The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 84. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20838

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp5I
Mi.P6II 
60 PLN
20839

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp5I
80 PLN
20840

1940 kartka z obiegu pocztowego z Bochni do Przemyśla.

Fi.Cp6A
120 PLN
20841

1940 kartka z obiegu pocztowego z Michałowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie.

Fi.Cp6A
120 PLN
20842

1940 wydanie przedrukowe na polskich całostkach,, całostka z hasłem propagandowym U.

Fi.Cp6A
100 PLN
20843

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", czysta; niewielkie przebarwienia po obu stronach karty (Fi.130.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F
100 PLN
20844

1940 kartka z Wojnic 24.12.40 do Rzeszowa.

Fi.Cp6B
100 PLN
20845

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40 wysłana 31.XII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
30 PLN
20846

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
20847

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
20848

1940 "wyszczerbiona górna pozioma kreska litery E w POSTKARTE" widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.8.1941 z Lublina do Otwocka.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
80 PLN
20849

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
20850

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8I
20 PLN
20851

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
20 PLN
20852

1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
60 PLN
20853

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie.

Fi.D1-4
30 PLN
20854

1940 cyfry w ornamencie, seria w czworoblokach.

Fi.D1-4
60 PLN
20855

1940 wydanie przedrukowe na całostce dla poczty polskiej w Porcie Gdańsk, złamany prawy dolny narożnik.

Fi.Fcp2I
70 PLN
20856

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
50 PLN
20857

1940 formularz kartkowy z wydrukowanym tekstem na odwrocie.

Fi.Fcp3
50 PLN
20858

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; słabszy stan zachowania.

Fi.Fcp3
20 PLN
20859

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 25.5 z urzędu Kraków 3 do Kielc, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Fcp4
400 PLN
20860

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
60 PLN
20861

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XIX, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; wysłana 20.3.44 z urzędu Kraków 3 do Berlina-Charlottenburga; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3" i okrągły "7a"; egzemplarz w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp5BII
3 000 PLN
20862

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie. seria narożnikowa.

Fi.U1-15
290 PLN
20863

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie. seria w czworoblokach.

Fi.U1-15
990 PLN
20864

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych, kasowane (Fi.80.-).

Fi.U1-15
60 PLN
20865

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, list II klasy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 17.12.1941 z Krakowa do Dobczyc, list najpewniej nie został doręczony i zwrócono go do nadawcy - sądu, stąd otwory od przechowywania koperty w aktach; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U2, U13
100 PLN
20866

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42.

Fi.U16-24
35 PLN
20867

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.50.-).

Fi.U16-24
40 PLN
20868

1940 godło III Rzeszy w małym formacie. seria w czworoblokach.

Fi.U16-24
280 PLN
20869

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych; kasowane (Fi.25.-).

Fi.U16-24
20 PLN
20870

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, dwa znaczki cięte bez nominału (Fi.1500.-), karminowolila z lekko pękniętą pionowo gumą, gwarancja.

Fi.U17, 22 nz
900 PLN
20871

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 12 gr - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany 19.12.1941 w Kielcach, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U19
60 PLN
20872

1940 godło III Rzeszy w małym formacie. seria w marginesowych czworoblokach.

Fi.U25-36
170 PLN
20873

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 24.VIII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, znak opłaty unieważniony kasownikiem ambulansowym 526; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
20874

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12.41 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


80 PLN
20875

1940 wydanie przedrukowe, trzy grzecznościowe listy polecone z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze.


50 PLN
20876

1940 widoki zabytkowych budowli, trzy listy grzecznościowe do Niemiec.


15 PLN
20877

1940 znaczek za 50 gr opłaty administracyjnej (revenue) Magistratu Miasta Bochni skasowany stemplem "Der Stadtkommissar der Stadt Bochnia" na wycinku z dokumentu.


80 PLN