Auction 82. Communist Poland 1945-1952

4971

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków na liście pobraniowym wysłanym 23.V z Warszawy do Starachowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.418
Mi.454
40 PLN
4972

1947 list firmowy z Siedlec do Warszawy.

Fi.418
Mi.454
25 PLN
4973

1947 pojedyncza frankatura na liście z Tarnobrzega 1.8.47 do Jarosławia.

Fi.418
Mi.454
10 PLN
4974

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym w poziomie w lewo.

Fi.418
Mi.454
30 PLN
4975

Fi.418b
Mi.454
10 PLN
4976

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454
25 PLN
4977

1947 NAJRZADSZY NADRUK ODWRÓCONY POLSKI LUDOWEJ, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł. z odwróconym nadrukiem w kolorze karminowoczerwonym z "abklatschem" na odwrocie: nadruki są przesunięte, pochodzą z 67/78 pozycji w arkuszu, dodatkowo na marginesie odbite są nadruki z 87 i 88 pozycji; znaczki podstawowe pochodzą z 3/14 pozycji nakładu N.I.W.III.; znanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy takich znaczków, ich wycena katalogowa (Fi.25000.- za sztukę) wydaje się z pozoru wysoka, ale lepiej znanych Trauguttów z podwójnym nadrukiem jest więcej - opisano około dwudziestu sztuk z 30-znaczkowego arkusza, a wycenione są trzy razy wyżej (Fi.75000.- za znaczek); cena wywoławcza nie jest więc wygórowana, tym bardziej, że to piękny czworoblok zachowany w dobrym stanie, ma całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów, po aukcji będzie możliwe zakupienie parki znaczków z tego czworobloku, nowy fotoatest Schmutz.

Fi.418c No
Mi.454
70 000 PLN
4978

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
650 PLN
4979

1947 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek cięty, lekkie złamanie w narożniku, gwarancja Krawczyk.

Fi.418nz
Mi.454U
160 PLN
4980

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
4981

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
4982

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
4983

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11.

Fi.420-7B
Mi.455-62A
300 PLN
4984

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
10 PLN
4985

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
4986

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
4987

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
4988

1947 narożny parka z numerem walca na marginesie.

Fi.420B
Mi.455A
15 PLN
4989

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
4990

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN
4991

Fi.421A
Mi.456B
20 PLN
4992

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
4993

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
4994

1947 Kultura polska (I) - Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł., górne dwa znaczki bez perforacji na dole, dolne w ogóle bez perforacji poziomej, gwarancja

Fi.422B
Mi.457A Uu+Uw
400 PLN
4995

Fi.422B
Mi.457B
30 PLN
4996

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B
20 PLN
4997

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
4998

Fi.423B
Mi.458A
40 PLN
4999

1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą.

Fi.423B
Mi.458A
15 PLN
5000

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
5001

Fi.425B
Mi.460A
25 PLN
5002

1947 Kultura Polska, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
5003

Fi.425B
Mi.460A
10 PLN
5004

Fi.426A
Mi.461B
10 PLN
5005

1947 ekspres z Polanicy Zdrój 30.10.47 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, uszkodzona klapa koperty.

Fi.426A, 427B
Mi.461B, 462A
20 PLN
5006

Fi.426B
Mi.461A
10 PLN
5007

1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem na poz.81 "Z i Ł złączone", gwarancja Krawczyk.

Fi.427A B1
Mi.462B
80 PLN
5008

1947 list polecony z Grodźca koło Będzina 3.9.47 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.427B
30 PLN
5009

1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, czworoblok legitymacyjny znaczków za 20 zł. walca N.1.W.1., lewy górny z błędem na poz.81 "Z i Ł złączone", gwarancja Krawczyk.

Fi.427B B1
Mi.462A
200 PLN
5010

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł. na ładnym wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.428
Mi.471
60 PLN