29432 |
1939 koperta firmy RUNO ze Lwowa z wydrukowanym prywatnym znakiem opłaty "OPŁ. UISZCZ. GOT. / ZARZ. M.P.I T. / KR.P.W. 601/47/37c" wysłana 14.VI.39 do Torunia. | |
| 80 PLN | |
29433 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 3.IV z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | |
| 40 PLN | |
29434 |
1939 "BANK ZWIĄZKU SPÓŁEK ZAROBKOWYCH SPÓŁKA AUKCYJNA ODDZIAŁ ŁÓDZKI" 1,05 zł frankatura mechaniczna B-41, koperta firmowa listu poleconego, wysłanego 14.VI z Łodzi do Nowego Jorku, dodatkowy stempelek DEWIZOWY, kasowniki odbiorcze na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
29435 |
1939 datownik Poczty Polowej nr 178 odbity grzecznościowo na liście. | |
| 20 PLN | |
29436 |
1939 winietka wydanie Polskiego Komitetu Olimpijskiego o niskim nakładzie na Fundusz Olimpijski niedoszłych do skutku letnich Igrzysk Olimpijskich w Garmisch Partenkirchen w 1940 z powodu wybuchu II Wojny Światowej. | |
| 90 PLN | |
29437 |
| 90 PLN | |
29438 |
1939 list polecony z francuskiego banku w warszawie do Francji, opłata wirnikiem maszynowym banku. | |
| 30 PLN | |
29752 |
1935 list z Warszawy do Francji, wirnik propagandowy poczty "POLSKI CZERWONY KRZYŻ CHRONI - RATUJE CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM P.C.K.", mieszana frankatura ze znaczkiem na przesyłki lotnicze. | Fi.224, 252 Mi.232, 273 |
| 25 PLN | |
35358 |
1935 widokówka Kraków sypanie kopca Józefa Piłsudskiego na Sowińcu, z obiegu. | Fi.278 Mi.299 |
| 40 PLN | |