The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 77. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2269

1935 wydanie żałobne, komplet trzech parek poziomych z międzypolem.

Fi.273-75
Mi.294-96I
180 PLN
2270

1935 wydanie żałobne, seria sześciu znaczków, w tym dwie odmiany znaczka za 25 gr, czyste (Fi.108.-).

Fi.273-77I+II
Mi.294I-98II
150 PLN
2271

1935 AMBULANS NR.340 relacji ČESKÝ TĚŠÍN-BIELSKO, widokówka do Truskawca przesłana 19.VIII ambulansem, znaczek skasowany datownikiem "ČESKÝ TĚŠÍN-BIELSKO 340", ambulans ten kursował w latach 1929-34, następnie został zawieszony, po roku przywrócono go na jeden sezon 1935/36, po czym zlikwidowano; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.274
Mi.295I
200 PLN
2272

1935 wydanie żałobne, 15 gr frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 19.XI. z miejscowości Hrebenów do Leska; znaczek uszkodzony.

Fi.274
Mi.295I 
50 PLN
2273

1935 kartka ze Spały 21.VII.35 do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Jubileuszowego Zlotu Harcerstwa Polskiego, okolicznościowa plakietka zjazdu i widokówka o tematyce harcerskiej, dekoracyjna i rzadka całość z oryginalnego obiegu.

Fi.274
600 PLN
2274

1935 list z Mszany Dolnej.

Fi.274, 279
Mi.295, 300
10 PLN
2275

1935 list firmowy nadany w pośrednictwie pocztowym w domu towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie.

Fi.275
Mi.296
80 PLN
2276

1935 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206.

Fi.275
90 PLN
SOLD
2277

1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka, niewielki ubytek na klapie.

Fi.275II
Mi.296II 
30 PLN
2278

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr znaczek na widokówce przedstawiającą portret Marszałka na koniu pędzla Jerzego Kossaka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006).

Fi.278
Mi.299
120 PLN
2279

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria skasowana okolicznościowo 7.VI na widokówce przedstawiającej projekt głównego wejścia na kopiec, wysłanej do Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
80 PLN
2280

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria czysta.

Fi.278-79
Mi.299-300
40 PLN
2281

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, opłacony zgodnie z taryfą list polecony ofrankowany znaczkami z nadrukiem wysłany 7.VI z Krakowa do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym KOPIEC MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA 7.VI; datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania - przebarwienia (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
50 PLN
2282

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na kopercie listu poleconego, skasowana okolicznościowo 18.VI (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300 
30 PLN
2283

1935 "PAMIĄTKA BUDOWY KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA SOWIŃCU W KRAKOWIE", efektowny dyplom autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego wykonany techniką dwubarwnego drzeworytu, na odwrocie znaczki ostemplowane okolicznościowo; wyjątkowe wydawnictwo; temat - JÓZEF PIŁSUDSKI.

Fi.278-279
Mi.299-300 
300 PLN
2284

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Załucze - Lwów nr 34a.

Fi.280
90 PLN
2285

1935-37 wydanie obiegowe - różne widoki i Prezydent I.Mościcki, seria czysta z oboma typami wielkości rysunku i uzupełnieniem o dodatkowe widoki.

Fi.280-90 I II, 294-97
Mi.301-11, 315-18
250 PLN
2286

1935 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Wilno nr 295.

Fi.284
Mi.305
80 PLN
2287

1935 seria "widokowa" - frankatura trójkolorowa, list polecony zabezpieczony pieczęciami lakowymi z odciskiem sygnetu wysłany 11.IV.1938 z miejscowości Chorobrów koło Sokala do Gdyni; ponieważ adresat wyjechał za granicę przesyłkę 13.IV zwrócono do nadawcy; w 1951 wieś Chorobrów wraz z niemal całym obszarem gminy Chorobrów została przyłączona do Związku Radzieckiego w ramach umowy o zamianie granic.

Fi.284II, 287II, 294
Mi.305II, 308II, 318
240 PLN
2288

1935 Wydanie obiegowe - Belweder, próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze karminowobrązowym, gwarancja Rachmanow.

Fi.284I P5
Mi.305I 
1 800 PLN
2289

1935 Wydanie obiegowe - Belweder, ostatnio skatalogowana próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze ochrowobrązowym, gwarancja Galewski.

Fi.284I P7
Mi.305I 
3 600 PLN
2290

1935 seria "widokowa", 45 gr - frankatura pojedyncza, list polecony przesłany 15.XII.1938 miejscowo w Lublinie.

Fi.286II
Mi.307II 
15 PLN
2291

1935 seria "widokowa", 45 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 12.V.1939 z Koniecpola do Piotrkowa Trybunalskiego, kasownik odbiorczy.

Fi.286II, 310
Mi.307II, 331 
15 PLN
2292

1935 seria "widokowa", 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 18.I.1936 z Modliborzyc do Lublina, kasownik odbiorczy.

Fi.288I
Mi.309I 
15 PLN
2293

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Warszawa nr 120a.

Fi.Cp51
60 PLN
SOLD
2294

1935 kartka z Gdyni do Krakowa, charakterystyczny kasownik GDYNIA - PORT POLSKI.

Fi.Cp64
30 PLN
2295

1935 "Polskie znaki pocztowe" pod redakcją Antoniego Łaszkiewicza, kompendium wiedzy na temat polskiej filatelistyki z wyceną, 419 stron w płóciennej oprawie.


300 PLN
2296

1935 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna C71 Kraków, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 11.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
2297

1935 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze III-35 wysłana 17.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia urzędu Warszawa 7 z wyróżnikiem "A", na odwrocie datownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania.


150 PLN
2298

1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.iT.53 (X.932) wysłana 28.V do urzędu pocztowego w miejscowości Zelów; stempelek polecenia urzędu Skawina, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


100 PLN
2299

1935 pierwszy specjalizowany katalog polskich znaków pocztowych pod redakcją Antoniego Łaszkiewicza nakładem czasopisma Ikaros, 420 stron.


500 PLN
2300

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - "HARCERZE ZAGŁĘBIA WĘGLOWEGO" - specjalna karta ozdobiona rysunkiem autorstwa Longina Adamieckiego przedstawiająca harcerza i starego górnika na tle pracujących kopalni i hut Zagłębia, odbito w drukarni polowej 1.Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej z Dąbrowy Górniczej, Spała, dn. 10-24 lipca 1935; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
2301

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - "HARCERZE ZAGŁĘBIA WĘGLOWEGO" - specjalna karta ozdobiona rysunkiem autorstwa Longina Adamieckiego przedstawiająca harcerza na tle obozu harcerskiego w lesie i dymiących kominów hutniczych Zagłębia, odbito w drukarni polowej 1.Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej z Dąbrowy Górniczej, Spała, dn. 10-24 lipca 1935; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
2302

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - "HARCERZE ZAGŁĘBIA WĘGLOWEGO" - specjalna karta ozdobiona rysunkiem autorstwa Longina Adamieckiego przedstawiająca harcerza i dwóch skautów trzymających się za ręce na tle obozu, odbito w drukarni polowej 1.Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej z Dąbrowy Górniczej, Spała, dn. 10-24 lipca 1935; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
2303

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - - specjalna karta ozdobiona rysunkiem przedstawiającym lilijkę z oplotem, nakładem II-iej Częstochowskiej drużyny Harcerskiej im.Stefana Czarneckiego; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


80 PLN
2304

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - - specjalna karta ozdobiona rysunkiem przedstawiającym lilijkę, nakładem II-iej Częstochowskiej drużyny Harcerskiej im.Stefana Czarneckiego; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


80 PLN
2305

1936 ozdobny wklejnik na znaczki pocztowe z parką znaczków ostemplowaną kasownikiem okolicznościowym "WITAJ GWIAZDKO" z Krakowa.

Fi.274
45 PLN
2306

1936 karta formularz Koła Żołnierzy 2 p. Ułanów Leg. Pol, dziury po archiwizacji.

Fi.280
20 PLN
2307

1936 pocztowy dowód przyjęcia z Zaniemyśla, znaczek opłaty użyty jako znaczek dopłaty.

Fi.280
30 PLN
2308

1936 list z 3. kompanii CKM 48. pułku strzelców kresowych ze Stanisławowa do Rzeszowa, na odwrocie stempel formacyjny "48 PUŁK PIECHOTY S.K." i stempel opłaty ulgowej 'Opłata ulgowa / (rozp. M. P. i T. / Nr PW. 501/70 z r. 1933)".

Fi.282
Mi.303
50 PLN