28088 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, ogólnie dobry stan zachowania (w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie). | Fi.125a |
| 400 PLN | |
28089 |
| 250 PLN | |
28090 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy). | Fi.125b nz |
| 500 PLN | |
28091 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz nieząbkowany w bardzo dobrym stanie. | Fi.125bnz ark. |
| 700 PLN | |
28092 |
1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa. | Fi.Cp9 |
| 40 PLN | |
28093 |
1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Łomazach przez Białą Podlaską do Lublina. | Fi.Cp9 |
| 40 PLN | |
28094 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 120 PLN | |
28095 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 60 PLN | |
28096 |
1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 10 PLN | |
28097 |
| 40 PLN | |
28098 |
| 150 PLN | |
28099 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 28.XI z urzędu Kraków 20 do miejscowości Wojkowitz Komorne (Wojkowice Komorne), dobry stan zachowania (Fi.60,- Mi.40 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
28100 |
1944 kartka z Milanówka do Krakowa. | Fi.Cp10 |
| 60 PLN | |
28101 |
| 1 400 PLN | |
28102 |
1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Czech wysłany 23.III z miejscowości Mnichovo Hradiště (Münchengrätz) do Dąbrowy, na odwrocie nalepki propagandowe Klubu Czeskich Turystów i kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
28103 |
1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z Dunajca do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
28104 |
1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
28105 |
| 40 PLN | |
28106 |
| 40 PLN | |
28107 |
| 40 PLN | |
28108 |
| 40 PLN | |
28109 |
1944 formularz korespondencyjny dla potrzeb Urzędu Pocztowego Kraków 1 - polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim użyta jako karta służbowa przez Urząd Pocztowy Kraków 1 (KRAKAU 1) przesłana 15.8 miejscowo w Krakowie do firmy budowlanej, znak opłaty skasowany datownikiem Krakau 1 z wyróżnikiem "c", dodatkowo fioletowy okrągły stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 1" z wyróżnikiem "h"; na polskich przedwojennych całostkach wykorzystywanych dla potrzeb niektórych jednostek pocztowych w Generalnym Gubernatorstwie (Warszawa 1, Kraków 2) dokonano przedruków zakrywających znaki opłaty i polskie napisy, jak widać na przykładzie oferowanej całości nawet pod koniec wojny w wyjątkowych, jednostkowych przypadkach dopuszczano użycie polskich kart bez przedruku; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 2 000 PLN | |