Auction 81. Inter-war Poland 1919-1939

34931

400 PLN
34932

2 400 PLN
34933

800 PLN
34934

1918 znaczek kasowany niemieckim kasownikiem do pokwitowań telegraficznych w Warszawie.

200 PLN
34935

1918 znaczki okupacyjne stemplowane kasownikiem prowizorycznym z Warszawy, prawdopodobnie przeznaczonym do stemplowania urzędu nadawczego na przekazach.

300 PLN
34936

1918 ŁOMŻA, parka znaczków okupacji niemieckiej będące w obiegu do końca 1918 roku kasowana niemym stemplem prowizorycznym z Łomży.

100 PLN
34937

1918 MAZOWIECK, znaczek okupacji niemieckiej będący w obiegu do końca 1918 roku kasowana stemplem prowizorycznym Mazowiecka.

200 PLN
34938

1918 WSPÓŁKURSORY, przekaz pieniężny z Krosna 8.1.19 do Krakowa, wysoka frankatura w tym znaczkiem za 2 korony, w Krośnie kilka tygodni później pojawiły się w obiegu znaczki wydania krakowskiego, rzadki dekoracyjny walor.

2 000 PLN
34939

1918 prekursory, przekaz pieniężny z Baranowa 30.12.18 do Czechosłowacji, znaczek dopłaty użyty jako znaczek opłaty, adnotacje i korekty kontroli pocztowej.

240 PLN
34940

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek z abklaczem.

Fi.55
Mi.54
80 PLN
34941

Fi.55 B
Mi.54
30 PLN
34942

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczki z prywatną perforacją w tym 6 hal - parka pionowa najrzadszego znaczka tego wydania niezwykle rzadko spotykana na korespondencji, opłacony zgodnie z taryfą list wysłany 12.III z Cieszyna; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.55, 56, 57, 58
Mi.54, 55, 56, 57
1 000 PLN
34943

1919 wydanie Komisją Rządzącej, zestaw 15 znaczków z prywatnym ząbkowaniem z obiegu pocztowego.

Fi.55, 59, 61, 62, 63
Mi.54, 58, 60, 61, 62
150 PLN
34944

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Falkowski.

Fi.55-65
Mi.54-64
100 PLN
34945

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria w czworoblokach, znaczek za 6 hal. gwarancja.

Fi.55-65
Mi.54-64
350 PLN
34946

Fi.55-65
Mi.54-64
280 PLN
34947

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria, znaczek za 6 hal. gwarancja.

Fi.55-65
Mi.54-64
80 PLN
34948

Fi.55-65
Mi.54-64
90 PLN
34949

Fi.55-65
Mi.54-64
240 PLN
34950

1919 wydanie Komisji Likwidacyjnej, znaczek za 6 hal. gwarancja.

Fi.55-65
Mi.54-64
75 PLN
34951

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 3 hal. z błędem "duże wcięcie w prawej cyfrze 3", gwarancja.

Fi.56 B
Mi.55
50 PLN
34952

1919 wydanie Komisji Rządzącej, lewy znaczek z usterką w postaci zalanego druku na lewej nodze.

Fi.57
Mi.56
60 PLN
34953

1919 wydanie Komisji Rządzącej, unikalny zestaw niekatalogowanych prób znaczków za 5, 10 i 15 hal. w kolorze ciemnoszarym ze słabymi wtórnymi odbitkami maszynowymi na odwrocie, pierwsza na papierze szarym z dodatkową liniaturą (x), dwie pozostałe na papierze białym grubym (z); PZP tom 1 str.140, w katalogu Fischer musiałyby zostać opisane jako 57 P4x, 59 P4z, 60 P4z; sygnowane, gwarancja Mikstein.

Fi.57 P2x, 59 P4z, 60 P4z
Mi.56, 58, 59
12 000 PLN
34954

1919 wydanie Komisji Rządzącej, lewy znaczek z usterką w postaci zalanego druku na prawej ramce.

Fi.59
Mi.58
80 PLN
34955

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 25 dofrankowana znaczkiem za 10 hal wydania Komisji Rządzącej i za 5 hal wydania definitywnego w walucie koronowej, wysłana 21.V z niewielkiej miejscowości Drogomyśl do Brna, opłacona 30 hal - zgodnie z taryfą zagraniczną z 25.I.1919 (15+5+10), znaczki unieważnione datownikiem austriackim z napisami po niemiecku i polsku, znaku opłaty przez przeoczenie nie skasowano, przesyłka dotarła na miejsce 24.V; ciekawostką jest fakt, że na karcie oddanej do przedruku znajduje się dolepiony jeszcze za austriackich czasów znaczek pośpieszny za 2 hal; prawidłowe, wczesne użycie karty wydania krakowskiego; walor o wielu ciekawych elementach, w ogólnie dobrym stan zachowania (karta w dwóch miejscach u góry i u dołu rozdarta); gwarancja Schmutz.

Fi.59, 74B, Cp14Ix
Mi.58, 78
1 000 PLN
34956

1919 wydanie Komisji Rządzącej, arkusz sprzedażny znaczka za 15 hal. rozcięty w połowie, doskonały materiał badawczy.

Fi.60
Mi.59
360 PLN
34957

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek z podwójnym drukiem, bardzo rzadkie z jednego stuznaczkowego arkusza, gwarancja.

Fi.60Dp
Mi.59DD
1 000 PLN
34958

Fi.62 P5y
Mi.61
3 200 PLN
34959

1919 wydanie Komisji Rządzącej, arkusz sprzedażny znaczka za 50 hal. złożony przez połowy, doskonały materiał badawczy.

Fi.63
Mi.62
450 PLN
34960

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 1 Kr. z błędem na poz.48 "kocona zamiast korona", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.65 B1
Mi.64
150 PLN
34961

1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta w parkach.

Fi.73-84A
Mi.65-76
500 PLN
34962

1919 wydanie w walucie koronowej, cięta seria.

Fi.73-84A
Mi.65-76
180 PLN
34963

1919 wydanie w walucie koronowej, cięta seria w czworoblokach.

Fi.73-84A
Mi.65-76
750 PLN
34964

1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta.

Fi.73-84A
Mi.65-76
240 PLN
34965

1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta (Fi.400.-).

Fi.73-84A
Mi.65-76
320 PLN
34966

1919 wydanie w walucie koronowej, kasowana seria cięta (Fi.120.-).

Fi.73-84A
Mi.65-76
100 PLN
34967

1919 wydanie w walucie koronowej, parka bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami oraz marginesem, gwarancja.

Fi.73B
Mi.77
75 PLN
34968

1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja i opis Walisch.

Fi.73B
Mi.77
60 PLN
34969

Fi.73B
40 PLN
34970

Fi.73P3
Mi.65P
70 PLN