Auction 81. Overprint editions 1918-1919

34685

Fi.27a
Mi.26
60 PLN
34686

Fi.27a
Mi.26
400 PLN
34687

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 50/60 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja.

Fi.27a B5
Mi.26
60 PLN
34688

Fi.27aMK
Mi.26
180 PLN
34689

Fi.27a No
Mi.26
400 PLN
34690

1918 drugie wydanie lubelskie, trzydziestoblok znaczków za 50/60 hal. z nadrukiem odwróconym; arkusz znaczka podstawowego był w momencie druku nieco zmarszczony, po rozprostowaniu dwa górne rzędy nadruków "odjechały" ku górze i odstęp między drugim i trzecim rzędem nadruków zwiększa się ku prawej; to unikalny błąd; dodatkowo trzydziestoblok zawiera trzy znaczki z brzegowym niedodrukiem lewej części nadruku i błędy: na poz.3 "uszkodzone K", na poz.6 "lewa gwiazdka 9 promienna", na poz.7 i 16 "brak kropki po HAL", na poz.9 "HAI zamiast HAL", na poz.12 "prawa gwiazdka zniekształcona", na poz.14 "niższe L i uszkodzone Z" i na poz.25 "krótsze A", w sumie osiem błędów B18, B1, B5, B6, B7, B19 i B2; nie uwzględniając dodatkowej wyceny błędów, rozsuwania się nadruków ani usterek brzegowych, walor ma wysoką wycenę katalogową znaczków podstawowych (Fi.18000.-); dopłata za błędy odwrotek +50%, a w parkach to kolejne +100% (w sumie za osiem parek to 24000.- plus za pozostałe 14 podstawowych odwrotek 8400.- = 32400.-); cena wywoławcza to tylko 50% wartości katalogowej znaczków podstawowych, gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.27a No B
9 000 PLN
34691

1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk w kolorze niebieskoczarnym, Fischer 2.100,- zł, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27b
Mi.26
1 080 PLN
34692

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
70 PLN
34693

Fi.28B9
Mi.26
400 PLN
34694

Fi.28No
Mi.27K
3 500 PLN
34695

Fi.28No
Mi.27K
300 PLN
34696

Fi.28No B11
Mi.27K
900 PLN
34697

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - napis POLSKA POCZTA na dole zamiast na górze znaczka, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
1 200 PLN
34698

Fi.29 B10
Mi.28
40 PLN
34699

1918 drugie wydanie lubelskie, miejscowy list polecony z Lublina 30.12.18 o charakterze filatelistycznym - przepłacony, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA".

Fi.29B9
Mi.28
600 PLN
34700

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, doskonały stan, Fischer 1.650,- zł, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
34701

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
34702

Fi.30
Mi.29
3 800 PLN
34703

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.6 "uszkodzone P w POLSKA", w bardzo ładnym stanie, prawie niewidoczny cień śladu po podlepce, sygnowany berest, PZD, gwarancja Rachmanow, z opisem Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 800 PLN
34704

Fi.31
Mi.30
4 000 PLN
34705

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędami na poz.31 "uszkodzone litery P w POCZTA, oraz P i O w POLSKA", kilka drobnych pęknięć na gumie, sygnatura firmowa Marwiński, gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.31
Mi.30
2 200 PLN
34706

Fi.32I
Mi.31
2 200 PLN
34707

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 i 17, znaczek z poz. 7 z ściętą literą P w POCZTA, znaczek z poz. 17 z silnie uszkodzonymi literami P, gwarancja i oznaczenie pozycji Miszczak.

Fi.32I
Mi.31
350 PLN
34708

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
150 PLN
34709

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.14 z małą usterką "zalany romb", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
320 PLN
34710

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 18, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
34711

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
34712

Fi.32II
Mi.31
340 PLN
34713

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE z błędem na poz.24 "pęknięta litera K", skasowany grzecznościowo w Sanoku, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
320 PLN
34714

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski, sygnowany SM i z opisem Mikstein.

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
34715

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 88, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.33
Mi.32
3 500 PLN
34716

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 (Fi.1500.-), silne skośne naturalne załamanie gumy, od frontu wyglada ładnie, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.33
Mi.32
750 PLN
34717

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Miszczak.

Fi.33 B
Mi.32
4 500 PLN
34718

Fi.34
Mi.33
180 PLN
34719

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 19-20, doskonały stan, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.34
Mi.33
1 000 PLN
34720

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.20, lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.34
Mi.33
200 PLN
34721

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.28 "nietypowo uszkodzone A", niewidoczny cień śladu po podlepce, uszkodzona i naprawiona lewa krawędź, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34 B
Mi.33
150 PLN
34722

Fi.34 B3
Mi.33
700 PLN
34723

Fi.34B1
Mi.33
750 PLN
34724

Fi.35
Mi.34
300 PLN