Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
29272 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków w czworoblokach. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 200 PLN | |
29273 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 50 PLN | |
29274 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków w czworoblokach. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 240 PLN | |
29275 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce - marszałek J.Piłsudski, makulatura znaczka za 50 gr. z Bl.3 z pełną oryginalną gumą; lewy znaczek bez lewego dolnego narożnika; prawy bez znacznej części rysunku, unikalny niespotykany w handlu walor, gwarancja Schmutz. | Fi.301 nz MK Mi.322 |
| 1 600 PLN | |
29276 |
1937 "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" Warszawa 35, kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 9.X na kopercie (Myślicki 37 033). | Fi.Ck7 |
| 50 PLN | |
29277 |
1937 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Warszawy, bardzo późno użyty poaustriacki kasownik. | Fi.Cp70 |
| 45 PLN | |
29278 |
1937 kartka z Gorzkowic do Warszawy, bardzo późno użyty poaustriacki kasownik. | Fi.Cp70 |
| 80 PLN | |
29279 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, blok nr.2 na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 20.IX z Warszawy do Sztokholmu - opłata zgodna z taryfą, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 22.9; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.2 |
| 250 PLN | |
29280 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez druku ozdobnych napisów na marginesach. | Fi.bl.2 MK Mi.Bl.2 |
| 750 PLN | |
29281 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, rzadka z pełną oryginalną gumą, sygnowana, lekkie zgięcia i zmatowienia na marginesach typowe dla tego waloru, znaczki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 MK |
| 800 PLN | |
29282 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet stemplowanych bloków. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 130 PLN | |
29283 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet bloków. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 280 PLN | |
29284 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki stemplowane kasownikiem okolicznościowym XX Międzynarodowego Kongresu Przeciw Alkoholowego w Warszawie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2-4 Mi.bl.2-4 |
| 250 PLN | |
29285 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym z oryginalnych listów poleconych. | Fi.bl.2-4 |
| 360 PLN | |
29286 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Warszawie. | Fi.bl.2-4 |
| 180 PLN | |
29287 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, rzadka w tak dużym formacie - 1/4 sektora drukarskiego, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4nz MK |
| 800 PLN | |
29288 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 750 PLN | |
29289 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowa parka niegumowanych i nie rozciętych bloków z bardzo rzadką podwójną perforacją na lewym marginesie, małe dziurki i małe naddarcie na froncie przy dolnym marginesie, osobliwe i nie spotykane. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 1 800 PLN | |
29290 |
1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim. | |
| 200 PLN | |
29291 |
1937 kartka z Karlowych Warów do Poznania nadana pocztą lotniczą, stempel odbiorczy z Poznania i rzadki stempelek "Nadeszła / pocztą lotniczą", gwarancja. | |
| 250 PLN | |
29292 |
1938 list z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie do Lwowa. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 60 PLN | |
29293 |
19387 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007). | Fi.280 Mi.301 |
| 100 PLN | |
29294 |
1938 "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW.JAŃSKA 15" Warszawa 2 (wyróżnik *d*), doskonałej jakości odbitka wirnika okolicznościowego na kopercie okienkowej wysłanej 2.IV; dobry stan zachowania (Myślicki 38 106). | Fi.284I Mi.305I |
| 80 PLN | |
29295 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 122. | Fi.294 Mi.315 |
| 50 PLN | |
29296 |
1938 ""KIELCE "LEGIONOM" 2 X 1938 ODSŁONIĘCIE POMNIKA"" Kielce 1, stempel okolicznościowy i datownik odciśnięte 2.X na dwóch kartach w kolorach fioletowym i czerwonym oraz odwrotnie; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 38 243). | Fi.294 Mi.315 |
| 60 PLN SOLD | |
29297 |
1938 list z Warszawy 20.V.38 do Tomaszowa. | Fi.294 Mi.315 |
| 10 PLN | |
29298 |
1938 kartka wielkanocna z Rudki do Bohorodczan. | Fi.294 Mi.315 |
| 15 PLN | |
29299 |
1938 kartka ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą". | Fi.294 Mi.315 |
| 15 PLN | |
29300 |
1938 stempel okolicznościowy I Polskiego Lotu do stratosfery w Zakopanem. | Fi.294 |
| 15 PLN | |
29301 |
1938 stempel okolicznościowy Dorocznej Wystawy Radiowej w Warszawie. | Fi.294 |
| 15 PLN | |
29302 |
1938 list z Wisły do Katowic, ozdobny kasownik z Wisły. | Fi.294, 296 |
| 80 PLN | |
29303 |
1938 kartka z Częstochowy 15.IX.38 do Warszawy. | Fi.296 Mi.317 |
| 10 PLN | |
29304 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków przez Koluszki, Radom nr 122 (numer prawie nieczytelny) z wyróżnikiem b. | Fi.296 Mi.317 |
| 50 PLN | |
29305 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zaleszczyki - Kołomyja nr 389, widokówka z Zaleszczyk. | Fi.296 |
| 120 PLN | |
29306 |
1938 widokówka z Orawy na Słowacji ze stemplem zamku nadana z Polski do Zdołbunowa. | Fi.296 |
| 30 PLN | |
29307 |
1938 list ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą", gwarancja Petriuk. | Fi.298 Mi.319 |
| 20 PLN | |
29308 |
1938 karnety okolicznościowe z Wystawy radiowej w Łodzi. | Fi.298, 303, 304 |
| 45 PLN SOLD | |
29309 |
1938 list firmowy z Warszawy do Niemiec. | Fi.298, 304 Mi.319, 325 |
| 25 PLN | |
29310 |
1938 "WYSTAWA PLESZEWIANKA PRZEMYSŁOWO ROLNICZA W PLESZEWIE 14-21.VIII.1938." Pleszew, datownik okolicznościowy odciśnięty 15.VII na liście ofrankowanym znaczkiem za 25 gr z Edwardem Śmigłym - Rydzem za 25 gr (poziome linie tła) wysłanym do Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 021). | Fi.298I Mi.319 |
| 50 PLN | |
29311 |
1938 polecony list zleceniowy nadany w pośrednictwie pocztowym Domu Towarowego Braci Jabłkowskich w Warszawie (przynależny UP Warszawa 1) do Koszyc, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.299 Mi.320 |
| 250 PLN | |