27287 |
| 50 PLN | |
27808 |
| 50 PLN | |
27809 |
| 40 PLN | |
27810 |
1939 współkursor, kartka z Warszawy 11.12.39 do Wągrowca, mieszana frankatura ze znaczkami niemieckimi będącymi w obiegu do końca 1939 roku. | Fi.1 |
| 150 PLN | |
27811 |
1939 POWSTANIE GENERALNEGO GUBERNATORSTWA - rzadko dziś spotykane fałszerstwo pierwszego stempla okolicznościowego GG; co ciekawe skasowano nim znaczek, którego w dniu użycia stempla jeszcze nie było - wydano go trzy miesiące później. | Fi.1 FFi |
| 200 PLN | |
27812 |
1939 I wydanie przedrukowe, zestaw trzynastu listów opłaconych pojedynczo lub wielokrotnie znaczkami tego wydania, kilka zgodnie z taryfą, reszta przepłacona. | Fi.1-13 |
| 240 PLN | |
27813 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków ostemplowana 23.III.1940 w Warszawie na kopercie listu miejscowego. | Fi.1-13 |
| 40 PLN | |
27814 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria kasowana. | Fi.1-13 |
| 25 PLN | |
27815 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria na podlepkach. | Fi.1-13 |
| 40 PLN | |
27816 |
1939-1943 zestaw serii kasowanych (Fi.200.-). | Fi.1-13, 40-65, 89-95, 104, D1-4 |
| 120 PLN | |
27817 |
| 600 PLN | |
27818 |
| 1 100 PLN | |
27819 |
1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza; karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39), wysłana 24.5.1940 z Krosna do Sompolna. | Fi.3 |
| 40 PLN | |
27821 |
1939 I wydanie przedrukowe, 16 gr - frankatura pojedyncza, papiery handlowe wysłane 11.3.1940 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Krakowa do Monachium, koperta firmowa "Krakauer Zeitung/ Warschauer Zeitung", dodatkowo pieczęć listowa "Amt des Generalgouverneurs für die besetzen polnischen Gebiete Abt. für Volksaufklärung und Propaganda Pressedienst"; dekoracyjny rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.4 |
| 240 PLN | |
27822 |
1939 I wydanie przedrukowe, 20 gr + 30 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacony list zamiejscowy opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 19.XII z Piwnicznej do Sosnowca, znaczki skasowane jednowierszowym stemplem prowizorycznym "Piwniczna", jeden dodatkowo datownikiem "19.Dez.1939"; ładne prowizorium w dobrym stanie zachowania (znaczek za 20gr z jednym słabszym narożnikiem). | Fi.5, 7 |
| 240 PLN | |
27823 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39) opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 19.2.1940 z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej (Fi.100,-). | Fi.7 |
| 70 PLN | |
27824 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, prekursor formularzy kartkowych, polska przedwojenna całostka dofrankowana i opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 16.II.1940 z Lublina do Sanoka; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.7, P Fp3 |
| 100 PLN | |
27825 |
1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 15.III.1940 do Tarnowa, przesłana AMBULANSEM NR.5 relacji DĄBROWA-TARNÓW (DABROWA-5-TARNOW); słabszy stan zachowania (karta zgięta pionowo i naderwana z prawej strony); gwarancja. | Fi.Cp1, 2, 21 |
| 150 PLN | |
27826 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e". | Fi.Cp2I |
| 70 PLN | |
27827 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", prawidłowa przesyłka z okresu podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 19.12 z Krakowa do Zakopanego; idealny stan zachowania (Mi.70 euro). | Fi.Cp2I |
| 100 PLN | |
27828 |
1939 karty pocztowe wydania przedrukowego, 30 gr obie odmiany "długie i krótkie e", z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłane z Radomia do Wilna, cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.160 euro). | Fi.Cp2I-II |
| 250 PLN | |
27829 |
1939 prekursor, całostka Rzeszy użyta na terenie GG, karta pocztowa za 6 Pf wysłana z Jasła do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, znak opłaty unieważniony dwuwierszowym kasownikiem prowizorycznym "Deutsche Dienstpost Osten/ Jaslo" z dostawioną datą "24.10.39"; pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki i wewnętrzny stempelek informacyjne PCK; rzadki i dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.PCp1 Mi.VP226I |
| 200 PLN | |
27830 |
1939 współkursor, kartka z Warszawy 5.12.39 na Węgry opłacona znaczkami niemieckimi będącymi w obiegu do końca listopada. | |
| 90 PLN | |
27831 |
1939 formularz kartkowy wysłany 30.XI z Łodzi do oflagu IIB w Arnswalde, przedwojenny datownik polski ŁÓDŹ 1, stempelek cenzury obozowej z parafką cenzora; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 240 PLN | |
27832 |
1939 kartka ze stemplem agencji pocztowej z Radomska. | |
| 30 PLN | |
27833 |
1940 kartka z warszawy 28.4.40 na Litwę, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | Fi.1, 6 |
| 100 PLN | |
27834 |
1940 list polecony z Niska do Stalagu XIIIA koło Norymbergi, na odwrocie stempel odbiorczy Norymbergi. | Fi.9, 10 |
| 50 PLN | |
27835 |
| 90 PLN | |
27836 |
1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami kasowana na wycinkach; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.14-39 |
| 250 PLN | |
27837 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Fi.150.-), na podlepce, gwarancja i opis. | Fi.14I |
| 120 PLN | |
27838 |
| 240 PLN | |
27839 |
1940 wydanie przedrukowe, lewy górny znaczek z błędem "kropka połączona z R" lewy dolny znaczek z błędem "uszkodzone pióro". | Fi.17B2, B4 |
| 250 PLN | |
27840 |
1940 II wydanie przedrukowe, 4 gr - frankatura wielokrotna, prawidłowo ofrankowana karta pocztowa wysłana 29.9.1943 z Sochaczewa do Zakopanego, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.18 |
| 100 PLN | |
27841 |
1940 wydanie przedrukowe, rzadka odmiana koloru znaczka podstawowego. | Fi.23 |
| 90 PLN | |
27842 |
1940 Urodziny A.Hitlera, specjalne pamiątkowe karty (obie odmiany), ofrankowane znaczkami za 50/50 gr z dużym i małym odstępem nadruku, ostemplowane okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.24I-II; 3 |
| 120 PLN | |
27843 |
| 20 PLN | |
27844 |
| 50 PLN | |
27845 |
1940 kartka z Warszawy do Wiednia. | Fi.33 |
| 40 PLN SOLD | |
27846 |
1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr (mały odstęp) znaczek na widokówce ostemplowany 2.V w Gorlicach w 25-rocznicę bitwy pod Gorlicami, na karcie dodatkowy pamiątkowy nadruk; zwraca uwagę datownik odciśnięty w rzadko stosowanym kolorze fioletowym! | Fi.33II |
| 40 PLN | |
27847 |
1940 kartka z Kleczy Górnej do Niemiec, prowizoryczny kasownik agencji pocztowej. | Fi.34 |
| 90 PLN | |