The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 78. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15324

1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk - niezłożona!!! doskonały stan zachowania.

Fi.Cp41
100 PLN
15325

1921 kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
15326

1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN
15327

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

Fi.Cp41
80 PLN
15328

1921 pokwitowanie telegraficzne ze Lwowa, ciekawa usterka pokwitowania w postaci wgniecionej górnej ramki znaku opłaty.

Fi.Ct4, 91B, 114
125 PLN
15329

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 23.8.23 z Mogilna do Bydgoszczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CfpI
50 PLN
15330

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz czysty i z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 6.II.24 ze Lwowa do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.CfpI
100 PLN
15331

1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym.

Fi.Cp39I
40 PLN
15332

1922 przewartościowanie odręczne czerwonym atramentem "400 mk" - pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, na telegram nadany 17 lipca 1923 z miejscowości Izbica Kujawska do Warszawy; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (w dwóch miejscach pionowo złożony) - reprodukcję oferowanego waloru wykorzystano w najnowszym wydaniu II tomu katalogu Fischera.

Fi.Ct10
1 600 PLN
15333

1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 162x97mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 27.IX z Krakowa do Lublina, na odwrocie wyliczenia porta; dodatkowo owalna pieczęć nadawcy z datą "ZAKŁAD KREDYTOWY MIAST MAŁOPOLSKICH 27 Wrz. 1922"; doskonały stan zachowania.

Fi.Ct10a
200 PLN
15334

1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina.

Fi.Ct7
40 PLN
15335

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 18 4 z miejscowości Posada Olchowska do Gliwic; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ct13
120 PLN
15336

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
15337

1925 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp42
60 PLN
15338

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta dofrankowana (obowiązkowa dopłata 1 gr) i wysłana 26.VI.26 ze Lwowa do Krakowa;

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 10.12 z miejscowości Paleśnica do Krakowa, doskonale odciśnięty rusztowy kasownik nadawczy;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, sygnatura (P.Z.G.Nr 235-5.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.iT. XII-926); usterka - w sygnaturze brak nawiasu otwierającego przed XII-926;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.i T. XII-926); karta wysłana 5.VI.27 z Czortkowa do Krakowa;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. II-1927); karta wysłana 11.9 z Jordanowa do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. X-1927); karta dofrankowana i wysłana 19.6 z Rabki do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp42, 43I, 43II, 45Ia
400 PLN
15339

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp42
10 PLN
15340

1926 całostka z sygnaturą P.Z.G. No 76 - 10.000.000 - 26 z obiegu pocztowego z Wisły.

Fi.Cp43I
10 PLN
15341

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
20 PLN
15342

1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna 10+10 gr, sygnatura tylko na karcie z opłaconą odpowiedzią (P.Z.G.No 753/2-500000-25.);

1927 Kolumna Zygmunta - karta podwójna 10+10 gr, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, bez sygnatury nakładu; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp44I, 47
500 PLN
15343

1926 kartka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp45
40 PLN
15344

1926 całostka na przesyłki zagraniczne, niewielkie zmarszczenie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp45I
30 PLN
15345

1926 całostka do obrotu zagranicznego z obiegu z Czyżewa.

Fi.Cp45I
15 PLN
15346

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta wysłana 23.VII.1934 z Iłży do Rembertowa.

Fi.Cp45I B1
50 PLN
15347

1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia.

Fi.Cp45I
20 PLN
15348

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
15 PLN
15349

1927 całostka - część na odpowiedź z sygnaturą IX.27, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp47B
60 PLN
15350

1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium.

Fi.Cp45
15 PLN
15351

1928 kartka z Krakowa do Niemiec, sygnatura X.1927.

Fi.Cp46, 209II
15 PLN
15352

1928 Henryk Sienkiewicz, karta bez hasła propagandowego, sygnatura M.P.i T.(II-1926)50.000.000., walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp48
80 PLN
15353

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
30 PLN
15354

1929 kartka ze Zdun do Niemiec, sygnatura II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
15355

1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
15356

1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930, kartka pisana w języku hebrajskim.

Fi.Cp48
15 PLN
15357

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931,lekko zagięty prawy dolny róg.

Fi.Cp50I
80 PLN
15358

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
15359

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, sygnatura VIII-1931, ślady podlepek na odwrocie.

Fi.Cp50I
80 PLN
15360

1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji.

Fi.Cp50II
80 PLN
15361

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka (38 mm); dofrankowana i wysłana 28.X.33 z Nowego Sącza do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik odgięty).

Fi.Cp50IIb
50 PLN
15362

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Kraków, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
15363

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN