Auction 84. General Government

21078

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
21079

1944 portret Hitlera, karta ostemplowana grzecznościowo 15.8 kasownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
20 PLN
21080

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
21081

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
21082

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
21083

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 28.11 z Częstochowy do Poznania, dobry stan zachowania (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
21084

Fi.Cp10
Mi.P13
70 PLN
21085

Fi.Cp10
Mi.P13
30 PLN
21086

1944 całostka z sygnaturą II.44.

Fi.Cp10
10 PLN
21087

Fi.Cp10, XV
250 PLN
21088

Fi.Cp10, XV
150 PLN
21089

1944 Widoki - tzw."Górali", nie wprowadzona do obiegu z powodu niepowodzenia akcji germanizacyjnej polskiej ludności góralskiej "Göralenvolk"; seria czysta z międzypolami dzielącymi 40 znaczkową cześć arkusza od 100 znaczkowej, do sprzedaży arkusze trafiały rozcięte przez środek międzypola, atestowane znaczki pochodzą z 12 pozycji górnego dwudziestobloku lewej strony arkusza, są w dobrym stanie, mają też całą prawdziwą gumę bez podlepek czy ich śladów, z fotoatestu Schmutza.

Fi.I-III Pp
15 000 PLN
21090

Mi.785, 827
150 PLN
21091

1944 telegram nadany 8.IV z Warszawy do Lublina, koperta dobierana; walor nieczęsto oferowany na rynku.

120 PLN
21092

1944 list polecony z Miechowa do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy.

45 PLN
21093

1944 znaczki opłaty stemplowej.

70 PLN