The new auction will start soon

Auction 80. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
32445

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.180.-).

Fi.Ck13
150 PLN
32446

1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck14a
270 PLN
32447

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
32448

1952 wycofane koperty 12I drukowane z X walca z hasłami propagandowymi A i B (komplet), ponownie dopuszczone do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkami opłaty nr.606 i nadrukowane stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck15Ib
300 PLN
32449

1952 całostka z sygnaturą V.52 i hasłem propagandowym 18b.

Fi.Cp131
10 PLN
32450

1952 całostka z sygnaturą II.52 i hasłem propagandowym 19.

Fi.Cp131
10 PLN
32451

1952 całostka z hasłem propagandowym 20b i sygnaturą V.52.

Fi.Cp131
10 PLN
32452

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23 (Fi.36.-).

Fi.Cp131
20 PLN
32453

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 21b-23.

Fi.Cp132
40 PLN
32454

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-18b.

Fi.Cp132
40 PLN
32455

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
40 PLN
32456

1952 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z sygnaturą III.52 i układem haseł 22-23.

Fi.Cp132
20 PLN
32457

1952 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z sygnaturą III.52 i układem haseł 19-20b.

Fi.Cp132
20 PLN
32458

1952 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z sygnaturą III.52 i układem haseł 19-23.

Fi.Cp132
20 PLN
32459

1952 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą III.52 i hasłami propagandowymi 22 i 23.

Fi.Cp132
20 PLN
32460

1952 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą III.52 i hasłami propagandowymi 21b i 23

Fi.Cp132
20 PLN
32461

1952 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą III.52 i hasłami propagandowymi 19 i20b.

Fi.Cp132
20 PLN
32462

1952 całostka z hasłem propagującym książeczki PKO i hasłem propagandowym 23.

Fi.Cp133
10 PLN
32463

1952 całostka z hasłem propagandowym 20b.

Fi.Cp133
10 PLN
32464

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera (Fi.30.-).

Fi.Cp134
15 PLN
32465

1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16I
700 PLN
32466

1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.432.-).

Fi.Ck18a
350 PLN
32467

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
20 PLN
32468

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
20 PLN
32469

1953 całostka z hasłem propagandowym 18b i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
32470

1953 całostka z hasłem propagandowym 23 i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
32471

1953 całostka z hasłem propagandowym 22 i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
32472

1953 całostka z hasłem propagandowym 21c i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
32473

1953 całostka z hasłem propagandowym 20b i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
32474

1953 całostka z hasłem propagandowym 19 i sygnaturą II.53.

Fi.Cp135
10 PLN
32475

1953 całostka z sygnaturą II.53 i hasłem propagandowym 22.

Fi.Cp135
10 PLN
32476

1953 rocznik - 13 kart w tym po 6 sztuk - komplet 6 haseł propagandowych: Cp135 (sygn. II.53) i Cp136 (sygn. III.53); idealny stan zachowania.

Fi.Cp135-37
250 PLN
32477

1953 całostka z hasłem propagandowym 22 i sygnaturą VII.53.

Fi.Cp136
10 PLN
32478

1954 całostka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego, hasło propagandowe 19.

Fi.Cp132A
40 PLN
32479

1954 całostka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego, hasło propagandowe 18a.

Fi.Cp132B
40 PLN
32480

1954 wydanie prowizoryczne "cena 40 gr.", stempelek typu 19a (Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Łączności w Warszawie) na części karty na odpowiedź z sygnaturą III-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 17.5.55 z Gdańska do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania (Fi.75.-).

Fi.Cp132B
40 PLN
32481

1954 wydanie prowizoryczne "cena 40 gr.", stempelek typu 3 (Gdańsk) na karcie z sygnaturą VII-53 i hasłem propagandowym 21c, wysłanej 10.3.55 z Gdańska do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp136
30 PLN
32482

1954 MAKULATURA - SZACHY wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr", co niespotykane, nadruku stempelkiem typu 10 (Opole) dokonano na makulaturowej karcie z sygnaturą III.53, zwraca uwagę, że na lewej części całostki widnieje hasło propagandowe 19, a z prawej strony początkowy fragment hasła 22; dodatkową ciekawostkę stanowi to, że treść stanowią posunięcia w korespondencyjnie prowadzonej partii szachów!!! wysłano 11.7.55 z Brzegu do Gdańska, makulatura innej karty tego wydania jako chorągiewka worka pocztowego Fi.800.-; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp136 MK
1 200 PLN
32483

1955 kartka z hasłem propagandowym 22 i sygnaturą III.52 z nadrukiem nowej wartości typ 19 wysłana z Warszawy z kasownikiem okolicznościowym Wyścigu Pokoju.

Fi.Cp132
20 PLN
32484

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk.

Fi.Cp141-44
80 PLN