The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30193

1944 kartka z zakopanego do Buska Zdroju, rzadki kasownik propagandowy Zakopanego na niefilatelistycznej korespondencji, widokówka Tatry, gwarancja Berbeka, Fi XV - 450 zł.

Fi.75 ; XV
350 PLN
30194

1944 przekaz paczkowy nadany w pośrednictwie pocztowym w Radawie przez Jarosław do Landshut koło Krakowa.

Fi.77, 86
200 PLN
30195

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.112; 36
50 PLN
30196

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie.

Fi.117-19
20 PLN
SOLD
30197

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-).

Fi.117-19
180 PLN
30198

1944 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-19 Pw3
20 PLN
SOLD
30199

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
SOLD
30200

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
30201

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
100 PLN
30202

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy utworzenia GG, na całostce z Hitlerem wysłanej jako ekspresowa do Bochum; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.120-24, Cp10; 38
Mi.P13
50 PLN
SOLD
30203

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 30 gr z błędem na poz.35 lub 40 "biały klin powyżej H w REICH".

Fi.122 B2
Mi.122 II
50 PLN
30204

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie.

Fi.124 ark.
180 PLN
30205

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.10 w pierwszym dniu obiegu z Krakowa do Radomia, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym; dwa kasowniki odbiorcze Radomia z 28.10 i 30.10; bardzo wysoka wycena katalogowa! walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.125
1 200 PLN
30206

1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG.

Fi.125
60 PLN
30207

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz w bardzo dobrym stanie.

Fi.65 ark.
500 PLN
30208

1944 5 rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN
30209

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
120 PLN
30210

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, ogólnie dobry stan zachowania (w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie).

Fi.125a
400 PLN
30211

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, czworoblok z ciętego arkusika.

Fi.125b
250 PLN
30212

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy).

Fi.125b nz
500 PLN
30213

1944 kartka z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
40 PLN
30214

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp9
40 PLN
30215

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Łomazach przez Białą Podlaską do Lublina.

Fi.Cp9
40 PLN
SOLD
30216

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
100 PLN
30217

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
30218

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
30219

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
30220

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
30221

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 28.XI z urzędu Kraków 20 do miejscowości Wojkowitz Komorne (Wojkowice Komorne), dobry stan zachowania (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
50 PLN
30222

1944 całostka z sygnaturą II.44.

Fi.Cp10
10 PLN
30223

1944 całostka z podobizną A.Hitlera.

Fi.Cp10
10 PLN
30224

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, na odwrocie tekst V.

Fi.Fcp2I
50 PLN
30225

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, plamy, na odwrocie tekst VII.

Fi.Fcp2I
50 PLN
30226

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku z obiegu pocztowego z Krakowa, na odwrocie tekst Va.

Fi.Fcp2II
400 PLN
30227

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku z obiegu pocztowego z Krakowa, na odwrocie tekst XIII.

Fi.Fcp2II
400 PLN
30228

1944 formularz kartkowy na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku z obiegu pocztowego z Krakowa, na odwrocie tekst XXII.

Fi.Fcp2II
1 000 PLN
30229

1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Czech wysłany 23.III z miejscowości Mnichovo Hradiště (Münchengrätz) do Dąbrowy, na odwrocie nalepki propagandowe Klubu Czeskich Turystów i kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN
30230

1944 formularz korespondencyjny dla potrzeb Urzędu Pocztowego Kraków 1 - polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim użyta jako karta służbowa przez Urząd Pocztowy Kraków 1 (KRAKAU 1) przesłana 15.8 miejscowo w Krakowie do firmy budowlanej, znak opłaty skasowany datownikiem Krakau 1 z wyróżnikiem "c", dodatkowo fioletowy okrągły stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 1" z wyróżnikiem "h"; na polskich przedwojennych całostkach wykorzystywanych dla potrzeb niektórych jednostek pocztowych w Generalnym Gubernatorstwie (Warszawa 1, Kraków 2) dokonano przedruków zakrywających znaki opłaty i polskie napisy, jak widać na przykładzie oferowanej całości nawet pod koniec wojny w wyjątkowych, jednostkowych przypadkach dopuszczano użycie polskich kart bez przedruku; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


1 500 PLN
SOLD
30231

1944 GG poświadczenie opłaty radiowej z Ostrowczyka koło Tarnopola.


360 PLN
SOLD
30232

1945 kartka z Warszawy do Łodzi, kartka zagięta w połowie.

Fi.Cp2II
60 PLN