The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30153

1943 stempel okolicznościowy mistrzostw szachowych GG w Radomiu.

Fi.86
30 PLN
30154

1943 stempel okolicznościowy mistrzostw szachowych GG w Radomiu.

Fi.87
30 PLN
30155

1943 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria w parkach poziomych z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw3
40 PLN
30156

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia).

Fi.101-03; 30
20 PLN
SOLD
30157

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
30158

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, karta maksimum; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
150 PLN
30159

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
30160

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 w ładnym stanie.

Fi.104I
150 PLN
30161

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/2 z pustopolami na górnym marginesie, poza kilkoma lekkimi zgięciami widocznymi na skanie w ładnym stanie.

Fi.104I
250 PLN
30162

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz z błędem "złamana oś" i pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104II ark.
250 PLN
30163

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104I ark.
240 PLN
30164

1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami.

Fi.105-09 Pw1
60 PLN
SOLD
30165

1943 3 rocznica NSDAP, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.105-09; 34
30 PLN
SOLD
30166

1943 3. rocznica NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, seria w arkusza sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.105-9 ark.
700 PLN
30167

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
20 PLN
30168

1943 portret A.Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie, arkusz znaczka za 60 gr. z niewielkim ubytkiem na marginesie po zszywaczu.

Fi.110-2 ark.
400 PLN
30169

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami.

Fi.110-12 Pw1
40 PLN
SOLD
30170

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, seria z gapami kasowana okolicznościowo.

Fi.110-12 Pw1; 36
30 PLN
30171

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 2 zł - frankatura mieszana na paczkowym adresie pomocniczym o sygnaturze "DPO 414(3.41)" wysłanym 23.9 z Warszawy do miejscowości Wzdół Rządowy; dodatkowy stempelek "Zustellgebühr bezahlt"; datownik odbiorczy na odwrocie (słabo odciśnięty).

Fi.113, 74
60 PLN
30172

1943 widoki zabytkowych budowli, makulaturowe znaczki cięte w marginesowych parkach.

Fi.113-5nz
240 PLN
30173

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
120 PLN
30174

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
180 PLN
30175

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
30176

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria z gapami skasowana na wycinkach 21.VII.44 w Radzyniu Podlaskim.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
30177

1943 widoki zabytkowych budowli, pojedyncza frankatura znaczka za 10 zł na ekspresowej poleconej kartce z Krakowa do Brzeska, stempel odbiorczy Brzeska na stronie adresowej, opłata dużo powyżej obowiązującej taryfy pocztowej, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.116
1 000 PLN
30178

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116; 34
20 PLN
30179

1943 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Lwowa.

Fi.Cp9
40 PLN
30180

1943 kartka z Będkowa do Skierniewic.

Fi.Cp9b
10 PLN
30181

1943 ZNACZNIE PRZESUNIĘTA CYFRA NOMINAŁU, znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą do górnego prawego rogu cyfrą wartości, gwarancja Miszczak, Schmutz.

Fi.U25
300 PLN
30182

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta znaczków urzędowych.

Fi.U25-36
30 PLN
30183

1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
90 PLN
SOLD
30184

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 25.10 z Goisern do Krakowa, znaczki ostemplowane datownikiem okolicznościowym w drugim dniu obiegu; na odwrocie krakowskie kasowniki odbiorcze: z 26.X - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ff" i z 28.10 - KRAKAU 1 z wyróżnikiem "ll"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.


Mi.791, 862
60 PLN
30185

1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej, stempelki: czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Tuczna über Biała-Podlaska", obok datownik BIALA PODLASKA (DISTR. LUBLIN); dobry stan zachowania.


40 PLN
30186

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


40 PLN
30187

1943 znaczki opłaty stemplowej.


80 PLN
30188

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
30189

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 23.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja Schmutz.

Fi.2
600 PLN
30190

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, znaczek 3 wydania poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej o najwyższym nominale w serii 60+90 Pf. - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnej Guberni, nadruk HILFPOST / Wladimir-Wolynsk (Ukr.), papier biały kredowany z połyskiem, gumowany, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1000.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.21
Mi.25
1 000 PLN
30191

1944 miejscowy list polecony w kopercie firmowej nadany 7.VII w urzędzie Kraków 9, nietypowy mały (24 mm) datownik nadawczy z wyróżnikiem "*a*"; kasownik odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.69, 111
100 PLN
30192

1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.2 z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasownik odbiorczy 11.3; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.72, 75, Cp9b
Mi.P12/02
200 PLN