Auction 77. Inter-war Poland 1919-1939

2149

1931 list ze Lwowa do warszawy z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P.".

Fi.213, 242
Mi.241, 261
25 PLN
2150

1931 list polecony z Warszawy do Austrii.

Fi.226, 245
Mi.245, 257
20 PLN
2151

1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zbąszyń nr 3.

Fi.240, 246, Cp48
40 PLN
2152

1931 "OFIAROM POWODZI WOJ.WILEŃSKIEGO.NOW.I.BIAŁ." - ciemnoniebieska nalepka dobroczynna (revenue) o nominale 10 gr doklejona na liście poleconym wysłanym 5.IX z Lublina do Białej Podlaskiej; od 1924 roku Poczta na wniosek organizacji charytatywnych wspierała je organizując za pośrednictwem sieci swoich placówek sprzedaż nalepek dobroczynnych, mogły one być doklejane na odwrocie listów, kasowanie nalepek datownikiem pocztowym było niedozwolone (za H.Vogels "Sprzedaż nalepek dobroczynnych w urzędach pocztowych w Polsce w okresie międzywojennym" Przegląd Filatelistyczny 3/2015); słabszy stan zachowania.

Fi.244
Mi.263
120 PLN
2153

1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101 7.VII.31.

Fi.244
50 PLN
2154

1931 kartka z Radomia.

Fi.248
Mi.266
10 PLN
2155

1931 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Katowice nr 216.

Fi.248
Mi.267
80 PLN
2156

1931 składany list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Laskowice nr 105.

Fi.248
135 PLN
2157

1931 "Henryka Francka Synowie S.A." 75 gr (25 + 50 gr) frankatura mechaniczna A46 - koperta firmowa, list polecony wysłany 17.IV ze Skawiny do Krościenka, kasownik odbiorczy.

80 PLN
2158

1931 telegram z Krasnegostawu do Lublina na dekoracyjnym formularzu z okazji setnej rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego, rzadki i dekoracyjny walor.

70 PLN
2159

1931 nieopłacona widokówka wysłana 3.IV z Kowla do Urzędu Pocztowego w Bychawie, stempelek dopłaty bez wypisanej wysokości dopłaty; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
2160

1931 list polecony z Łodzi do Holandii o charakterze filatelistycznym opłacony znaczkami różnych wydań.

25 PLN
2161

1931-39 miesięcznik "Ilustrowanych Wiadomości Filatelistycznych" 50 zeszytów, niekompletne, bardzo rzadko spotykane.

2 000 PLN
2162

1932 list polecony z Krakowa do Holandii.

Fi.211, 213, 214, 250
Mi.239, 241, 242, 271
25 PLN
2163

1932 list z Pińska do Tomaszowa.

Fi.213
Mi.241
10 PLN
2164

1932 kartka nakładu Ministerstwa Poczt i Telegrafów z dochodem przeznaczonym na walkę z bezrobociem nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Warszawa nr 7.

Fi.226
Mi.245
60 PLN
2165

1932 kartka z Bydgoszczy 15.XII.32 do Warszawy.

Fi.226
Mi.245
10 PLN
2166

1932 list z Krakowa 14.5.32 do Warszawy.

Fi.226, 243
Mi.245, 262
10 PLN
2167

1932 list polecony z Kut do Lwowa.

Fi.240, 252
Mi.259, 273
15 PLN
2168

1932 list firmowy z Warszawy do Austrii.

Fi.240, 254, 255
Mi.259, 275, 276
20 PLN
2169

1932 kartka z Warszawy 26.III.32 do Lublina z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA / L.O.P.P.".

Fi.242, 243
Mi.261, 262
20 PLN
2170

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 5 gr + 30 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 26.V.1934 z miejscowości Michałowo - Niezabudka do Berlina.

Fi.251, 256
Mi.272, 277
15 PLN
2171

1932 małe doniczki, seria.

Fi.251-7
Mi.272-8
90 PLN
2172

1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, seria w pięknym stanie.

Fi.251-7
Mi.272-8
45 PLN
2173

1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, seria w czworoblokach w pięknym stanie.

Fi.251-7
Mi.272-8
200 PLN
2174

1932 Wydanie obiegowe tzw."małe doniczki", seria czysta w obu znanych położeniach znaku wodnego, w tym znaczki za 5 i 10 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L i znaczek za 15 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu W.II.P., znaczek za 30 gr. występuje tylko w położeniu W.II.P.

Fi.251-57
Mi.272-78
1 100 PLN
2175

1932 list z Przemyśla.

Fi.256
Mi.277
10 PLN
2176

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 111.

Fi.Cp50IIc
60 PLN
2177

1932 zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego 27.4 z Bydgoszczy do Poznania z doklejonym znaczkiem LOPP za 5 gr, na odwrocie datownik odbiorczy Poznań 28.04; dobry stan zachowania.

120 PLN
2178

Fi.240, 252, 254
Mi.259, 273, 275
20 PLN
2179

1933 list polecony ze Lwowa do Rumunii.

Fi.248, 262
Mi.267, 283
100 PLN
2180

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Warszawa nr 10.

Fi.252
Mi.273
60 PLN
2181

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Częstochowa - Katowice nr 607.

Fi.254
Mi.275
60 PLN
2182

Fi.254
Mi.275
50 PLN
2183

Fi.254, 257
Mi.275, 278
20 PLN
2184

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
180 PLN
2185

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. czysty na podlepce, ładny stan.

Fi.258G
Mi.279
70 PLN
2186

Fi.258
Mi.279
200 PLN
2187

1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (bez podlepki Fi.1300.-), kilka przebarwień i zmatowień na gumie, podlepka na marginesie, liczony tanio jako podlepkowy, sygnowany na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz

Fi.258D
Mi.279Y
300 PLN
2188

Fi.258G
Mi.279
280 PLN