The new auction will start soon

Auction 81. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34725

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 2, ślad po zmytej podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
160 PLN
34726

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.5 "cienkie Z", lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Gryżewski.

Fi.35 B1
Mi.34 
300 PLN
34727

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 8, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.36
Mi.35
2 600 PLN
34728

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.78, unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.36
Mi.35
600 PLN
34729

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82 z charakterystyczną usterką litery A w POLSKA opisaną w ateście, czysta guma bez żadnych pieczątek, stan idealny , fotoatest Schmutz.

Fi.36
Mi.35
3 500 PLN
34730

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.36B1
Mi.35
550 PLN
34731

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadkie - znaczków z tym błędem przedrukowano tylko 53 sztuki, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.36B2
Mi.35 
1 500 PLN
34732

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IIB z poz. 30, znaczek w doskonałym stanie z praktycznie niewidocznym śladem po usuniętej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
5 000 PLN
34733

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz.72 "uszkodzone litery A A", czytelnie skasowany datownikiem KRAKÓW 10 na wycinku, gwarancja Koopman, z opisem Schmutz.

Fi.37II B14
Mi.36
8 000 PLN
34734

1919 wydanie krakowskie, list na kopercie firmowej z Bielska 4.2.19 do Krakowa, oryginalny obieg pocztowy, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
800 PLN
34735

1919 wydanie krakowskie, ładnie kasowany na wycinku znaczek za 25/80 hal., gwarancja Mistein.

Fi.38
Mi.48
40 PLN
34736

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
34737

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
34738

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
34739

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
34740

1919 wydanie krakowskie, znaczek z obiegu pocztowego z Łańcuta, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
34741

1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal. z powtarzalnym błędem "uszkodzona litera P w POLSKA", po lewej ślady krawędzi formy przedrukowej, gwarancja.

Fi.38 B
Mi.48
200 PLN
34742

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "brak środkowej części litery T", gwarancja Gryżewski.

Fi.38 B
Mi.48 
1 600 PLN
34743

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z nadrukiem odwróconym na kopercie listu wysłanego 25.1 z Cieszyna do Trzyńca; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na prawidłowo opłaconych przesyłkach, a zwłaszcza listach, są niezwykle rzadko spotykane (zwyły znaczek za 25/80 hal. użyty w Cieszynie Fi.3000.-); dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja Falkowski.

Fi.38 No
Mi.48 
4 800 PLN
34744

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB z zaawansowanym błędem na poz.24 "pęknięte poprzeczka litery T i litera K", gwarancja Koopman, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.39
Mi.37 
2 000 PLN
34745

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, zmatowiona guma na połowie znaczka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
120 PLN
34746

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, ślady po przywarciu na gumie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
90 PLN
34747

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.40
Mi.38
120 PLN
34748

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 i 8, znaczek z poz. 7 z ściętą literą P w POCZTA, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.40
Mi.38
220 PLN
34749

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z charakterystycznie silnie uszkodzonymi literami P, gwarancja i oznaczenie pozycji.

Fi.40
Mi.38
150 PLN
34750

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z obiegu pocztowego z Łańcuta z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7-8, znaczek z poz. 7 z niekatalogowaną jeszcze usterką druku w postaci braku dolnej części litery P w POCZTA, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
280 PLN
34751

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89 na wycinku przekazu pocztowego (skartu) z Łańcuta, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40, 75B
Mi.38, 79
280 PLN
34752

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", ślady po trzech podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.40B3
Mi.38
600 PLN
34753

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 74, gwarancja Łaszkiewicz, Mikstein.

Fi.40No
Mi.38K
2 000 PLN
34754

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 60, gwarancja Melnik.

Fi.41
Mi.39
50 PLN
34755

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 17, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
50 PLN
34756

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 46, gwarancja i oznaczenie.

Fi.41
Mi.39
45 PLN
34757

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 95, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
60 PLN
34758

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 100 z usterką "uszkodzona prawa stopa litery A w POLSKA", duże podlepki, gwarancja i oznaczenie pozycji Miszczak.

Fi.41
Mi.39
80 PLN
34759

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, gwarancja i oznaczenie Mikstein i Schmutz.

Fi.41
Mi.39
70 PLN
34760

1919 wydanie krakowskie, znaczek z obiegu pocztowego z Rozwadowa z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, obniżony nadruk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
45 PLN
34761

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 36, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
45 PLN
34762

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, gwarancja i oznaczenie.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
34763

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 49, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.41
Mi.39
160 PLN
34764

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 76, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.41
Mi.39
160 PLN