Auction 82. Communist Poland 1945-1952

4690

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
20 PLN
4691

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.373
Mi.406
25 PLN
4692

Fi.373
Mi.406
150 PLN
4693

1945 FDC - "1 rocznica Manifestu Lipcowego", marginesowy pasek trzech znaczków ostemplowany w pierwszym dniu obiegu - 22.VII w urzędzie Sochaczew 1 na miejscowym grzecznościowym ekspresowym liście poleconym, niedopłaconym o 1 zł (3 zł list ponad 20 g + polecenie 2 zł + expres 5 zł = 10 zł), poczta pobrała opłatę w podwójnej wysokości brakującej kwoty, czyli 2 zł; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
600 PLN
4694

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
4695

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
30 PLN
4696

Fi.374
Mi.407
25 PLN
4697

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407
60 PLN
4698

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
250 PLN
4699

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
40 PLN
4700

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
40 PLN
4701

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
100 PLN
4702

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, fałszerstwo z nadużytej formy z pozycji 3, na odwrocie pieczątka FALSUM i opis Walocha.

Fi.374nz False
Mi.407U False
50 PLN
4703

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
25 PLN
4704

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
20 PLN
4705

1945 wydanie przedrukowe - 1 zł znaczek podstawowy z błędem na poz.68 "uszkodzone C i Z w POCZTA", list wysłany 4.3.1946 do Krakowa.

Fi.375 B, 377
Mi.408, 410
50 PLN
4706

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł./50 gr. z nadrukiem odwróconym i błędem nadruku "dwie dziurki w prawej belce", gwarancja Schmutz.

Fi.375 No B
Mi.408
800 PLN
4707

Fi.375 P B
Mi.408
800 PLN
4708

1945 wydanie przedrukowe, seria w odmianami znaczków typ I i II.

Fi.375, 376a I-II
Mi.408-9
35 PLN
4709

1945 wydanie przedrukowe, seria z odwróconym nadrukami, znaczek za 1,50 zł z nadrukiem formy III typ 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.375No, 376aNo
Mi.408K, 409bK
1 000 PLN
4710

1945 list z Bydgoszczy do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1014, na odwrocie wirnik tranzytowy z Ankary.

Fi.375a
Mi.409b
60 PLN
4711

1945 monografia pod redakcją Macieja Perzyńskiego "Czerwony błędnodruk znaczka za 1,50 zł /25 gr.", 111 stron, liczne ilustracje i podstawowe dane do określania autentyczności i pozycji.

Fi.376
65 PLN
4712

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4713

Fi.376a
Mi.409b
450 PLN
4714

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z pogrubionym nadrukiem dużą ilością farby sugerującym druk podwójny.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
4715

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
180 PLN
4716

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek.

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
4717

1945 wycinek z listu z prowizorycznym stemplem Żor.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4718

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
4719

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Rzgowa, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4720

1945 list z Lublina do Płouszowic.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4721

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Gogolina, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4722

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z uszkodzonymi cyframi nowego nominału, gwarancja i opis.

Fi.376a MK5
Mi.409b
150 PLN
4723

Fi.376a MK5
Mi.409b
150 PLN
4724

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. na wycinku z przesuniętym w pionie nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z trzema błędami na poz.30 "belka uszkodzona po prawej", "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 1" i występującym w niewielkiej części nakładu "wyraźnie odbita duża spacja w nadruku pomiędzy 29 a 30 znaczkiem", gwarancja.

Fi.376a MK5 B
Mi.409b
600 PLN
4725

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" znaczek skasowany na kopercie 2.9 w Warszawie, jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość (Myślicki 45 012 + 204).

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
4726

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
4727

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4728

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4729

Fi.376a
Mi.409b
120 PLN