The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 78. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9296

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria kasowana na wycinkach, gwarancja Ryblewski.

Fi.17-19
50 PLN
9297

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami (Fi.470.-), gwarancja Schmutz.

Fi.17-19 No
450 PLN
9298

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami (Fi.470.-), gwarancja podwójna Roszkowski, Kwaśniewski i Ryblewski, Schmutz.

Fi.17-19 No
450 PLN
9299

1918 pierwsze wydanie lubelskie, kasowana seria znaczków z odwróconymi nadrukami, gwarancja Schmutz.

Fi.17-19 No
280 PLN
9300

1918 pierwsze wydanie lubelskie, parka z odwróconym nadrukiem, stan idealny, gwarancja Schmutz.

Fi.17No
Mi.17K 
680 PLN
9301

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.18
Mi.18
50 PLN
9302

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.18
Mi.18
100 PLN
SOLD
9303

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
50 PLN
9304

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
100 PLN
9305

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana, znaczek za 10/30 hal. z obydwoma kolorami nadruku czarnym i fioletowobrązowym (Fi.350+180.-), gwarancja. Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29
Mi.20-28
480 PLN
9306

1918 drugie wydanie lubelskie, seria z odmianami 20b, 22b i 23b, gwarancja Schmutz (Fi. 2.380,-).

Fi.20-29
Mi.20-28
1 900 PLN
9307

1918 drugie wydanie lubelskie w czworoblokach (20a, 21, 22a, 22b, 23a, 24, 25b, 26, 27b, 28, 29), w tym znaczki z błędami 26B15, 27bB18, 27bB19, 28B11 i 28B12, czworobloki w pięknym stanie, wartość katalogowa 21.400,- zł, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.20-29
Mi.20-28 
17 000 PLN
9308

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 500 PLN
9309

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Falkowski.

Fi.20a
Mi.20A
70 PLN
9310

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20a
Mi.20A
90 PLN
9311

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20a
Mi.20A
70 PLN
SOLD
9312

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.20b
Mi.20b 
60 PLN
9313

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
9314

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
25 PLN
9315

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
260 PLN
9316

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Radomia, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
9317

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek na wycinku listu z Olkusza, znaczek z brzegowym uszkodzeniem formy.

Fi.21
Mi.21
150 PLN
SOLD
9318

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
9319

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z odwróconym (Fi.300.-) i uszkodzonym nadrukiem brzegowym "brak P i gwiazdki", pod uszkodzonym nadrukiem pas delikatnych naturalnym zmatowień na gumie, taniej liczony, gwarancja Falkowski.

Fi.21 No
150 PLN
9320

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek na wycinku z rzadkim kasownikiem z Włoszczowej.

Fi.22a
Mi.22a
100 PLN
9321

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
9322

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
9323

1918 drugie wydanie lubelskie, kartka polecona z Olkusza 22.2.19 do Warszawy, do opłaty zaliczono mające moc obiegową całostkę i znaczki austriackie, kartka z unikalną mieszaną frankaturą czterech różnych wydań; całostka okupacji austriackiej, znaczki austriackiej poczty polowej, znaczki wydania lubelskiego i znaczki polskiego wydania obiegowego, opłata 2 hal. ponad taryfę z braku znaczków o odpowiednim nominale, gwarancja Schmutz.

Fi.22a, OACp3, )A55, OA56, 73B
10 000 PLN
9324

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal., lewe z nadrukiem brzegowym: górny z nikłą zniekształconą gwiazdką, dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL." (Fi.780.-); bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja.

Fi.22a B4
540 PLN
9325

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 11 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22aNo
Mi.22aK
300 PLN
9326

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. unikalny z podwójnym nadrukiem (Fi.30000.-), oba nadruki są znacznie wzajemnie przesunięte wobec siebie i występują jako podwójne tylko na części arkusza, zawsze spotykamy na nich lekki abklatsch, a na dole pasek farby na odwrocie, ogólnie bardzo ładny stan, podwójna gwarancja Mikulski.

Fi.22a Np
36 000 PLN
9327

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze fioletowym z poz. 31 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22b
Mi.22b
240 PLN
9328

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnatura WITKOWSKI POZNAŃ, gwarancja Gryżewski.

Fi.22b
200 PLN
9329

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 31 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
1 200 PLN
9330

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, nadruk z poz. 41 dodatkowo z brzegowym uszkodzeniem nadruku, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
350 PLN
9331

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
550 PLN
9332

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
180 PLN
9333

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
220 PLN
9334

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem ZL 12 3/4, gwarancja i oznaczenie.

Fi.23a
Mi.23A
60 PLN
9335

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Piotrkowa.

Fi.23a
Mi.23a
80 PLN