29111 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
29112 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.300.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz. | Fi.260D Mi.281Y |
| 270 PLN | |
29113 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.260D Mi.281Y |
| 130 PLN | |
29114 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
29115 |
1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę). | Fi.260G Mi.281X |
| 100 PLN | |
29116 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie. | Fi.261 Mi.282 |
| 80 PLN | |
29117 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 60 PLN | |
29118 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 300 PLN | |
29119 |
| 400 PLN | |
29120 |
| 100 PLN | |
29121 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-). | Fi.261 Mi.282 |
| 100 PLN | |
29122 |
1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 150 PLN | |
29123 |
| 700 PLN | |
29124 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.262 Mi.283 |
| 1 200 PLN | |
29125 |
1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. | Fi.262 Mi.283 |
| 150 PLN SOLD | |
29126 |
1933 list polecony z Torunia 30.XII.33 ze stemplem okolicznościowym 700-lecia miasta Torunia do Inowrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.262 Mi.283 |
| 120 PLN | |
29127 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
29128 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 200 PLN | |
29129 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce. | Fi.262 Mi.283 |
| 50 PLN | |
29130 |
1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381. | Fi.295, 296 |
| 80 PLN | |
29131 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255. | Fi.Cp51 |
| 80 PLN | |
29132 |
1933 kartka ze Stryja do Borysławia. | |
| 10 PLN | |
29133 |
| 20 PLN | |
29134 |
1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%". | |
| 60 PLN | |
29135 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 15.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
29136 |
1933 list z Ministerstwa Spraw Wojskowych do polskiego konsulatu w Wiedniu przewieziony pocztą dyplomatyczną, pieczęć lakowa Ministerstwa. | |
| 25 PLN | |
29137 |
1934 kartka z Warszawy do Holandii, widokówka "muzeum antyreligijne Isakijewskij sobor". | Fi.251 Mi.272 |
| 20 PLN | |
29138 |
1934 AMBULANS NR.335 relacji ZWARDOŃ - SUCHA, list do Radomia przesłany 13.VI ambulansem, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania. | Fi.251, 254 Mi.272, 272 |
| 60 PLN | |
29139 |
1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 121. | Fi.263 Mi.284 |
| 50 PLN | |
29140 |
1934 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, dwie całości okolicznościowe z wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 180 PLN | |
29141 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 100 PLN | |
29142 |
| 120 PLN | |
29143 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta (Fi.650.-), gwarancja Mikstein. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 500 PLN | |
29144 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony miejscowy list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z nadrukiem, przesłany 6.V w Katowicach, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na froncie okrągła pieczątka "ŚLĄSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW KATOWICE" i pomarańczowa winietka wystawowa, na odwrocie pieczątka nadawcy "Komitet Wystawowy I. Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej Katowice 1934 r." i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007 i 202). | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 200 PLN | |
29145 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria. | Fi.266-7 Mi.287-8 |
| 40 PLN | |
29146 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria w czworoblokach. | Fi.266-7 Mi.287-8 |
| 200 PLN | |
29147 |
| 80 PLN | |
29148 |
| 500 PLN | |
29149 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, znaczek za 30 gr. gwarancja Schmutz. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 100 PLN | |
29150 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w czworoblokach. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 320 PLN | |