The new auction will start soon

Auction 78. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15564

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
15565

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z sygnaturą VIII47.

Fi.Cp119
30 PLN
15566

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z sygnaturą VIII47.

Fi.Cp119
30 PLN
15567

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z hasłem propagandowym 16.

Fi.Cp119I
40 PLN
15568

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z hasłem propagandowym 16.

Fi.Cp119I
40 PLN
15569

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 9.

Fi.Cp120
30 PLN
15570

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 9.

Fi.Cp120
30 PLN
15571

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp120
288 PLN
SOLD
15572

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Zygmunt Krasiński) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
15573

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 6 z obiegu pocztowego z karminowym nadrukiem typ 15 i z hasłem propagandowym 16c.

Fi.Cp121II
70 PLN
15574

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 17 z obiegu pocztowego z karminowym nadrukiem typ 14 i z hasłem propagandowym 16c.

Fi.Cp121II
70 PLN
15575

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 9 z obiegu pocztowego z karminowym nadrukiem typ 14 i z hasłem propagandowym 16c.

Fi.Cp121II
70 PLN
15576

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 7 z obiegu pocztowego z karminowym nadrukiem typ 14 i z hasłem propagandowym 16c.

Fi.Cp121II
70 PLN
15577

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 10 z obiegu pocztowego z karminowym nadrukiem typ 14 i z hasłem propagandowym 16c.

Fi.Cp121II
70 PLN
15578

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
50 PLN
15579

1949 wydanie prowizoryczne, kartki w różnych odmianach papieru z obiegu pocztowego.

Fi.Cp122
50 PLN
15580

1950 "groszy" karta z nadrukiem typu 8 z hasłem propagandowym 19, dofrankowana znaczkami w nowej walucie (w tym obowiązkowa dopłata 15 gr na odbudowę Warszawy) i wysłana 26-1 1952 z Krynicy do Krakowa.

Fi.Cp124
50 PLN
15581

1950 Bolesław Bierut, 10 zł, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50.

Fi.Cp124
20 PLN
15582

1951 karta ze znakiem opłaty portret Bieruta (jak zn.537), sygnatura (VII.52), hasło propagandowe 20b, dofrankowana i wysłana 21.12.1953 z Łodzi do Warszawy.

Fi.Cp125
30 PLN
15583

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych).

Fi.Cp125-30
150 PLN
15584

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
15585

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
15 PLN
15586

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
15587

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
15 PLN
15588

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck13
150 PLN
15589

1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck14a
270 PLN
15590

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
15591

1952 wycofane koperty 12I drukowane z X walca z hasłami propagandowymi A i B (komplet), ponownie dopuszczone do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkami opłaty nr.606 i nadrukowane stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck15Ib
300 PLN
15592

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23.

Fi.Cp131
20 PLN
15593

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, niezłożona, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
50 PLN
15594

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 21b-23.

Fi.Cp132
40 PLN
15595

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-18b.

Fi.Cp132
40 PLN
15596

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
40 PLN
15597

1952 wycofana ze sprzedaży karta podwójna - budownictwo mieszkaniowe (Cp132), ponownie wprowadzona do obiegu po oklejeniu starego znaku opłaty znaczkiem obiegowym Fi.765 (pomnik Kopernika w Warszawie), sygnatura IX.52, układ haseł 19-18b; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp132
100 PLN
SOLD
15598

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera (Fi.30.-).

Fi.Cp134
15 PLN
15599

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe C; dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady podlepek).

Fi.Ck16I
80 PLN
15600

1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16I
700 PLN
15601

1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck18a
270 PLN
15602

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
20 PLN
15603

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
20 PLN