4971 |
1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków na liście pobraniowym wysłanym 23.V z Warszawy do Starachowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.418 Mi.454 |
| 40 PLN | |
4972 |
1947 list firmowy z Siedlec do Warszawy. | Fi.418 Mi.454 |
| 25 PLN | |
4973 |
1947 pojedyncza frankatura na liście z Tarnobrzega 1.8.47 do Jarosławia. | Fi.418 Mi.454 |
| 10 PLN | |
4974 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym w poziomie w lewo. | Fi.418 Mi.454 |
| 30 PLN | |
4975 |
1947 list z Warszawy do Jarosławia, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym. | Fi.418b Mi.454 |
| 10 PLN | |
4976 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym. | Fi.418b Mi.454 |
| 25 PLN SOLD | |
4977 |
1947 NAJRZADSZY NADRUK ODWRÓCONY POLSKI LUDOWEJ, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł. z odwróconym nadrukiem w kolorze karminowoczerwonym z "abklatschem" na odwrocie: nadruki są przesunięte, pochodzą z 67/78 pozycji w arkuszu, dodatkowo na marginesie odbite są nadruki z 87 i 88 pozycji; znaczki podstawowe pochodzą z 3/14 pozycji nakładu N.I.W.III.; znanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy takich znaczków, ich wycena katalogowa (Fi.25000.- za sztukę) wydaje się z pozoru wysoka, ale lepiej znanych Trauguttów z podwójnym nadrukiem jest więcej - opisano około dwudziestu sztuk z 30-znaczkowego arkusza, a wycenione są trzy razy wyżej (Fi.75000.- za znaczek); cena wywoławcza nie jest więc wygórowana, tym bardziej, że to piękny czworoblok zachowany w dobrym stanie, ma całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów, po aukcji będzie możliwe zakupienie parki znaczków z tego czworobloku, nowy fotoatest Schmutz. | Fi.418c No Mi.454 |
| 70 000 PLN | |
4978 |
| 650 PLN | |
4979 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek cięty, lekkie złamanie w narożniku, gwarancja Krawczyk. | Fi.418nz Mi.454U |
| 160 PLN | |
4980 |
| 900 PLN | |
4981 |
| 1 000 PLN | |
4982 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
4983 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11. | Fi.420-7B Mi.455-62A |
| 300 PLN | |
4984 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 10 PLN | |
4985 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420A Mi.455B |
| 25 PLN | |
4986 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
4987 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
4988 |
1947 narożny parka z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 15 PLN | |
4989 |
| 25 PLN | |
4990 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |
4991 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421A Mi.456B |
| 20 PLN | |
4992 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
4993 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.422B Mi.457A |
| 30 PLN SOLD | |
4994 |
1947 Kultura polska (I) - Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł., górne dwa znaczki bez perforacji na dole, dolne w ogóle bez perforacji poziomej, gwarancja | Fi.422B Mi.457A Uu+Uw |
| 400 PLN SOLD | |
4995 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.422B Mi.457B |
| 30 PLN SOLD | |
4996 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN | |
4997 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.423B Mi.458A |
| 10 PLN | |
4998 |
1947 miejscowy list polecony z Gdyni 9.8.47, prowizoryczna erka, słaba perforacja - stąd znaczki musiano wyciąć z arkusza. | Fi.423B Mi.458A |
| 40 PLN | |
4999 |
1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą. | Fi.423B Mi.458A |
| 15 PLN | |
5000 |
| 80 PLN | |
5001 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.425B Mi.460A |
| 25 PLN | |
5002 |
| 60 PLN | |
5003 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.425B Mi.460A |
| 10 PLN SOLD | |
5004 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.426A Mi.461B |
| 10 PLN SOLD | |
5005 |
1947 ekspres z Polanicy Zdrój 30.10.47 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, uszkodzona klapa koperty. | Fi.426A, 427B Mi.461B, 462A |
| 20 PLN | |
5006 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.426B Mi.461A |
| 10 PLN | |
5007 |
1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem na poz.81 "Z i Ł złączone", gwarancja Krawczyk. | Fi.427A B1 Mi.462B |
| 80 PLN | |
5008 |
1947 list polecony z Grodźca koło Będzina 3.9.47 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.427B |
| 30 PLN | |
5009 |
1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, czworoblok legitymacyjny znaczków za 20 zł. walca N.1.W.1., lewy górny z błędem na poz.81 "Z i Ł złączone", gwarancja Krawczyk. | Fi.427B B1 Mi.462A |
| 200 PLN | |
5010 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł. na ładnym wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.428 Mi.471 |
| 60 PLN SOLD | |