The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 84. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25570

1945 fragment kartki bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) z Szamotuł, stempel cenzury wojskowej nr 870.

Fi.CfkVII
30 PLN
25571

1945 kartka miejscowa bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) wysłana z Łodzi, kartka bez treści.

Fi.CfkVII
70 PLN
25572

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
25573

1945 całostka wydania prowizorycznego z ilustracją 59 stemplowana grzecznościowo kasownikiem Krasnystaw.

Fi.Cp89
70 PLN
25574

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Mysłowic, stempel cenzury wojskowej nr 2058.

Fi.Cp91I
120 PLN
25575

1945 całostka z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 860.

Fi.Cp91I
120 PLN
25576

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a z obiegu pocztowego z Radomia, stempel cenzury wojskowej nr 1736.

Fi.Cp91I
120 PLN
25577

1945 całostka z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Torunia.

Fi.Cp91I
120 PLN
25578

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6 - "Obywatelu! Kształć się zawodowo", karta przesłana 4.VIII miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp92I
150 PLN
25579

1945 kartka z Kalisza do Rembertowa, hasło propagandowe nr 3.

Fi.Cp92
60 PLN
25580

1945 kartka z oryginalnego obiegu z Krakowa do Warszawy z hasłem propagandowym 7 i cenzurą wojskową, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp92
180 PLN
25581

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 1703.

Fi.Cp92
90 PLN
25582

1945 całostka z hasłem propagandowym 6 z obiegu pocztowego z Radomia, stempel cenzury wojskowej nr 1740.

Fi.Cp92
100 PLN
25583

1945 całostka z hasłem propagandowym 7b z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp92
70 PLN
25584

1945 całostka z hasłem propagandowym 8 z obiegu pocztowego z Kalisza.

Fi.Cp92
70 PLN
25585

1945 całostka z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Złaków Kościelnych, stempel cenzury wojskowej nr 2175, urwany narożnik kartki.

Fi.Cp92
60 PLN
25586

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a z obiegu pocztowego z Włoszczowej, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.Cp92II
90 PLN
25587

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a z obiegu pocztowego z Żychlina, stempel cenzury wojskowej nr 1114.

Fi.Cp92II
90 PLN
25588

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1088.

Fi.Cp92II
90 PLN
25589

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a, całostka uszkodzona.

Fi.Cp92II
10 PLN
25590

1945 całostka z hasłem propagandowym 8 z obiegu pocztowego z Olsztyna, stempel cenzury wojskowej nr 1504.

Fi.Cp92II
80 PLN
25591

1945 całostka z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Łodzi.

Fi.Cp92II
70 PLN
25592

1945 całostka z hasłem propagandowym 5 z obiegu pocztowego z Piotrkowa Trybunalskiego, stempel cenzury wojskowej nr 1103.

Fi.Cp92II
90 PLN
25593

1945 całostka z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Łodzi, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp92II
30 PLN
25594

1945 całostka z hasłem propagandowym 8 z obiegu pocztowego z Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1027.

Fi.Cp92II
70 PLN
25595

1945 karta z hasłem propagandowym 8 bez sygnatury nakładu - rzadkie.

Fi.Cp92s
350 PLN
25596

1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, całostka na papierze seledynowym wysłana 4.9 z Kielc do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp93
60 PLN
25597

1945 kartka na kartonie seledynowym z obiegu pocztowego z Warszawy, kartka złamana w pionie.

Fi.Cp93s
30 PLN
25598

1945 kartka na kartonie kremowym z obiegu pocztowego z Radomia.

Fi.Cp93u
35 PLN
25599

1945 kartka na kartonie kremowym z obiegu pocztowego z Warszawy, od 1.09.45. taryfa wynosiła 1zł, karta wydana 12.07.45, tylko 48 dni używana bez dodatkowego znaczka za 50 gr.

Fi.Cp93x
50 PLN
25600

1945 kartka na kartonie kremowym z obiegu pocztowego z Otwocka.

Fi.Cp93x
30 PLN
25601

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
25602

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
20 PLN
25603

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 2 (33 mm) w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
25604

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
40 PLN
25605

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
25 PLN
25606

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
20 PLN
25607

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.9.1946 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp95AIIx
15 PLN
25608

1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.4.1946 z Wałbrzycha do Staszowa.

Fi.Cp95AIIxa
20 PLN
25609

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny.

Fi.Cp95AI
25 PLN