The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 80. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28048

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu.


40 PLN
28049

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Raba Wyżna przez Rabkę do Dunajca.


40 PLN
28050

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza.


40 PLN
28051

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ryglice przez Tarnów do Muszyny.


40 PLN
28052

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Markowa przez Landshut do Przeworska.


40 PLN
28053

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Rożnów do Nowego Sącza.


40 PLN
28054

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łącko przez Nowy Sącz do Krościenka.


40 PLN
28055

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Męcina do Limanowej.


40 PLN
28056

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jabłonka.


40 PLN
28057

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
28058

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukowica do Limanowej.


40 PLN
28059

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Chochołów do Dunajca.


40 PLN
28060

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Zegiestow przez Krynicę do Muszyny.


40 PLN
28061

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Lösosina Gorna do Limanowej.


40 PLN
28062

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Dunajca.


40 PLN
28063

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, dwie karty pocztowe do Sompolna: pierwsza wysłana 14.XII z Madrytu pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na froncie i odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
SOLD
28064

1943 kompletny arkusz złożony w połowie 100 sztuk talonów materiałowych (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


200 PLN
28065

1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej, stempelki: czerwony trzywierszowy w ramce stempelek "Tuczna über Biała-Podlaska", obok datownik BIALA PODLASKA (DISTR. LUBLIN); dobry stan zachowania.


40 PLN
28066

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 23.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja Schmutz.

Fi.2
600 PLN
28067

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, znaczek 3 wydania poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej o najwyższym nominale w serii 60+90 Pf. - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnej Guberni, nadruk HILFPOST / Wladimir-Wolynsk (Ukr.), papier biały kredowany z połyskiem, gumowany, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1000.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.21
Mi.25
1 000 PLN
28068

1944 miejscowy list polecony w kopercie firmowej nadany 7.VII w urzędzie Kraków 9, nietypowy mały (24 mm) datownik nadawczy z wyróżnikiem "*a*"; kasownik odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.69, 111
100 PLN
28069

1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.2 z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasownik odbiorczy 11.3; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.72, 75, Cp9b
Mi.P12/02
200 PLN
28070

1944 kartka z Piotrkowa do Krakowa do Rady Głównej Opiekuńczej (stempel odbiorczy Rady), organizacji polską działająca w czasie II wojny światowej, świadczącą pomoc Polakom, współpracującą z czerwonym Krzyżem w Szwajcarii, fotoatest Drzewiecki.

Fi.78
280 PLN
28071

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.112; 36
50 PLN
28072

1944 55. urodziny A.Hitlera, dwa grzecznościowe listy do Niemiec, ze znaczkiem za 0,24 + 1 zł prawidłowo opłacony.

Fi.117, 118
20 PLN
28073

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie.

Fi.117-19
20 PLN
28074

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-).

Fi.117-19
180 PLN
28075

1944 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-19 Pw3
20 PLN
28076

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
28077

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 12 + 18 gr. złożony w połowie.

Fi.120 ark.
100 PLN
28078

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
28079

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
100 PLN
28080

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 30 gr z błędem na poz.35 lub 40 "biały klin powyżej H w REICH".

Fi.122 B2
Mi.122 II
50 PLN
28081

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 50 gr, bardzo rzadka odmiana z gumą prążkowaną pionowo (w naturze widocznej o wiele lepiej niż na prezentowanej reprodukcji), czyste.

Fi.123
80 PLN
SOLD
28082

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie.

Fi.124 ark.
180 PLN
28083

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.10 w pierwszym dniu obiegu z Krakowa do Radomia, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym; dwa kasowniki odbiorcze Radomia z 28.10 i 30.10; bardzo wysoka wycena katalogowa! walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.125
1 200 PLN
28084

1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG.

Fi.125
60 PLN
28085

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz w bardzo dobrym stanie.

Fi.65 ark.
500 PLN
28086

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
120 PLN
28087

1944 5 rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN