Auction 85. Inter-war Poland 1919-1939

29432

1939 koperta firmy RUNO ze Lwowa z wydrukowanym prywatnym znakiem opłaty "OPŁ. UISZCZ. GOT. / ZARZ. M.P.I T. / KR.P.W. 601/47/37c" wysłana 14.VI.39 do Torunia.

80 PLN
29433

1939 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 3.IV z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

40 PLN
29434

1939 "BANK ZWIĄZKU SPÓŁEK ZAROBKOWYCH SPÓŁKA AUKCYJNA ODDZIAŁ ŁÓDZKI" 1,05 zł frankatura mechaniczna B-41, koperta firmowa listu poleconego, wysłanego 14.VI z Łodzi do Nowego Jorku, dodatkowy stempelek DEWIZOWY, kasowniki odbiorcze na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
29435

1939 datownik Poczty Polowej nr 178 odbity grzecznościowo na liście.

20 PLN
29436

1939 winietka wydanie Polskiego Komitetu Olimpijskiego o niskim nakładzie na Fundusz Olimpijski niedoszłych do skutku letnich Igrzysk Olimpijskich w Garmisch Partenkirchen w 1940 z powodu wybuchu II Wojny Światowej.

90 PLN
29437

90 PLN
29438

1939 list polecony z francuskiego banku w warszawie do Francji, opłata wirnikiem maszynowym banku.

30 PLN
29752

1935 list z Warszawy do Francji, wirnik propagandowy poczty "POLSKI CZERWONY KRZYŻ CHRONI - RATUJE CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM P.C.K.", mieszana frankatura ze znaczkiem na przesyłki lotnicze.

Fi.224, 252
Mi.232, 273
25 PLN
35358

1935 widokówka Kraków sypanie kopca Józefa Piłsudskiego na Sowińcu, z obiegu.

Fi.278
Mi.299
40 PLN