The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 89. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19887

1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 7.IV.1943 z Buska na ręce Gertrudy Potockiej w Czortkowie; typowy stan zachowania dla kopert z obiegu.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
50 PLN
SOLD
19888

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp8
45 PLN
19889

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego.

Fi.Cp9
45 PLN
19890

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03
100 PLN
19891

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 31.5 z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
19892

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą II.42, zgięcia na narożniku.

Fi.Cp9b
10 PLN
19893

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
50 PLN
19894

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków na kartce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku uzyta miejscowo w Częstochowie.

Fi.FCp2I
500 PLN
19895

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków grzecznościowo stemplowany.

Fi.CpU3
60 PLN
19896

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków grzecznościowo stemplowany.

Fi.CpU4
50 PLN
19897

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków.

Fi.FCp4
40 PLN
19898

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków z kasownikiem okolicznościowy z Krakowa do Lublina.

Fi.CpU4
180 PLN
19899

1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na karcie ze znakiem opłaty Gdynia-Dworzec Morski za 10 gr, tu typu I (linie na haśle propagandowym i na znaku opłaty zrównane u góry); formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fcp2I
4 000 PLN
19900

1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41.

Fi.U6
20 PLN
19901

1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie.

Fi.U6
15 PLN
19902

1942 "EIN POSTSCHEKKONTO SPART ..." kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla na kopercie listu wysłanego przez Zarząd Gminy wsi Wancerzów do Kielc, najbliżej miejsca nadania znajdowała się agencja pocztowa w miejscowości Mstów, gdzie przesyłkę ostemplowano i przesłano do Częstochowy, skąd 21.V wyekspediowano ją do Kielc; koperta użyta dwukrotnie, "wewnątrz" świetnie zachowana ofrankowana przesyłka urzędowa z Radomia w ozdobnej kopercie firmowej "GENERALGOUVERNEMENT DER DISTRIKTSCHEF IN RADOM ABTEILUNG ERNÄHRUNG UND LANDWIRTSCHAFT LANDAMT"; ciekawy walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.VIIc
1 000 PLN
19903

1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.45, 84
20 PLN
19904

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
19905

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza.


40 PLN
19906

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca.


40 PLN
19907

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
19908

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn do Krościenka.


40 PLN
19909

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.


40 PLN
19910

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Nowy Sącz do Krościenka.


40 PLN
19911

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie, sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania.

Fi.29; Fcp4
50 PLN
19912

1943 kartka z warszawy do Bydgoszczy, znaczek unieważniony wirnikiem WARSCHAU 2 am.

Fi.75
30 PLN
19913

1943 "unbekannt/ Aufruf Erfolglos" rzadki stempel urzędu pocztowego we Lwowie informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki odciśnięty na formularzu kartkowym o sygnaturze DPO 444 (3.41), nadawcą którego jest Gertruda Potocka, wysłany 14.5 z Czortkowa do Lwowa, przesyłka niedoręczona, opatrzona stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy stempelek "Zurück": bardzo ciekawa całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie zaplamienia).

Fi.75, Fp1c
350 PLN
19914

1943 kartka na formularzu pocztowym z obiegu pocztowego.

Fi.75, Fp1c
20 PLN
19915

1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

Fi.78
25 PLN
19916

1943 stempel okolicznościowy mistrzostw szachowych GG w Radomiu.

Fi.87
30 PLN
19917

1943 urodziny Hitlera, seria kasowana w parkach poziomych z dolnymi marginesami z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN i numeru form: 12gr+1zł - III (bez szeryfów), 24gr+1zł - II (z szeryfami), 84gr+1zł - I (z szeryfami); dodatkowo pod prawym znaczkiem 84gr+1zł pustopole; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw2
Mi.101-03 Br u
150 PLN
19918

1943 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria w parkach poziomych z oznaczeniem na dolnym marginesie ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw3
40 PLN
19919

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia).

Fi.101-03; 30
30 PLN
19920

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
19921

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
19922

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, karta maksimum; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
150 PLN
19923

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 w ładnym stanie.

Fi.104I
150 PLN
19924

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/2 z pustopolami na górnym marginesie, poza kilkoma lekkimi zgięciami widocznymi na skanie w ładnym stanie.

Fi.104I
250 PLN
19925

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/1 z pustopolami na górnym marginesie w ładnym stanie.

Fi.104I
220 PLN
19926

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4", pęknięta perforacja po prawej stronie, po za tym w ładnym stanie - wystawiony w cenie znaczka ze "złamaną osią".

Fi.104II
100 PLN