Auction 83. Town postage 1914-1918

9545

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) parka ciętych prób znaczka poczty miejskiej za 6 gr., bez tła (typ 2+3), gwarancja Schmutz.

Fi.5A P1
Mi.5C
600 PLN
9546

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) cięta próba znaczka poczty miejskiej za 10 gr., bez tła (typ 2), gwarancja Gryżewski, Schmutz.

Fi.6A P1
Mi.6C
400 PLN
9547

1918 Łódź, karta pocztowa wysłana 27.3 z Warszawy, wyjątkowo wyraźna odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej w kolorze czarnofioletowym z datą 28.3 (Fi.350.-); dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
320 PLN
9548

1918 Łódź, kartka z Skierniewic do Łodzi, stempel poczty miejskiej typ 5 w kolorze fioletowym.

Fi.6b
400 PLN
9549

1918 Łódź, kartka z Częstochowy do Łodzi, stempel poczty miejskiej typ 5 w kolorze fioletowym.

Fi.6b
400 PLN
9550

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.7-9
120 PLN
9551

Fi.7-9
120 PLN
9552

1918 Żarki, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.7-9
100 PLN
9553

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
9554

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 3 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja i opis typu Miktein(3), Brajer (1), Witkowski(4).

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
9555

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja.

Fi.7a
70 PLN
9556

1918 Przedbórz, III wydanie, bardzo rzadki niekatalogowany w tej postaci ząbkowany znaczek za 6 gr. - typ 2, bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem, a dolnym marginesem, sygnowany RW w kółku, gwarancja i opis Łaszkiewicz.

Fi.9B
Mi.9A Uu
300 PLN
9557

1918 Przedbórz, IV wydanie, seria znaczków ciętych, znaczek za 5 hal. typu 1, za 10 hal. typu 2, za 15 hal. typu 1 i za 20 hal. typu 2, szerokie marginesy i ślady podlepek, gwarancja firmowa Witkowski Poznań, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.11-14A
120 PLN
9558

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na karcie pocztowej wysłanej 23.7 z Pułtuska; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.13a
60 PLN
9559

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na zawiadomieniu o nadejściu pieniędzy wysłanym 2.1 z Ostbank für Handel und Gewerbe, na odwrocie stempelek informacyjny "Schalter 14"; dobry stan zachowania.

Fi.13b
150 PLN
9560

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście wysłanym 19.3 z Drezna, na odwrocie trzywierszowy stempelek cenzury "Prüfungsstelle des st. Gen.-Kdo XII A.K. .....beferungsstelle für Geschäftsbriefe: Prüfungsoffizier" z parafką; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.13b
250 PLN
9561

1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta w pięknie zachowanych dwunastoblokach (Mi.576 euro), znaczek za 5 hal. z charakterystyczna pionowa linia na prawym marginesie, tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, każdy znaczek gwarancja Brajer, Perzyński.

Fi.15-18A
Mi.15-18C
500 PLN
9562

1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta (Mi.48 euro), tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, gwarancja Brajer, Ryblewski.

Fi.15-18A
Mi.15-18C
40 PLN
9563

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana ZL 11,5, gwarancja.

Fi.15-18B
Mi.15-18B
50 PLN
9564

Fi.15B
1 200 PLN
9565

1918 Warszawa, "10 FEN." - fioletowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na karcie pocztowej wysłanej 7.10 z Torunia do Warszawy, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.21b
150 PLN
9566

80 PLN
9567

1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem.

50 PLN
9568

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja.

35 PLN
9569

1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi.

70 PLN
9570

1918 Luboml, zestaw znaczków poczty miejskiej w Lubomlu - luzaki na podlepkach.

50 PLN
9571

1919 Chęciny, seria czysta cięta z pełną oryginalną gumą i jednym lekkim śladem podlepki.

Fi.1-8A
200 PLN
9572

Fi.1-8B
320 PLN
9573

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-8B
100 PLN
9574

1919 Chęciny, czysty marginesowy znaczek za 4 hal. bez perforacji pionowej po lewej.

250 PLN
17217

100 PLN