The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30033

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna.

Fi.Cp7I
Mi.P8 
20 PLN
30034

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 19.9.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

Fi.Cp7I
Mi.P8 
30 PLN
30035

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
30036

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
30037

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
30038

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8I
20 PLN
30039

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
20 PLN
30040

1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
60 PLN
30041

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PODOLANY".

Fi.D1-4
50 PLN
30042

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
50 PLN
30043

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; słabszy stan zachowania.

Fi.Fcp3
20 PLN
30044

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
60 PLN
30045

1940 formularz pocztowy z obiegu pocztowego z Warszawy do Krakowa.

Fi.Fp
25 PLN
30046

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz o sygnaturze DPO 444 (3.41) wysłany 18.XI.1941 z Krosna do Sompolna.

Fi.Fp1c, 43
20 PLN
30047

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych, kasowane (Fi.80.-).

Fi.U1-15
60 PLN
30048

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci.

Fi.U1-15; 19
120 PLN
SOLD
30049

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42.

Fi.U16-24
35 PLN
30050

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.50.-).

Fi.U16-24
40 PLN
30051

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych; kasowane (Fi.25.-).

Fi.U16-24
20 PLN
30052

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, narożny znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-) w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.U17 nz
600 PLN
30053

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12.41 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


80 PLN
30054

1940 ręcznie wykonany formularz oflagu IXB, wszystkie napisy i liniatura sporządzone ołówkiem!!! wysłany 8.4 z obozu do Warszawy, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego nr.1; dodatkowy stempelek w ramce "Leitpunkt: Warschau 2", niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.


250 PLN
30055

1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi


10 PLN
30056

1940-44 zestaw znaczków stemplowanych.


80 PLN
30057

1940 Stalag XIIIA - prowizoryczny formularz wysłany 19.II z Wołomina do obozu, prowizoryczny stempel nadawczy - polski przedwojenny datownik z wyróżnikiem "d"; stempelek cenzury obozowej D7; dobry stan zachowania.


100 PLN
30058

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


50 PLN
SOLD
30059

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
30060

1941 znaczek na formularzu kartkowym poczty polowej skasowany 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie stemplem okolicznościowym "EIN JAHR NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT"; na odwrocie formularza cytat z przemówienia wodza.

Fi.12; 51
40 PLN
30061

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
75 PLN
SOLD
30062

1941 kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A.Hitlera z Krakowa.

Fi.33
10 PLN
30063

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.8 w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN.

Fi.40; 11
40 PLN
30064

1941 list nadany w agencji pocztowej w Piekoszewa do Kielc.

Fi.41
50 PLN
30065

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Szańcu przez Busko Zdrój do Jurkowa.

Fi.41
50 PLN
30066

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na karcie ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.41; 10
30 PLN
30067

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
90 PLN
30068

1941 miejscowy firmowy list z Warszawy adresowany na adres w getcie warszawskim na ul Zielną 16, przesyłka zwrócona , stempel pomocniczy Zuruck , na rewersie adnotacja służby pocztowej "adresat nieznany".

Fi.43
480 PLN
30069

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Wojciechowa przez Radomsk do Warszawy.

Fi.43
50 PLN
30070

1941 list nadany w agencji pocztowej w Wojsławicach do Lublina.

Fi.45
40 PLN
30071

1941 lista nadany w agencji pocztowej w Rokicinach przez Koluszki do Krakowa.

Fi.45
50 PLN
30072

1941 list nadany w agencji pocztowej w Ratoszynie do Lublina.

Fi.45
50 PLN