Auction 77. Overprint editions 1918-1919

1193

Fi.29
Mi.28
20 PLN
1194

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z rzadszym nadrukiem odwróconym, cień śladu po podlepce (Fi.550.-), gwarancja Berbeka.

Fi.29 No
Mi.28
500 PLN
1195

1918 drugie wydanie lubelskie, miejscowy list polecony z Lublina 30.12.18 o charakterze filatelistycznym - przepłacony, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA".

Fi.29B9
Mi.28
800 PLN
1196

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, doskonały stan, Fischer 1.650,- zł, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
1197

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 2 hal. z nadrukiem odwróconym - wartość ta nie była dopuszczona do obiegu.

100 PLN
1198

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 6 hal. z nadrukiem odwróconym - wartość ta nie była dopuszczona do obiegu.

100 PLN
1199

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 5 hal. z nadrukiem podwójnym dwustronnym - wartość ta nie była dopuszczona do obiegu, załamany jak widać na skanie.

50 PLN
1200

Fi.30
Mi.29
1 400 PLN
1201

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.79, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Sutcliffe,Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 200 PLN
1202

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.65 (Fi.4200.-), bardzo ładny stan, podwójna gwarancja (stara i nowa) z opisem Mikstein.

Fi.30
Mi.29
4 200 PLN
1203

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 51, piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30
3 600 PLN
1204

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, bardzo ładny stan, sygnowany gwarancja, dodatkowa sygnatura sprawdzająca SM i opis Mikstein, Ryblewski

Fi.31 B
Mi.30
4 500 PLN
1205

Fi.32I
Mi.31
2 200 PLN
1206

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.58, bardzo ładny stan, gwarancja Landre, z opisem Ryblewski.

Fi.32I
Mi.31
160 PLN
1207

1919 wydanie krakowskie, znaczki stemplowane na kopercie z nadrukami form i pozycji; 6 hal. I100, 12 hal. I16, 15 hal. I7, 20 hal. I2, 25/80 hal. III, 30 hal. IIB19, 40 hal. I3, 50 hal. I3, 60 hal. I3, 80 hal. I20 i 1 kr. I82, fotoatest Petriuk.

Fi.32I, 34-6, 38-43, 45I
Mi.31, 33-5, 37-41, 43, 48
3 000 PLN
1208

Fi.32IB1
Mi.31
180 PLN
1209

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "dwukropek", niewielka podlepka między znaczkami, bardzo ładny stan, gwarancja Bojanowicz.

Fi.32IB2
Mi.31
1 000 PLN
1210

Fi.32II
Mi.31
290 PLN
1211

Fi.32II
Mi.31
200 PLN
1212

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
1213

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 16 z uszkodzonymi literami PP, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
500 PLN
1214

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.32, bardzo lekki choć rozległy ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany PHILATELIA KRAKÓW, JORES, gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.32I
Mi.31
360 PLN
1215

Fi.32II
Mi.31
800 PLN
1216

Fi.32II
Mi.31
800 PLN
1217

Fi.32II
Mi.31
340 PLN
1218

Fi.33
Mi.32
900 PLN
1219

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 500 PLN
1220

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.92, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
1221

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.50, lekki ślad podlepki na dole znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 500 PLN
1222

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą poz.90, ładny stan, sygnowany "Esperantista Filatelejo", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.34
Mi.33
600 PLN
1223

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.21 "uszkodzone litery PO w POCZTA i w POLSKA", gwarancja i opis pozycji.

Fi.34
Mi.33
300 PLN
1224

Fi.34 B3
Mi.33
700 PLN
1225

Fi.34B1
Mi.33
3 500 PLN
1226

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 35 z błędem "cienkie Z", ślady po dwóch dużych podlepkach, gwarancja i oznaczenie.

Fi.34B1
Mi.33
250 PLN
1227

Fi.34B1
Mi.33
750 PLN
1228

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", rzadkie - przedrukowano około 150 sztuk znaczków z tym błędem, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.34B3
Mi.33
2 000 PLN
1229

Fi.34B3
Mi.33
3 000 PLN
1230

Fi.35
Mi.34
300 PLN
1231

Fi.35
Mi.34
90 PLN
1232

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.38, poza zgniecionym narożnikiem i lekkimi ścienieniami w ładnym stanie, gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.35
Mi.34
60 PLN