The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 80. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28088

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, ogólnie dobry stan zachowania (w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie).

Fi.125a
400 PLN
28089

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, czworoblok z ciętego arkusika.

Fi.125b
250 PLN
28090

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy).

Fi.125b nz
500 PLN
28091

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz nieząbkowany w bardzo dobrym stanie.

Fi.125bnz ark.
700 PLN
28092

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp9
40 PLN
28093

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Łomazach przez Białą Podlaską do Lublina.

Fi.Cp9
40 PLN
28094

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
120 PLN
28095

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
28096

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
28097

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
28098

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
28099

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 28.XI z urzędu Kraków 20 do miejscowości Wojkowitz Komorne (Wojkowice Komorne), dobry stan zachowania (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
60 PLN
28100

1944 kartka z Milanówka do Krakowa.

Fi.Cp10
60 PLN
28101

1944 list urzędowy z Radomia, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym typu IX z niekatalogowanym dotąd wyróżnikiem ac, unikalne, gwarancja.

Fi.U21
1 400 PLN
28102

1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Czech wysłany 23.III z miejscowości Mnichovo Hradiště (Münchengrätz) do Dąbrowy, na odwrocie nalepki propagandowe Klubu Czeskich Turystów i kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN
28103

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z Dunajca do Krakowa.


40 PLN
28104

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.


40 PLN
28105

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Włochy przez Pruszków do Nowego Sącza.


40 PLN
28106

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Bukowina przez Dunajec do Nowego Sącza.


40 PLN
28107

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
28108

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
28109

1944 formularz korespondencyjny dla potrzeb Urzędu Pocztowego Kraków 1 - polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim użyta jako karta służbowa przez Urząd Pocztowy Kraków 1 (KRAKAU 1) przesłana 15.8 miejscowo w Krakowie do firmy budowlanej, znak opłaty skasowany datownikiem Krakau 1 z wyróżnikiem "c", dodatkowo fioletowy okrągły stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 1" z wyróżnikiem "h"; na polskich przedwojennych całostkach wykorzystywanych dla potrzeb niektórych jednostek pocztowych w Generalnym Gubernatorstwie (Warszawa 1, Kraków 2) dokonano przedruków zakrywających znaki opłaty i polskie napisy, jak widać na przykładzie oferowanej całości nawet pod koniec wojny w wyjątkowych, jednostkowych przypadkach dopuszczano użycie polskich kart bez przedruku; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


2 000 PLN