Auction 79. WW2 PoW and internment camps

20290

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki, stan luksusowy.

Fi.bl.1-3
800 PLN
20291

1946 Lubeka-Rümpel I Zgrup. III Baon. Götzberg - list do obozu dla wyzwolonych polskich jeńców oflagu XC, wysłany 6.III z polskiej jednostki o oznaczeniu kodowym P/109 za pośrednictwem poczty polowej 431, obsługującej 1DPanc generała Maczka; doskonały stan zachowania.

300 PLN
20293

1946 seria znaczków osiedli polskich w Bawarii.

170 PLN
20294

1947 Atcham - obóz tranzytowy dla uchodźców polskich przebywających w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy do obozu wysłany 7.3 z urzędu Warszawa 16, zwraca uwagę prowizoryczna nalepka poczty lotniczej!!! na odwrocie pasek nalepek "na odbudowę".

Fi.398, 408b
Mi.431, 441b
300 PLN
20295

1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie, ostemplowany 29.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
20296

1947 list z obozu repatriacyjnego w Göppingen do Ameryki.

30 PLN
20297

100 PLN
20298

700 PLN
20299

100 PLN
20758

1945 cenzura wojskowa nr.1257, karta pocztowa "Syrena" z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), wysłana 28.VII ze Zgrupowania byłych jeńców Oflagu XC do Włoch koło Warszawy, na odwrocie kasownik odbiorczy Warszawa 16.IX; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.850.-).

Fi.Cp2b
700 PLN
20774

1945 cenzura wojskowa nr.1561, karta pocztowa wysłana 14.8 drogą lotniczą z Doverstorp w Szwecji do Nałęczowa, numer cenzury częściowo uzupełniony ręcznie.

100 PLN