The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 89. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19927

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104I ark.
240 PLN
19928

1943 3. rocznica NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, seria w arkusza sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.105-9 ark.
650 PLN
19929

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
20 PLN
19930

1943 portret A.Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie, arkusz znaczka za 60 gr. z niewielkim ubytkiem na marginesie po zszywaczu.

Fi.110-2 ark.
350 PLN
19931

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami.

Fi.110-12 Pw1
40 PLN
19932

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, seria z gapami kasowana okolicznościowo.

Fi.110-12 Pw1; 36
30 PLN
19933

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
120 PLN
SOLD
19934

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
180 PLN
19935

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
19936

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
19937

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
19938

1943 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Lwowa.

Fi.Cp9
35 PLN
19939

1943 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)" odciśnięto prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 26.6 w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
40 PLN
19940

1943 kartka z Będkowa do Skierniewic.

Fi.Cp9b
10 PLN
19941

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą cyfrą wartości, gwarancja.

Fi.U25
150 PLN
19942

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta znaczków urzędowych.

Fi.U25-36
30 PLN
SOLD
19943

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczki urzędowe, seria w czworoblokach z górnymi marginesami; czyste bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
150 PLN
19944

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list urzędowy w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 11.3.44 ze Lwowa do Krakowa; doskonały stan zachowania.

Fi.U28
100 PLN
19945

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 16 gr z błędem na poz.94 "daszek litery T w DEUTSCHES uszkodzony z prawej strony", czyste; gwarancja.

Fi.U29 s6
50 PLN
19946

1943 (?) "Nächtraglich entwertet" rzadki stempel pocztowy na miejscowym liście urzędowym przesłanym w Warszawie, w urzędzie nadawczym znaczek nie został skasowany, a w urzędzie odbiorczym - aby uniemożliwić jego powtórne użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U31
200 PLN
19947

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "DEVISENSTELLE KRAKAU GENEHMIGUNGS-ABTEILUNG KRAKAU 20" o sygnaturze 1668/40014/XI.43/25000 przesłany miejscowo 20.4.44 w Krakowie; nadany w urzędzie Kraków 20; doskonały stan zachowania.

Fi.U31
80 PLN
19948

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony wysłany 26.8 z Berlina do Starachowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.856, 857, 858
30 PLN
19949

1943 LWÓW - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego datownika stosowany we Lwowie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 12.XI ze Lwowa do miejscowości Babice, listowa pieczęć formacyjna z gapą "Krankensammelstelle Lemberg"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


144 PLN
SOLD
19950

1943 SS FELDPOST (poczta polowa SS) - miejscowy list wysłany 06.10 z urzędu Kraków 20 jako przesyłka poczty polowej SS, pieczęć listowa "SS-FELDPOST GENERALGOUVERNEMENT DER SS UND POLIZEIFUHRER IM DISTRIKT KRAKAU" (Szef SS i Policji Dystryktu Kraków); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.


500 PLN
19951

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list lotniczy wysłany 21.9 z Lizbony do Warszawy, liczne stempelki cenzur portugalskich i niemieckich, ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).


150 PLN
19952

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej.


40 PLN
19953

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji w Tymbarku do Limanowej.


40 PLN
19954

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu.


40 PLN
19955

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Raba Wyżna przez Rabkę do Dunajca.


40 PLN
19956

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza.


40 PLN
19957

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ryglice przez Tarnów do Muszyny.


40 PLN
19958

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Markowa przez Landshut do Przeworska.


40 PLN
19959

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Rożnów do Nowego Sącza.


40 PLN
19960

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łącko przez Nowy Sącz do Krościenka.


40 PLN
19961

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Męcina do Limanowej.


40 PLN
19962

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jabłonka.


40 PLN
19963

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
19964

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukowica do Limanowej.


40 PLN
19965

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Chochołów do Dunajca.


40 PLN
19966

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Zegiestow przez Krynicę do Muszyny.


40 PLN