Auction 79. WW2 PoW and internment camps

20250

1945 Dachau - Allach, bloki z dopłatą na PCK; bloki ząbkowane bez znaku wodnego.

Fi.bl.1-2B
60 PLN
20251

Fi.bl.5A
300 PLN
20252

Fi.bl.5B
300 PLN
20253

Fi.bl.3
200 PLN
20254

1945 Dachau - Allach, nieząbkowany blok ze znakiem wodnym kwadraty.

Fi.bl.2A
45 PLN
20255

1945 Freren - obóz dla wysiedlonych Polaków w rejonie Emslanlager, list wysłany 7.X z obozu do Polskiego Ośrodka Wojskowego w miejscowości Gotzburg, stempel nadawczy Poczty Polskiej w Niemczech; oryginalne przesyłki z polskich obozów dla przesiedlonych tzw. "dipsów", a zwłaszcza tych mniejszych, są bardzo słabo udokumentowane i należą do rzadkości; doskonały stan zachowania.

1 500 PLN
20256

1945 Obóz polski w Saksonii - zezwolenie repatriacyjne, wystawione 20.XI przez Polskiego Komendanta Obozu Hohne (Belsen), pieczęć urzędowa z godłem (orzeł w koronie); słabszy stan zachowania.

30 PLN
20257

1945 przepustka repatriacyjna dla Polaka przybywającego do kraju ze Szwecji, stempel Gdyńskiego oddziału repatriacyjnego, na odwrocie dodatkowe stempelki: o udzieleniu jednorazowej zapomogi na podróż i warszawskiego zarządu miejskiego z datownikiem; ciekawy, nietypowy walor; słaby stan zachowania.

40 PLN
20258

1945 Oflag IID - niewykorzystany adres paczkowy wysłany 5.1 do miejscowości Damasławek (Elsenau), po lewej stronie wpisano pierwsze litery nazwiska jeńca - "GA" od nazwiska "Gajewski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; stempelek cenzora obozowego nr.22; rzadko spotykany (z przyczyn oczywistych) walor w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN
20259

1945 Götzberg - obóz dla byłych polskich jeńców wojennych w okolicach Lubeki, adres nadawcy "Götzberg - I Zgrup. Rümpel B.A.O.R.", list wysłany z obozu do Brukseli, stempelek zwalniający korespondencję przesiedlonych od opłaty pocztowej FRANCHISE MILITAIRE, przesyłkę ostemplowano dopiero 20.XII w Belgii; całość w doskonałym stanie zachowania.

350 PLN
20260

1945 Ratujcie Polskie Dzieci arkusik na cele PCK.

Fi.1-4A
25 PLN
20261

1945 Dachau, znaczki wydania "orzeł polski" w różnych odmianach.

80 PLN
20262

1945 Helmstedt, arkusik niedoszłych do obiegu naklejek pocztowych o charakterze charytatywnym "Polacy na ziemi niemieckiej", gwarancja.

800 PLN
20263

800 PLN
20264

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, bardzo rzadka próba znaczka za 12 pf. + 1 mk. w kolorze czarnym na niebieskawym gąbczastym papierze, gwarancja.

Fi.1 P
1 000 PLN
20265

1946 stemplowane serie poczty polskich osiedli w Bawarii.

Fi.1-3 A, B
500 PLN
20266

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, narożna seria kasowana w trzech różnych osiedlach - REGENSBURG, MONACHIUM, FREIMANN, z pełną oryginalną gumą w pięknym stanie.

Fi.1-3B
300 PLN
20267

1946 ząbkowana seria stemplowanych znaczków polskich osiedli w Bawarii.

Fi.1-3B
150 PLN
20268

1946 ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, ładna seria narożnikowa stemplowana poczty osiedli polskich w Bawarii.

Fi.1-3B
260 PLN
20269

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, marginesowa seria kasowana z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze (jako zwykłe Fi.360.).

Fi.1-3B, 1aB
300 PLN
20270

Fi.1-3B, 1aB
180 PLN
20271

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana (Fi.480.-).

Fi.1-4B
440 PLN
20272

Fi.1-5
150 PLN
20273

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dekoracyjna ilustrowana karta pocztowa nr.2389 z pamiątkowej emisji (1500 sztuk), ofrankowana znaczkami za 15, 30, 50, 60, 80 centów ostemplowanymi 11.4 datownikiem osiedla Barletta; dodatkowo stempelek "SEKCJA FILATELISTYCZNA ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P." z syrenką i "TŁOCZONO DLA SEKCJI FILATELISTYCZNEJ ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P. 5000 KART NUMEROWANYCH"; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.1-5
350 PLN
20274

Fi.1-5 Np
4 000 PLN
20275

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria czysta.

Fi.1-9
30 PLN
20276

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria kasowana.

Fi.1-9
250 PLN
20277

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria plus znaczki z nadrukiem "szanuj cztery wolności".

Fi.1-9
100 PLN
20278

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym, pięknie pokazana kampania II Korpusu we Włoszech.

Fi.1-10B
120 PLN
20279

1946 pasek znaczków polskich osiedli we Włoszech z przesuniętą perforacją, dwa znaczki z niewielką podlepką.

60 PLN
20280

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, próba znaczka za 50 pf. + 5 mk. w kolorze ciemnoniebieskim na białym kredowanym papierze, gwarancja.

Fi.3 P
600 PLN
20281

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski.

Fi.10 P
4 000 PLN
20282

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze.

Fi.10A
320 PLN
20283

Fi.10A
800 PLN
20284

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczki wydania lotniczego.

Fi.10A, B
400 PLN
20285

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego.

Fi.10B
100 PLN
20286

Fi.10B
120 PLN
20287

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków w pięknym stanie (Fi.1050.-).

Fi.bl.1-3
800 PLN
20288

1946 Lubeka, kartka na formularzu pocztowym Komisji Repatriacyjnej Polskich Obozów w Niemczech do Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie, stempel "Urząd pocztowy polskiego Obozu w Niemczech 1" i stempel rejestracyjny PCK z Lublina, ciekawy i rzadki walor.

Fi.Fp.1
350 PLN
20289

1946 bloczek wydania poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.bl.1
200 PLN