.

Fi.43
45 PLN
19871

1942 list nadany w agencji pocztowej w Łopiennikach przez Krasnystaw do Krakowa.

Fi.45
35 PLN
19872

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia we Lwowie miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
19873

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym w Krakowie na okienkowej kopercie firmowej "SIEMENS WARSCHAUER SIMENS AG"; koperta pionowo zgięta.

Fi.75; 45
30 PLN
19874

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
19875

1942 list nadany w agencji pocztowej w Wąwolnicy (Wonwolnica) przez Puławy do Celejowa.

Fi.78
45 PLN
19876

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1 zł złożony w połowie.

Fi.86 ark.
150 PLN
19877

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1,20 zł złożony w połowie.

Fi.87 ark.
150 PLN
19878

1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
19879

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.89-91 ark.
280 PLN
19880

1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
19881

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie.

Fi.92-95; 22
30 PLN
19882

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z lewym marginesem z liczbami rozrachunkowymi ostemplowana 3.X w Lublinie na kopercie kasownikiem okolicznościowym dla tego wydania z kłamliwą treścią "1342 1942 LUBLIN 600 JAHRE DEUTSCHE STADT" (600 lat Lublina niemieckiego!!! miasta).

Fi.92-95; 24
50 PLN
19883

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943 w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
30 PLN
19884

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.96-100 ark.
550 PLN
19885

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
40 PLN
19886

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN