The new auction will start soon

Auction 80. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
32365

1948 zamek w Będzinie, karta za 10/6(8) zł z nadrukiem typu 10 wysłana 18.10.49 z Bydgoszczy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp120
30 PLN
32366

1948 BELKA NADRUKU USZKODZONA Z PRAWEJ STRONY zamek w Będzinie, karta za 10/6(8) zł z nadrukiem typu 10, czysta, bardzo dobry stan zachowania (naturalna pozioma fałdka w papierze, częściowo na znaku opłaty).


Mi.Cp120
90 PLN
SOLD
32367

1949 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
30 PLN
32368

1949 WYCINEK Z CAŁOSTKI UŻYTY JAKO ZNACZEK OPŁATY, karta pocztowa za 6 zł z doklejonym znakiem opłaty za 6 zł - wyciętym z całostki - przesłana miejscowo 11.3 w Warszawie, przesyłka nieznacznie przefrankowana 12 zamiast 10 zł; dodatkowo odciśnięty stempel propagandowy "PRZYJAŹŃ POLSKO-CZECHOSŁOWACKA"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 49 010).

Fi.Cp103
200 PLN
32369

1949 całostka z obiegu pocztowego z Wrocławia, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp104
50 PLN
32370

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
50 PLN
32371

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
40 PLN
32372

1949 Bolesław Bierut, MAKULATURA BARDZO SILNIE PRZESUNIĘTY POZIOMO DRUK - karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
160 PLN
32373

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 2.

Fi.Cp111
50 PLN
32374

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 4.

Fi.Cp115
80 PLN
32375

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
40 PLN
32376

1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
30 PLN
32377

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
32378

1949 wydanie prowizoryczne, na odwrocie stempelek własnościowy.

Fi.Cp117
30 PLN
32379

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
32380

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
32381

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją.

Fi.Cp117
25 PLN
32382

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją.

Fi.Cp117
25 PLN
32383

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją.

Fi.Cp117
25 PLN
32384

1949 wydanie prowizoryczne, komplet 4 całostek w różnych barwach ilustracji.

Fi.Cp117 a-d
180 PLN
32385

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp119
20 PLN
32386

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
32387

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
32388

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
32389

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
15 PLN
32390

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
20 PLN
32391

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z sygnaturą VIII47.

Fi.Cp119
30 PLN
32392

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z sygnaturą VIII47.

Fi.Cp119
30 PLN
32393

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
35 PLN
32394

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
35 PLN
32395

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
35 PLN
32396

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
35 PLN
32397

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
35 PLN
32398

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
35 PLN
32399

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
35 PLN
32400

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z hasłem propagandowym 16.

Fi.Cp119I
40 PLN
32401

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z hasłem propagandowym 16.

Fi.Cp119I
40 PLN
32402

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym 16a.

Fi.Cp119I
35 PLN
32403

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym 16b.

Fi.Cp119II
25 PLN
32404

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym 16a.

Fi.Cp119Ia
35 PLN