The new auction will start soon

Auction 78. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9416

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą z rzadkim błędem na poz.73 "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34 B2
Mi.33 
1 200 PLN
9417

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
700 PLN
9418

1919 wydanie krakowskie, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5/16, oba lewe znaczki z błędem "cienkie Z", stan idealny, gwarancja Mikstein.

Fi.34B1
Mi.33
3 200 PLN
9419

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 35 z błędem "cienkie Z", ślady po dwóch dużych podlepkach, gwarancja i oznaczenie.

Fi.34B1
Mi.33
250 PLN
9420

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka.

Fi.34B1
Mi.33 
750 PLN
9421

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", rzadkie - przedrukowano około 150 sztuk znaczków z tym błędem, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.34B3
Mi.33
3 000 PLN
9422

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
300 PLN
9423

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 22, gwarancja Schmutz.

Fi.35
Mi.34
90 PLN
9424

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.26, niewielki ślad podlepki, sygnowany E(ysmont), gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.35
Mi.34 
200 PLN
9425

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.36
Mi.35
360 PLN
SOLD
9426

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.49, kasowany na wycinku, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.36
Mi.35 
600 PLN
9427

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.14 "cienkie Z", gwarancja i opis Mikstein, Kalinowski.

Fi.36 B1
Mi.35
900 PLN
9428

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.36B1
Mi.35
550 PLN
9429

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadkie - znaczków z tym błędem przedrukowano tylko 53 sztuki, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.36B2
Mi.35 
1 500 PLN
9430

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 79, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.37II
Mi.36
4 500 PLN
9431

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB poz.10, ledwie widoczny lekki ślad po podlepce, co rzadkie "idealnie centrowany" (opis z atestu), sygnowany, gwarancja i fotoatest (wspólny z 90 hal.) Mikulski.

Fi.37II
Mi.36 
7 000 PLN
9432

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
9433

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
9434

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
9435

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
9436

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
9437

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadką stemplownicą mechaniczną, spotykaną tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48 
1 200 PLN
9438

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal skasowany 3.II na kopercie listu z Bielska do Czech (opłata niezgodna z taryfą); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski.

Fi.38
Mi.48 
500 PLN
9439

1919 wydanie krakowskie, miejscowy list z Bielska 1.II.19 w bardzo ładnym stanie.

Fi.38
Mi.48 
250 PLN
9440

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z brzegowym błędem "pionowa kreska po lewej" i dodatkowo "uszkodzona litera P w POLSKA", lekki mikroskopijny ślad po podlepce, sygnowany Tiebauer, gwarancja Mikstein, Perzyński.

Fi.38 B
Mi.48
150 PLN
9441

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "brak dolnej części litery S", gwarancja Witkowski, Mikstein.

Fi.38 B
Mi.48
1 600 PLN
9442

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "brak połowy litery L", gwarancja Gryżewski.

Fi.38 B
Mi.48 
1 600 PLN
9443

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.38No
Mi.48K
400 PLN
9444

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. w kolorze szarofioletowym z nadrukiem formą IIB, z błędem na poz.66 "uszkodzone obie litery P", ładny stan, gwarancja i opis Mikstein, Schmutz.

Fi.39a
Mi.37
2 000 PLN
9445

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.94, ze skartu unieważniony rzadkim kasownikiem rusztowym KRAKÓW 1, ładny stan, sygnowany Witkowski, gwarancja i opis Schmutz..

Fi.40
Mi.38
200 PLN
9446

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, zmatowiona guma na połowie znaczka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
120 PLN
9447

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.78, lekki ślad podlepki, sygnatura Kronenberg, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.40
Mi.38 
150 PLN
9448

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszą formą poz.64, piękny stan, gwarancja Gryżewski, z opisem Mikstein.

Fi.40 No
Mi.38
5 500 PLN
9449

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z podwójnym nadrukiem pierwszą formą poz.71, lekki ślad podlepki, poza naturalnym wtrąceniem w papierze w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein, z opisem Mikulski.

Fi.40 Np
Mi.38 
11 000 PLN
9450

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", ślady po trzech podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.40B3
Mi.38
600 PLN
9451

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 74, gwarancja Łaszkiewicz, Mikstein.

Fi.40No
Mi.38K
2 000 PLN
9452

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 34 z błędem "cienkie Z", bardzo rzadkie, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.40No B1
Mi.38K
4 500 PLN
9453

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, przedrukowano tą formą tylko jeden stu znaczkowy arkusz, plama po usuniętych podlepkach, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.40Np
Mi.38DD
9 000 PLN
9454

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 60, gwarancja Melnik.

Fi.41
Mi.39
50 PLN
9455

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 46, gwarancja i oznaczenie.

Fi.41
Mi.39
45 PLN