Auction 82. Communist Poland 1945-1952

5171

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, blok legitymacyjny.

Fi.480
Mi.506
35 PLN
5172

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

Fi.482-4
Mi.508-10
180 PLN
5173

1948 karnet - "KONGRES JEDNOŚCI KLASY ROBOTNICZEJ" seria z datą "XII.1948".

Fi.482-84
Mi.508-10
80 PLN
5174

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, seria kasowana; gwarancja.

Fi.482-84
Mi.508-10
25 PLN
5175

1948 FDC - "Kongres Jedności Klasy Robotniczej", II wydanie z datą XII.1948 ostemplowane okolicznościowo 15.XII na odwrocie karty pocztowej.

Fi.482-84
Mi.508-10
25 PLN
5176

1948 walka z gruźlicą, 10 serii stemplowanych z kompletem przywieszek.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
400 PLN
5177

1948 walka z gruźlicą, dziesięć serii stemplowanych z kompletem przywieszek.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
380 PLN
5178

1948 walka z gruźlicą, dziesięć serii z kompletem przywieszek.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
375 PLN
5179

1948 walka z gruźlicą, seria z przywieszkami Pw6.

Fi.485-8Pw6
Mi.511-4
55 PLN
5180

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych z różnymi przywieszkami; bardzo dobry stan zachowania

Fi.485-88 Pw
Mi.511-14 Zf
700 PLN
5181

1948 walka z gruźlicą, bloki legitymacyjne z oznaczeniem zaakceptowanych walców: 3+2 zł - O.k.W.II.; 5+5 zł - O.k.W.I.; 6+4 zł - O.k.W.I.; 15+10 zł - O.k.W.II.; znajdujące się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.485-88 Pw
Mi.511-14 Zf
200 PLN
5182

1948 walka z gruźlicą, blok legitymacyjny.

Fi.488
Mi.514
30 PLN
5183

1948 walka z gruźlicą, gumowana próba znaczka za 15 + 10 zł w kolorze niebieskim, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.488P6
Mi.514
7 000 PLN
5184

1948 walka z gruźlicą, gumowana próba znaczka za 15 + 10 zł w kolorze czerwonopomarańczowym, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.488P9
Mi.514
7 000 PLN
5185

1948 walka z gruźlicą, parka bez perforacji poziomej na marginesie, rzadkie.

Fi.488s
Mi.514Uo
250 PLN
5186

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria na małych podlepkach.

Fi.489-91
Mi.515-7
100 PLN
5187

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z narożnikowymi marginesami.

Fi.489-91
Mi.515-7
140 PLN
5188

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria.

Fi.489-91
Mi.515-7
120 PLN
5189

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, narożnikowa seria czysta z numerem arkusika, ładny stan.

Fi.489-91
Mi.515-17
180 PLN
5190

1948 Bojownicy o wolność i demokrację seria czysta w ładnym stanie (Fi.150.-).

Fi.489-91
Mi.515-17
100 PLN
5191

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, oryginalnie kasowana seria (Fi.270.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.489-91
Mi.515-17
200 PLN
5192

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria w parkach rozdzielonych przywieszką na kopercie z pierwszego dnia obiegu jako list lotniczy polecony do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.489-91 FDC
Mi.515-7
600 PLN
5193

1948 bojownicy o wolność i demokrację, kompletna seria w trzech arkuszach bez numerów kontrolnych, arkusz znaczka za 80 zł posiada zagięty górny prawy narożnik, poza tym w doskonałym stanie, w arkuszu znaczka za 120 zł nie katalogowana usterka na poz. 1 z I sektora w postaci "dwie białe kropki na ramieniu Kościuszki" opisane w ateście, bardzo rzadkie - znane około 20 kompletów, fotoatest.

Fi.489-91ark. MK
Mi.515-7
18 000 PLN
5194

1948 bojownicy o wolność i demokrację, luzak z serii.

Fi.490
Mi.516
40 PLN
5195

Fi.491
Mi.517
40 PLN
5196

1948 znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL11, gwarancja i oznaczenie.

Fi.491B1
Mi.517
250 PLN
5197

1948 narożnikowa parka z numerem walca na marginesie.

Fi.512
Mi.546
15 PLN
5198

1948 Kultura polska, znaczki z bloku w ośmiobloku (Fi.200.-).

Fi.429-36 A
Mi.A-H486
160 PLN
5199

1948 Kultura polska, czysta seria z bloku (Fi.160.-).

Fi.A429-36
Mi.A-H486
120 PLN
5200

Fi.A489-91
Mi.A515-17
480 PLN
5201

1948 Kultura Polska, blok w dobrym stanie.

Fi.bl.10
Mi.Bl.10
450 PLN
5202

1948 Kultura Polska, luksusowo kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok, gwarancja.

Fi.bl.10
1 200 PLN
5203

1948 Kultura polska, blok czysty w ładnym stanie (Fi.650.-).

Fi.bl.10
450 PLN
5204

Fi.bl.10
400 PLN
5205

1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w gabinetowym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
700 PLN
5206

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z dwoma podlepkami na marginesie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
550 PLN
5207

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w doskonałym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
700 PLN
5208

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
650 PLN
5209

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty z poz.5 w sektorze, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.11
700 PLN
5210

Fi.bl.11
2 200 PLN