The auction will start on 19.04.2024

Auction 83. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9465

1916 Łódź, kartka z Berlina do Łodzi, stempel poczty miejskiej typ 2 w kolorze czerwonym, ciekawa widokówka "atak samolotu na U-Bota".

Fi.3a
300 PLN
9466

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
60 PLN
9467

1916 Sosnowiec, miejscowy list nadany 8.8.16 opłacony znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.5
1 200 PLN
9468

1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej na wycinku, gwarancja.

Fi.5
50 PLN
9469

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków w kolorze lilaczerwonym w położeniu tete-beche i co unikalne z całym pustopolem, kilka technologicznych ubytków gumowania, gwarancja.

Fi.5a
1 500 PLN
9470

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym (Fi.90.-), unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze czarnym (Fi.+70.-), gwarancja.

Fi.5a, 2Ia
110 PLN
9471

1916 Sosnowiec, znaczki w kolorze lilaczerwonym i różowoczerwonym na wycinkach, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5a, 5b
120 PLN
9472

1916 Sosnowiec, herb miasta, czworoblok znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
900 PLN
9473

1916 Sosnowiec, herb miasta, marginesowa parka znaczków za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym w położeniu tête-bêche i z prawie całym pustopolem, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
500 PLN
9474

1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym na wycinku (Fi.90.-), unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze fioletowym (Fi.+90.-), gwarancja.

Fi.5b, 2Ib
120 PLN
9475

1916 Warszawa, miejscowa karta wysłana 19.3, opłatę doręczeniową udokumentowano dzielonym znaczkiem poczty miejskiej z przedrukiem za 6/5 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie); sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku.

Fi.7
60 PLN
9476

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 2/10 gr. na oryginalnym wycinku z obiegu.

Fi.9
50 PLN
9477

1916 Warszawa, kartka miejscowa ze znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.9
25 PLN
9478

1916 Warszawa, list miejscowy z znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.9
50 PLN
9479

1916 Warszawa, list miejscowy ze znaczkiem poczty miejskiej na odwrocie.

Fi.9
50 PLN
9480

1916 Warszawa, miejscowy list z warszawy, na odwrocie znaczek poczty miejskiej.

Fi.9
40 PLN
9481

1916 Warszawa, list wysłany 16.10 z Łodzi, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej 6/5 gr skasowanym stemplem z syrenką, cenzura warszawska.

Fi.10
80 PLN
9482

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b".; dobry stan zachowania.

Fi.10
50 PLN
9483

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 9.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej unieważnionym tego samego dnia datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b".

Fi.10
60 PLN
9484

1916 Warszawa, list urzędowy wysłany 31.3 z Drezna do Warszawy, podlegający opłacie pocztowej - stempelek "Portopfl. Diensts.", doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 6/5 gr unieważnionym datownikiem Poczty Miejskiej z wyróżnikiem "b", na froncie stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie efektowna zalepka listowa "KÖNIGL.SÄCHS.AMTSGERICHT DRESDEN"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
200 PLN
9485

1916 Warszawa, wezwanie z urzędu Delegata C. i K. Ministerjum Spraw Zewnętrznych w Warszawie wysłane 25/II, dekoracyjna okrągła austro-węgierska pieczęć nadawcy z godłem; datownik nadawczy poczty niemieckiej z 27.2, doręczenie przesyłki opłacone znaczkiem Poczty Miejskiej za 5/6 gr skasowanym datownikiem z wyróżnikiem "b", na odwrocie dodatkowy stempelek "COMMERZIELLE ABTEILUNG"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowane Trzeciecki; gwarancja Schmutz.

Fi.10
320 PLN
9486

1916 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu pieniędzy przesłane miejscowo 20.5, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr, unieważniony owalnym datownikiem.

Fi.10
60 PLN
9487

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 13.9, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
120 PLN
9488

1916 Warszawa - "Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 19.8, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek - tu beznominałowy "Pfennig Porto" z dopisaną cyfrą "8", stosowany w okresach przejściowych; pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
120 PLN
9489

1916 Warszawa, kartka z Sosnowca do warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
50 PLN
9490

1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 5.7, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
140 PLN
9491

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. z owalnym kasownikiem poczty miejskiej na wycinku, sygnowany BT.

Fi.10a
30 PLN
9492

1916 Sosnowiec, kartka poczty miejskiej.

Fi.Cp.2
220 PLN
9493

1916 Sosnowiec, karta pocztowa z nadrukiem czarnej beleczki zasłaniającej napis "Postkarte-Pocztówka", czysta w doskonałym stanie zachowania (Fi.300.-).

Fi.Cp2
250 PLN
9494

1916 Warszawa, marginesowa cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.280 euro).

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
180 PLN
9495

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.100 euro), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB 
90 PLN
9496

1916 Warszawa, seria pomnikowa wydania niedoszłego do obiegu, gwarancja i opis kolorów Schmutz.

Fi.III-VIA
160 PLN
9497

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.320 euro, Fi.400.-), wydanie niedopuszczone do obiegu i co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
360 PLN
9498

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.120 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
180 PLN
9499

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej za 2 gr. niekatalogowany bez perforacji pionowej, podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIBs
Mi.IIiA 
200 PLN
9500

1916 Warszawa, czworoblok prób znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze brunatnym, gwarancja.

Fi.IIIP6
500 PLN
SOLD
9501

1916 Warszawa, próby znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym na różnych papierach, trzeci znaczek z drobnym powierzchniowym ubytkiem papieru po podlepce, gwarancja.

Fi.IIP, VP, VIP
600 PLN
9502

1916 Warszawa, znaczek cięty serii pomnikowej za 6 gr., druk dwustronny, tylko na takim narożnikowym egzemplarzu widać przesunięcie rysunku, krawędź gumowania i listwę ochronną.

Fi.IVA
Mi.IVC 
120 PLN
9503

1916 Warszawa, makulaturowy znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu z drukiem dwustronnym.

Fi.IV MK
25 PLN
9504

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN