Auction 84. General Government

20798

1940 kartka z pośrednictwa pocztowego w Brzostku przez Jasło do Rudnik.

Fi.40
40 PLN
20799

Fi.40-51
50 PLN
20800

1940 kasownik okolicznościowy targów jesiennych w Radomiu z wyróżnikiem b.

Fi.42
180 PLN
20801

1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka datowana "3.6.1941 Rudnik", wysłana do Radomia, znaczek unieważniony prowizorycznym kasownikiem zastępczym; ciekawy walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia wokół znaczka).

Fi.43
60 PLN
20802

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.8.1943 z Wierzbnika do Ojcowa.

Fi.48
150 PLN
20803

Fi.48, 49
250 PLN
20804

Fi.52-55
50 PLN
20805

Fi.52-55
60 PLN
20806

Fi.52-55
50 PLN
20807

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-).

Fi.52-55
60 PLN
20808

Fi.52; 4a-d
100 PLN
20809

1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria.

Fi.56-8
50 PLN
20810

1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach.

Fi.56-8
240 PLN
20811

1940 1 rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi.

Fi.56-58
40 PLN
20812

1940 1 rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym.

Fi.56-58
30 PLN
20813

1940 1 rocznica utworzenia GG, seria czysta (Fi.45.-).

Fi.56-58
40 PLN
20814

1940 1 rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie.

Fi.56-58; 6a
50 PLN
20815

Fi.58, 6a-d
80 PLN
20816

Fi.58; 6b
20 PLN
20817

Fi.59-62
40 PLN
20818

Fi.59-62
60 PLN
20819

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta.

Fi.59-62
50 PLN
20820

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria w czworoblokach.

Fi.59-62
240 PLN
20821

Fi.59-62; 7
60 PLN
20822

Fi.Ck1
20 PLN
20823

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła).

Fi.Ck1
50 PLN
20824

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, wysłana 2.11 z Terespola nad Bugiem do Lublina, zwraca uwagę datownik TERESPOL (BUG); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck1
80 PLN
20825

1940 kartka z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp1I
40 PLN
20826

1940 kartka z Jędrzejowa do Skierniewic.

Fi.Cp2
60 PLN
20827

1940 kartka z Baligrodu do Chełma Lubelskiego.

Fi.Cp2I
50 PLN
20828

1940 kartka z Warszawy do Milanówka.

Fi.Cp2II
80 PLN
20829

1940 kartka Dąbrowy Tarnowskiej do Przemyśla.

Fi.Cp2II
80 PLN
20830

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1500.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II1
2 200 PLN
20831

1940 kartka z obiegu pocztowego z Tarnowa, długość napisu "KARTKA POCZTOWA" 55,5 mm.

Fi.Cp3I
1 000 PLN
20832

Fi.Cp3II
30 PLN
20833

1940 kartka z warszawy do Czeladzi, stempel agencji pocztowej w Tomaszowie.

Fi.Cp3II
50 PLN
20834

1940 kartka nadana w agencji pocztowej w Stąporkowie przez Końskie do Iwanisk.

Fi.Cp3II
50 PLN
20835

1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i "lewa cyfra 2 nominału wyszczerbiona z prawej strony" uszkodzenie nadruku na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.12 z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski.

Fi.Cp4I
Mi.P4
250 PLN
20836

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
80 PLN
20837

1940 kartka z obiegu pocztowego z Ostrowa Mazowieckiego.

Fi.Cp4I
60 PLN