Auction 78. Air mail

13823

1962 Narciarskie Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, efektowna karta z dodatkową nalepką przesłana 25.2 z Zakopanego pocztą szybowcową zorganizowaną specjalnie z okazji zawodów.

Fi.1149-51a
Mi.1294-96A
35 PLN
15148

1936 Zawody balonowe o puchar Gordon-Benetta, list ofrankowany obydwoma znaczkami, przesłany 30.VIII pocztą balonową z Warszawy do Wolnego Miasta Gdańska; dodatkowo na odwrocie nalepka propagująca XVI Międzynarodowe Targi Wschodnie we Lwowie; dekoracyjna całość.

Fi.292-93
Mi.313-14
120 PLN
15722

2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-).

120 PLN
15725

1915 XIII (ostatni) lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 2.III, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla.

Fi.16a (12a)
300 PLN
15726

Fi.21b
120 PLN
15727

1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Lwów - Wiedeń, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 16.V ze Lwowa do Wiednia, dodatkowy stempelek POCZTA LOTNICZA LWÓW, kasownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania.

Fi.25b
120 PLN
15728

Fi.1A, 3A
25 PLN
15729

Fi.1B, 3B
60 PLN
15730

Fi.3B
50 PLN
15731

Fi.15
20 PLN
15732

1925 Warszawa - Kopenhaga "AEROLOT", cięta nalepka okolicznościowa z okazji próbnego pierwszego lotu pocztowego, dość rzadka, na życzenie kopia fotoatestu na taka nalepkę.

Fi.39
360 PLN
15733

150 PLN
15734

400 PLN
15735

1926 nalepka tygodnia lotniczego w Krakowie.

Fi.19
80 PLN
15736

1926 polecony list lotniczy wysłany 12.VI z urzędu Warszawa 19 Port Lotniczy do Krakowa, fioletowe: datownik, stempelek polecenia z bardzo niskim numerem "10" i "POCZTĄ LOTNICZĄ PAR AVION", na froncie czerwony stempelek urzędu docelowego "Nadeszła Pocztą Lotniczą", kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Bura.

Fi.188, 205, 220
Mi.207, 228, 233
500 PLN
15737

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

20 PLN
15738

20 PLN
15739

Fi.60
250 PLN
15740

1929 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.36
30 PLN
15741

Fi.37
50 PLN
15742

Fi.39
50 PLN
15743

Fi.39
20 PLN
15744

1929 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, dwa górne znaczki z podlepką.

Fi.43
50 PLN
15745

Fi.50
200 PLN
15746

Fi.83
300 PLN
15747

Fi.93h
360 PLN
15748

1929 LZ 127 Graf Zeppelin - lot dookoła świata do Szopienic na Polskim Górnym Śląsku, widokówka odpowiednio opłacona najdroższymi znaczkami wydania lotniczego z 1926 roku, wysłana 15.VIII z Friedrichshafen; po przelocie wokół świata dostarczona do Polski (Sieger 30Ad).

Mi.379-384
1 500 PLN
15749

Fi.100b
1 000 PLN
15750

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Magdeburga, widokówka przewieziona 7.6 sterowcem z Magdeburga do Friedrichshafen, czerwony okolicznościowy stempel lotu, kasownik odbiorczy 8.6; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Sieger 109Ba).

Mi.361, 416, 452
150 PLN
15751

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - widokówka opłacona znaczkiem poczty sterowcowej za 65 centów, przesłana 31.V z Nowego Jorku do Friedrichshafen w ramach lotu powrotnego, ma stempel ROUND FLIGHT drugiego typu (Sieger 64).

900 PLN
15752

Fi.115
240 PLN
15753

1932 Warszawa-Wilno-Ryga-Tallin "LOT", list przesłany 18.8 na trasie Ryga-Wilno, na odwrocie datownik odbiorczy Wilno 1 z tego samego dnia, dodatkowo na froncie stempelek "NADESZŁA pocztą lotniczą", wariant lotu nie opisany w katalogu; doskonały stan zachowania.

Fi.115
500 PLN
15754

1933 LZ 127 Graf Zeppelin - lot nad Rzymem, list ofrankowany serią greckich znaczków zeppelinowych, dosłany 27.V z Aten do Rzymu, brak greckiego stempla z dolotu, więc włoski zeppelinowy i odbiorczy grzecznościowe, tanio liczony.

Mi.352-54
600 PLN
15755

1933 Litwa, polecony list lotniczy wysłany 21.IX z Kowna, adresowany do wydawcy katalogu poczt lotniczych La Haye z wydawnictwa Inapress w Hadze, datowniki nadawcze i czerwony stempelek polecenia KAUNAS CENTR, berlińskie stemple tranzytowe w tym czerwony lotniczy; datowniki odbiorcze GRAVENHAGEN z 22.9; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym.

Mi.372A, 374A, 376A, 378A
400 PLN
15756

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta, karta pocztowa z dodatkową nalepką Aeroklubu RP, przewieziona balonem "Legionowo".

Fi.7a
120 PLN
15757

Fi.64
120 PLN
15758

Mi.385-90
40 PLN
15759

1934 list lotniczy ofrankowany dwoma znaczkami zeppelinowymi z nadrukiem "Chicagofahrt" o najwyższym nominale 4 RM.; wysłany 15.VI z Hamburga do Buenos Aires, piękny oryginalny obieg pocztowy, kasowniki odbiorcze; wysoka wycena katalogowa (Mi.1050 euro).

Mi.498, 380
1 600 PLN
15760

1935 kartka z samochodowego pościgu za balonem wolnym w Mościcach.

Fi.8a
80 PLN
15761

1935 III Samochodowy Pościg za Balonem Wolnym w Mościcach, list ekspresowy do Ozorkowa przesłany balonem 24.V balonem, stemple okolicznościowe w kolorze czerwonym, datownik miejsca lądowania Borzęcin, a na odwrocie kasownik odbiorczy, bardzo rzadki walor - balonem przewieziono zaledwie 20 sztuk poczty ze stemplami okolicznościowymi odciśniętymi w kolorze czerwonym; doskonały stan zachowania.

Fi.13b
2 000 PLN