The auction will start on 21.06.2024

Auction 85. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29111

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
29112

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.300.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y
270 PLN
29113

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y 
130 PLN
29114

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
120 PLN
29115

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281X
100 PLN
29116

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie.

Fi.261
Mi.282
80 PLN
29117

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
60 PLN
29118

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
29119

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
29120

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
100 PLN
29121

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282 
100 PLN
29122

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
150 PLN
29123

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
29124

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.262
Mi.283
1 200 PLN
29125

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem.

Fi.262
Mi.283
150 PLN
SOLD
29126

1933 list polecony z Torunia 30.XII.33 ze stemplem okolicznościowym 700-lecia miasta Torunia do Inowrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.262
Mi.283 
120 PLN
29127

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
29128

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
29129

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce.

Fi.262
Mi.283 
50 PLN
29130

1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381.

Fi.295, 296
80 PLN
29131

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255.

Fi.Cp51
80 PLN
29132

1933 kartka ze Stryja do Borysławia.


10 PLN
29133

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


20 PLN
29134

1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%".


60 PLN
29135

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 15.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
29136

1933 list z Ministerstwa Spraw Wojskowych do polskiego konsulatu w Wiedniu przewieziony pocztą dyplomatyczną, pieczęć lakowa Ministerstwa.


25 PLN
29137

1934 kartka z Warszawy do Holandii, widokówka "muzeum antyreligijne Isakijewskij sobor".

Fi.251
Mi.272
20 PLN
29138

1934 AMBULANS NR.335 relacji ZWARDOŃ - SUCHA, list do Radomia przesłany 13.VI ambulansem, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania.

Fi.251, 254
Mi.272, 272
60 PLN
29139

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 121.

Fi.263
Mi.284
50 PLN
29140

1934 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, dwie całości okolicznościowe z wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
180 PLN
29141

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6
100 PLN
29142

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
29143

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta (Fi.650.-), gwarancja Mikstein.

Fi.264-65
Mi.285-86
500 PLN
29144

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony miejscowy list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z nadrukiem, przesłany 6.V w Katowicach, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na froncie okrągła pieczątka "ŚLĄSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW KATOWICE" i pomarańczowa winietka wystawowa, na odwrocie pieczątka nadawcy "Komitet Wystawowy I. Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej Katowice 1934 r." i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007 i 202).

Fi.264-65
Mi.285-86
200 PLN
29145

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria.

Fi.266-7
Mi.287-8
40 PLN
29146

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria w czworoblokach.

Fi.266-7
Mi.287-8
200 PLN
29147

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
29148

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30-blok znaczka za 20 gr.

Fi.268
Mi.289
500 PLN
29149

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, znaczek za 30 gr. gwarancja Schmutz.

Fi.268-9
Mi.289-90
100 PLN
29150

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w czworoblokach.

Fi.268-9
Mi.289-90
320 PLN