The new auction will start soon

Auction 85. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29272

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków w czworoblokach.

Fi.300-02
Mi.321-23
200 PLN
29273

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta.

Fi.300-02
Mi.321-23
50 PLN
29274

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków w czworoblokach.

Fi.300-02
Mi.321-23
240 PLN
29275

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce - marszałek J.Piłsudski, makulatura znaczka za 50 gr. z Bl.3 z pełną oryginalną gumą; lewy znaczek bez lewego dolnego narożnika; prawy bez znacznej części rysunku, unikalny niespotykany w handlu walor, gwarancja Schmutz.

Fi.301 nz MK
Mi.322 
1 600 PLN
29276

1937 "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" Warszawa 35, kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 9.X na kopercie (Myślicki 37 033).

Fi.Ck7
50 PLN
29277

1937 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Warszawy, bardzo późno użyty poaustriacki kasownik.

Fi.Cp70
45 PLN
29278

1937 kartka z Gorzkowic do Warszawy, bardzo późno użyty poaustriacki kasownik.

Fi.Cp70
80 PLN
29279

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, blok nr.2 na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 20.IX z Warszawy do Sztokholmu - opłata zgodna z taryfą, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 22.9; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.2
250 PLN
29280

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez druku ozdobnych napisów na marginesach.

Fi.bl.2 MK
Mi.Bl.2
750 PLN
29281

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, rzadka z pełną oryginalną gumą, sygnowana, lekkie zgięcia i zmatowienia na marginesach typowe dla tego waloru, znaczki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2 MK
800 PLN
29282

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet stemplowanych bloków.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
130 PLN
29283

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet bloków.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
280 PLN
29284

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki stemplowane kasownikiem okolicznościowym XX Międzynarodowego Kongresu Przeciw Alkoholowego w Warszawie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2-4
Mi.bl.2-4
250 PLN
29285

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym z oryginalnych listów poleconych.

Fi.bl.2-4
360 PLN
29286

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Warszawie.

Fi.bl.2-4
180 PLN
29287

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, rzadka w tak dużym formacie - 1/4 sektora drukarskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4nz MK
800 PLN
29288

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
750 PLN
29289

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowa parka niegumowanych i nie rozciętych bloków z bardzo rzadką podwójną perforacją na lewym marginesie, małe dziurki i małe naddarcie na froncie przy dolnym marginesie, osobliwe i nie spotykane.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
1 800 PLN
29290

1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim.


200 PLN
29291

1937 kartka z Karlowych Warów do Poznania nadana pocztą lotniczą, stempel odbiorczy z Poznania i rzadki stempelek "Nadeszła / pocztą lotniczą", gwarancja.


250 PLN
29292

1938 list z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie do Lwowa.

Fi.278-9
Mi.299-300
60 PLN
29293

19387 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007).

Fi.280
Mi.301
100 PLN
29294

1938 "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW.JAŃSKA 15" Warszawa 2 (wyróżnik *d*), doskonałej jakości odbitka wirnika okolicznościowego na kopercie okienkowej wysłanej 2.IV; dobry stan zachowania (Myślicki 38 106).

Fi.284I
Mi.305I
80 PLN
29295

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 122.

Fi.294
Mi.315
50 PLN
29296

1938 ""KIELCE "LEGIONOM" 2 X 1938 ODSŁONIĘCIE POMNIKA"" Kielce 1, stempel okolicznościowy i datownik odciśnięte 2.X na dwóch kartach w kolorach fioletowym i czerwonym oraz odwrotnie; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 38 243).

Fi.294
Mi.315
60 PLN
SOLD
29297

1938 list z Warszawy 20.V.38 do Tomaszowa.

Fi.294
Mi.315 
10 PLN
29298

1938 kartka wielkanocna z Rudki do Bohorodczan.

Fi.294
Mi.315 
15 PLN
29299

1938 kartka ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą".

Fi.294
Mi.315 
15 PLN
29300

1938 stempel okolicznościowy I Polskiego Lotu do stratosfery w Zakopanem.

Fi.294
15 PLN
29301

1938 stempel okolicznościowy Dorocznej Wystawy Radiowej w Warszawie.

Fi.294
15 PLN
29302

1938 list z Wisły do Katowic, ozdobny kasownik z Wisły.

Fi.294, 296
80 PLN
29303

1938 kartka z Częstochowy 15.IX.38 do Warszawy.

Fi.296
Mi.317 
10 PLN
29304

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków przez Koluszki, Radom nr 122 (numer prawie nieczytelny) z wyróżnikiem b.

Fi.296
Mi.317 
50 PLN
29305

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zaleszczyki - Kołomyja nr 389, widokówka z Zaleszczyk.

Fi.296
120 PLN
29306

1938 widokówka z Orawy na Słowacji ze stemplem zamku nadana z Polski do Zdołbunowa.

Fi.296
30 PLN
29307

1938 list ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą", gwarancja Petriuk.

Fi.298
Mi.319 
20 PLN
29308

1938 karnety okolicznościowe z Wystawy radiowej w Łodzi.

Fi.298, 303, 304
45 PLN
SOLD
29309

1938 list firmowy z Warszawy do Niemiec.

Fi.298, 304
Mi.319, 325
25 PLN
29310

1938 "WYSTAWA PLESZEWIANKA PRZEMYSŁOWO ROLNICZA W PLESZEWIE 14-21.VIII.1938." Pleszew, datownik okolicznościowy odciśnięty 15.VII na liście ofrankowanym znaczkiem za 25 gr z Edwardem Śmigłym - Rydzem za 25 gr (poziome linie tła) wysłanym do Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 021).

Fi.298I
Mi.319
50 PLN
29311

1938 polecony list zleceniowy nadany w pośrednictwie pocztowym Domu Towarowego Braci Jabłkowskich w Warszawie (przynależny UP Warszawa 1) do Koszyc, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.299
Mi.320
250 PLN