34685 |
1918 drugie wydanie lubelskie, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja Miszczak. | Fi.27a Mi.26 |
| 60 PLN | |
34686 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z częściowym "abklatschem" nadruku na odwrocie, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.27a Mi.26 |
| 400 PLN | |
34687 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 50/60 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja. | Fi.27a B5 Mi.26 |
| 60 PLN | |
34688 |
| 180 PLN | |
34689 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem (Fi.600.-), gwarancja Jungjohann BPP. | Fi.27a No Mi.26 |
| 400 PLN | |
34690 |
1918 drugie wydanie lubelskie, trzydziestoblok znaczków za 50/60 hal. z nadrukiem odwróconym; arkusz znaczka podstawowego był w momencie druku nieco zmarszczony, po rozprostowaniu dwa górne rzędy nadruków "odjechały" ku górze i odstęp między drugim i trzecim rzędem nadruków zwiększa się ku prawej; to unikalny błąd; dodatkowo trzydziestoblok zawiera trzy znaczki z brzegowym niedodrukiem lewej części nadruku i błędy: na poz.3 "uszkodzone K", na poz.6 "lewa gwiazdka 9 promienna", na poz.7 i 16 "brak kropki po HAL", na poz.9 "HAI zamiast HAL", na poz.12 "prawa gwiazdka zniekształcona", na poz.14 "niższe L i uszkodzone Z" i na poz.25 "krótsze A", w sumie osiem błędów B18, B1, B5, B6, B7, B19 i B2; nie uwzględniając dodatkowej wyceny błędów, rozsuwania się nadruków ani usterek brzegowych, walor ma wysoką wycenę katalogową znaczków podstawowych (Fi.18000.-); dopłata za błędy odwrotek +50%, a w parkach to kolejne +100% (w sumie za osiem parek to 24000.- plus za pozostałe 14 podstawowych odwrotek 8400.- = 32400.-); cena wywoławcza to tylko 50% wartości katalogowej znaczków podstawowych, gwarancja Mikulski, Berbeka. | Fi.27a No B |
| 9 000 PLN | |
34691 |
1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk w kolorze niebieskoczarnym, Fischer 2.100,- zł, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.27b Mi.26 |
| 1 080 PLN SOLD | |
34692 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.28 Mi.27 |
| 70 PLN | |
34693 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 10 z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja. | Fi.28B9 Mi.26 |
| 400 PLN | |
34694 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz (fi. 4.800,-). | Fi.28No Mi.27K |
| 3 500 PLN | |
34695 |
| 300 PLN | |
34696 |
| 900 PLN | |
34697 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - napis POLSKA POCZTA na dole zamiast na górze znaczka, gwarancja. | Fi.29 Mi.28 |
| 1 200 PLN | |
34698 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.30 "brak liter TA (a nawet ZTA), reszta rysunku zniekształcona", gwarancja Gryżewski. | Fi.29 B10 Mi.28 |
| 40 PLN | |
34699 |
1918 drugie wydanie lubelskie, miejscowy list polecony z Lublina 30.12.18 o charakterze filatelistycznym - przepłacony, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA". | Fi.29B9 Mi.28 |
| 600 PLN | |
34700 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, doskonały stan, Fischer 1.650,- zł, gwarancja Schmutz. | Fi.29No Mi.28K |
| 1 000 PLN | |
34701 |
| 1 000 PLN | |
34702 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 80, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.30 Mi.29 |
| 3 800 PLN | |
34703 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.6 "uszkodzone P w POLSKA", w bardzo ładnym stanie, prawie niewidoczny cień śladu po podlepce, sygnowany berest, PZD, gwarancja Rachmanow, z opisem Schmutz. | Fi.30 Mi.29 |
| 1 800 PLN | |
34704 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.31 Mi.30 |
| 4 000 PLN | |
34705 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędami na poz.31 "uszkodzone litery P w POCZTA, oraz P i O w POLSKA", kilka drobnych pęknięć na gumie, sygnatura firmowa Marwiński, gwarancja i opis pozycji Mikstein. | Fi.31 Mi.30 |
| 2 200 PLN | |
34706 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47/58, znaczek z poz 47 z charakterystyczną usterką - silnie uszkodzonymi literami PP, stan idealny, gwarancja Mikstein. | Fi.32I Mi.31 |
| 2 200 PLN | |
34707 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 i 17, znaczek z poz. 7 z ściętą literą P w POCZTA, znaczek z poz. 17 z silnie uszkodzonymi literami P, gwarancja i oznaczenie pozycji Miszczak. | Fi.32I Mi.31 |
| 350 PLN | |
34708 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 150 PLN | |
34709 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.14 z małą usterką "zalany romb", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 320 PLN | |
34710 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 18, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.32II Mi.31 |
| 700 PLN | |
34711 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 15 - uszkodzone litery P, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 700 PLN | |
34712 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z rzadkim nadrukiem formy IIE z poz. 17, gwarancja. | Fi.32II Mi.31 |
| 340 PLN | |
34713 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE z błędem na poz.24 "pęknięta litera K", skasowany grzecznościowo w Sanoku, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 320 PLN | |
34714 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski, sygnowany SM i z opisem Mikstein. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 200 PLN | |
34715 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 88, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.33 Mi.32 |
| 3 500 PLN SOLD | |
34716 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 (Fi.1500.-), silne skośne naturalne załamanie gumy, od frontu wyglada ładnie, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.33 Mi.32 |
| 750 PLN | |
34717 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Miszczak. | Fi.33 B Mi.32 |
| 4 500 PLN | |
34718 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein. | Fi.34 Mi.33 |
| 180 PLN | |
34719 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 19-20, doskonały stan, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.34 Mi.33 |
| 1 000 PLN | |
34720 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.20, lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.34 Mi.33 |
| 200 PLN | |
34721 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.28 "nietypowo uszkodzone A", niewidoczny cień śladu po podlepce, uszkodzona i naprawiona lewa krawędź, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.34 B Mi.33 |
| 150 PLN SOLD | |
34722 |
| 700 PLN | |
34723 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka. | Fi.34B1 Mi.33 |
| 750 PLN | |
34724 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 300 PLN | |