The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 77. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2229

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany m.in. obydwoma znaczkami z nadrukiem, wysłany 6.V z Katowic do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie winietki wystawowe w rożnych kolorach i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007); gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
200 PLN
2230

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, oba znaczki z nadrukiem ostemplowane 10.V kasownikiem okolicznościowym na ilustrowanej pamiątkowej kopercie listu do Częstochowy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007).

Fi.264-65
Mi.285-86 
160 PLN
2231

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy).

Fi.264-65, 268-69
Mi.285-86, 289-90
200 PLN
2232

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis.

Fi.265P
Mi.286 
120 PLN
2233

1934 20-lecie wymarszu Legionów, luzak.

Fi.266
Mi.287
15 PLN
2234

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
2235

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, gwarancja.

Fi.268-9
Mi.289-90 
80 PLN
2236

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.150.-), gwarancja Schmutz.

Fi.268-69
Mi.289-90
110 PLN
2237

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczki z nadrukiem, ostemplowane okolicznościowo na osobnych kopertach (Myślicki 34 014).

Fi.268-69
Mi.289-90
50 PLN
SOLD
2238

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30 gr - frankatura mieszana, list wysłany 29.XII z Chrzanowa do Wiednia.

Fi.269, 253
Mi.290, 274 
30 PLN
2239

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym, prawy dolny znaczek z minimalnym ubytkiem w gumie i dziurką, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270I
Mi.291IA
1 000 PLN
2240

1934 wydanie przedrukowe, 25 gr z ciemnym nadrukiem typograficznym - frankatura mieszana, list za zwrotnym potwierdzeniem odbioru wysłany 18.XII z Lublina do Warszawy, niedoręczony, zwrócony do nadawcy.

Fi.270II, 252
Mi.291IB, 273 
50 PLN
2241

1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem w odmianie III - obniżone gr., znaczek bez gumy (without gum).

Fi.270III
Mi.291II
130 PLN
2242

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1400.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
1 500 PLN
2243

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odmiany III z literami gr w jednej linii z nowym nominałem, dodatkowo przesunięty nadruk przechodzący na sąsiedni znaczek, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270III
Mi.291II
40 PLN
2244

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odmiany III z literami gr w jednej linii z nowym nominałem, czysty rzadki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
900 PLN
2245

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi.40 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.270III
Mi.291II
80 PLN
2246

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w rzadszym kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz.

Fi.270IIa No
Mi.291IB
1 500 PLN
2247

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.270IIa No
Mi.291K
850 PLN
2248

1934 wydanie przedrukowe, seria czterech znaczków, w tym dwa typy znaczków za 1 zł/1,20 zł, czyste (Fi.430.-).

Fi.270IIb, 271, 272I-II
Mi.291IB, 292, 293I-II
380 PLN
2249

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoczarnym z błędem na poz.25 "ścięta górna część lewej cyfry 2" (Fi.50.-), kilka słabszych ząbków, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.270IIb B2
Mi.270Ib
30 PLN
2250

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. o skośnie przesuniętym rysunku z typograficznym nadrukiem niebieskawoczarnym typu II, to rzadka odmiana koloru nadruku typograficznego, do tej pory spotykano znaczki kasowane, pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, piękny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.270IIc
Mi.291IB
500 PLN
2251

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym szaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291IA
200 PLN
2252

1934 list polecony ze Lwowa do Rumunii.

Fi.272
Mi.293
60 PLN
2253

1934 kartka reklamowa z Warszawy do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Wystawy Przemysły Metalowego i Elektrycznego.

Fi.292
Mi.314
80 PLN
2254

1934 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE 1934 2.VIII.-16.IX." Warszawa 2 (wyróżnik *c*), dobrej jakości odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na karcie przesłanej miejscowo 7.IX; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 109).

Fi.Cp51
200 PLN
SOLD
2255

1934 "Zjednoczona Fabryka Związków Azotowych" - 30 gr (2 x 15 gr) frankatura mechaniczna B4 Chorzów, karta firmowa wysłana 19.I do Kielc; temat - CHEMIA.


40 PLN
2256

1934 kartka druk z firmy wydawniczej w Warszawie opłacony frankaturą mechaniczną pocztowym z reklamą nadawcy.


60 PLN
2257

1935 list polecony z Poznania do Berlina.

Fi.238
Mi.257
26 PLN
SOLD
2258

1935 miejscowy list polecony z Żyrardowa 19.8.35.

Fi.238, 252
Mi.257, 273 
15 PLN
2259

1935 M/S "PIŁSUDSKI" znaczek na wycinku skasowany 13.IX w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. M/S "PIŁSUDSKI", rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 021).

Fi.255
Mi.276
100 PLN
2260

1935 lotniczy list polecz Warszawy do Amsterdamu, na odwrocie stempel Warszawa 19 Port Lotniczy.

Fi.255, 272
Mi.276, 293
60 PLN
2261

1935 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności miasta Warszawy.

Fi.256
Mi.277 
20 PLN
2262

1935 list "papiery handlowe" na kopercie firmowej Zakładów Elektrotechnicznych Braci Borkowskich z Warszawy.

Fi.256
Mi.277 
15 PLN
2263

1935 kartka z Warszawy do Budapesztu, kasownik okolicznościowy "MIĘDZYNARODOWY ZJAZD METEOROLOGICZNY / wrzesień 1935 / WARSZAWA".

Fi.267
150 PLN
2264

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - dekoracyjnie frankowana karta pocztowa z dodatkowymi nalepkami ostemplowana kasownikiem okolicznościowym i wysłana 23.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca, efektowna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 011).

Fi.273
Mi.294
600 PLN
2265

1935 "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935" Zakopane 1, znaczek za 5 gr wydania żałobnego po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego na widokówce ostemplowany 7.VIII kasownikiem okolicznościowym - stosowanym zaledwie przez 8 dni!!! dodatkowo stempelek schroniska Starego "SCHRONISKO w TATRACH 1400 m POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 014).

Fi.273
Mi.294 
200 PLN
2266

1935 wydanie żałobne, 5 gr - frankatura mieszana, karta pocztowa wysłana 30.VII z Przemyśla do Warszawy, karta firmowa "Franciszek Czyżyński Pracownia Ślusarsko-Mechaniczna"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.273, 253
Mi.294I, 274
30 PLN
2267

1935 wydanie żałobne, 5 gr i 25 gr (typografia) - list polecony wysłany 14.IX z Kraśnika do Lublina, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.273, 275I
Mi.294I, 296I 
30 PLN
2268

1935 "WSZECHŚWIATOWA OLIMPJADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E." Warszawa 1, czerwone odbitki niezwykle rzadkiego kasownika okolicznościowego na liście wysłanym 21.VIII do Francji, koperta po prawej stronie u dołu uszkodzona, ze względów estetycznych uzupełniona; kasownik odbiorczy, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, walor bardzo trudny do zdobycia (Myślicki 35 015); temat - SZACHY; gwarancja Schmutz.

Fi.273, 287
Mi.294I, 306 
600 PLN