Auction 87. Overprint editions 1918-1919

1112

Fi.28B9
Mi.27
80 PLN
1113

Fi.28No
Mi.27K
300 PLN
1114

Fi.28No B11
Mi.27K
900 PLN
1115

1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz znaczka za 90 hal., komplet katalogowanych błędów i usterek, doskonały materiał badawczy, wartość podstawowych znaczków Fischer 4.500,- zł.

Fi.29
Mi.28
1 800 PLN
1116

Fi.29
Mi.28
60 PLN
1117

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - napis POLSKA POCZTA na dole zamiast na górze znaczka, istnieje jeden taki arkusz, z którego znane są zarówno znaczki czyste jak i kasowane, ze względu na ogólny brak unarodowionych znaczków nawet tak uszkodzone zaliczono do nakładu i skierowano do eksploatacji, gwarancja Krawczyk.

Fi.29 MK
Mi.28
400 PLN
1118

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z rzadszym nadrukiem odwróconym, cień śladu po podlepce (Fi.550.-), gwarancja Berbeka.

Fi.29 No
Mi.28
450 PLN
1119

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
1120

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 12 hal. z nadrukiem odwróconym - wartość ta nie była dopuszczona do obiegu.

100 PLN
1121

1919 wydanie krakowskie / wydanie Komisji Rządzącej, próba znaczka za 3 hal. wydania Komisji Rządzącej w kolorze czarnym, na odwrocie lustrzana odbitka próbnego nadruku wykonywanego dla znaczków wydania krakowskiego w postaci orła na tarczy i napisu POCZTA POLSKA, takie próbne odbitki znane są na pojedynczych znaczkach z cesarzem Karolem, bardzo rzadkie, opisane w Polskich Znakach Pocztowych, próby znaczków wydania krakowskiego znane są w pojedynczych egzemplarzach, fotoatest Schmutz.

9 000 PLN
1122

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz.79, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Sutcliffe, Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 080 PLN
1123

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 65 (Fi.4200.-), bardzo ładny stan, podwójna gwarancja (stara i nowa) z opisem Mikstein.

Fi.30
Mi.29
4 000 PLN
1124

Fi.30
Mi.29
3 200 PLN
1125

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.31
Mi.30
1 700 PLN
1126

Fi.31
Mi.30
3 300 PLN
1127

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 63 (Fi.1800.-), sygnatura firmowa PHILATELIA KRAKÓW, sygnatura, gwarancja i oznaczenie Jungjohann BPP.

Fi.31
Mi.30
1 440 PLN
1128

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.31
Mi.30
1 200 PLN
1129

Fi.31 B
Mi.30
4 000 PLN
1130

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędami na poz. 47 "uszkodzone obie litery P lekko w POCZTA oraz znacznie w POLSKA", sygnatury PHILATELIA KRAKÓW, DOMAR, POLONUS i inne, gwarancja Richter, z oznaczeniem pozycji Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30
1 900 PLN
1131

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 58, bardzo ładny stan, gwarancja Landre, z oznaczeniem Ryblewski.

Fi.32I
Mi.31
160 PLN
1132

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
1133

Fi.32I
Mi.31
300 PLN
1134

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 31, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
1135

Fi.32II
Mi.31
320 PLN
1136

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 92, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 100 PLN
1137

1919 wydanie krakowskie, znaczek za z nadrukiem pierwszą formą z poz. 50, lekki ślad podlepki na dole znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 300 PLN
1138

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
1139

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 80, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Koopman.

Fi.33
Mi.32
1 500 PLN
1140

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 100 z typowymi uszkodzeniami liter P i A, od frontu ładny, na odwrocie niewielka prześwitka, gwarancja i oznaczenie Kronenberg.

Fi.33
Mi.32
2 000 PLN
1141

Fi.34
Mi.33
600 PLN
1142

Fi.34
Mi.33
180 PLN
1143

Fi.34
Mi.33
120 PLN
1144

Fi.34
Mi.33
180 PLN
1145

Fi.34
Mi.33
240 PLN
1146

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z", sygnowany, gwarancja mikstein, z oznaczeniem Ćwiertnia.

Fi.34 B1
Mi.33
350 PLN
1147

Fi.34 B3
Mi.33
700 PLN
1148

Fi.34B1
Mi.33
700 PLN
1149

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", znaczek w pięknym stanie, znaczków z tym błędem przedrukowano około 150 sztuk, gwarancja Mikstein, na życzenie za dopłatą dodatkowe gwarancje.

Fi.34B2
Mi.33
2 300 PLN
1150

Fi.35
Mi.34
180 PLN
1151

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 96 z mocno uszkodzonym P w POCZTA unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.36
Mi.35
405 PLN