The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 80. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26012

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
700 PLN
26013

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka.

Fi.34B1
Mi.33 
750 PLN
26014

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
300 PLN
26015

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.39 "pełen romb", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35
Mi.34
130 PLN
26016

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 2, ślad po zmytej podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
160 PLN
26017

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, niewielki ślad podlepki, gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.35
Mi.34
200 PLN
26018

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.100 "uszkodzone A (jak Ą) w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, kasowany na wycinku, gwarancja i opis pozycji.

Fi.35 B
Mi.34 
800 PLN
26019

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.34 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, ładny stan, sygnowany ZAF KATOWICE, gwarancja i opis Gryżewski, Ryblewski.

Fi.35 B1
Mi.34
300 PLN
26020

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.76, unieważniony dwujęzycznym austriackim kasownikiem KRAKAU 10 / KRAKOW 10, gwarancja i opis kasownika Schmutz.

Fi.36
Mi.35
500 PLN
26021

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 8, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.36
Mi.35
2 600 PLN
26022

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.12, niespotykanie piękny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.36
Mi.35
3 000 PLN
26023

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.36 B1
Mi.35 
800 PLN
26024

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z nowo skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA"; pięknie skasowany na wycinku, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.36 B10
Mi.35 
1 600 PLN
26025

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.36B1
Mi.35
550 PLN
26026

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadkie - znaczków z tym błędem przedrukowano tylko 53 sztuki, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.36B2
Mi.35 
1 500 PLN
26027

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IIB z poz. 30, znaczek w doskonałym stanie z praktycznie niewidocznym śladem po usuniętej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
5 000 PLN
26028

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
26029

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
26030

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
26031

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
26032

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal., gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
26033

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25/80 hal. gwarancja Mikulski, Schmutz.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
26034

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz.27 "krótki szeryf w dolnej poprzeczce litery Z" (inne błędy na 30 hal. Fi.6000 do 10000.-), cienka błyszcząca warstwa gumy w miejscu podlepki, sygnowany ROMEKO PARIS, gwarancja Mikstein, z opisem formy i pozycji Krawczyk.

Fi.39a B
Mi.37
3 600 PLN
26035

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, zmatowiona guma na połowie znaczka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
120 PLN
26036

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, ślady po przywarciu na gumie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
90 PLN
26037

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.40
Mi.38
120 PLN
26038

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.32, lekki ślad podlepki, gwarancja i opis Mikstein, Schmutz.

Fi.40
Mi.38
150 PLN
26039

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 i 8, znaczek z poz. 7 z ściętą literą P w POCZTA, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.40
Mi.38
220 PLN
26040

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z charakterystycznie silnie uszkodzonymi literami P, gwarancja i oznaczenie pozycji.

Fi.40
Mi.38
150 PLN
26041

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. - klasyczne fałszerstwo nadruku z charakterystycznymi złamaniami liter O i Z w POCZTA, wielokrotnie opisywyne i publikowane, bardzo ciekawe.

Fi.40 FFi
Mi.38
200 PLN
26042

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszą formą i błędem na poz.44 "cienkie Z", piękny stan, gwarancja i opis Ways.

Fi.40 No B1
Mi.38
8 000 PLN
26043

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89 na wycinku przekazu pocztowego (skartu) z Łańcuta, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40, 75B
Mi.38, 79
280 PLN
26044

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", ślady po trzech podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.40B3
Mi.38
600 PLN
26045

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 74, gwarancja Łaszkiewicz, Mikstein.

Fi.40No
Mi.38K
2 000 PLN
26046

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 60, gwarancja Melnik.

Fi.41
Mi.39
50 PLN
26047

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 17, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
50 PLN
26048

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 46, gwarancja i oznaczenie.

Fi.41
Mi.39
45 PLN
26049

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 95, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
60 PLN
26050

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 100 z usterką "uszkodzona prawa stopa litery A w POLSKA", duże podlepki, gwarancja i oznaczenie pozycji Miszczak.

Fi.41
Mi.39
80 PLN
26051

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, gwarancja i oznaczenie Mikstein i Schmutz.

Fi.41
Mi.39
70 PLN